reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

O, a ja wyjeżdżam właśnie do Niemiec :) czy łatwo tam dostać się na jakąś konsultacje do lekarza (tak na wszelki wypadek)? Będę miała karte EKUZ, ale nie wiem jaki jest system - czy zgłasza się do lekarza pierwszego kontaktu czy da się od razu do ginekolo
Przyznam że nie wiem jak jest z taką kartą bo kilka lat temu mówili mi że służy ona tylko w nagłych przypadkach nie wiem jak jest teraz ale w Niemczech przychodnię mają dodatkowe pieniążki za każdą ciężarną płacone kwartalnie wszystko możliwe że cię przyjmą. Co do prenatalnych kosztują 110euro i genetyczne z krwi 220euro. Do lekarza ginekologa zglaszasz się bezpośrednio.
 
reklama
Przyznam że nie wiem jak jest z taką kartą bo kilka lat temu mówili mi że służy ona tylko w nagłych przypadkach nie wiem jak jest teraz ale w Niemczech przychodnię mają dodatkowe pieniążki za każdą ciężarną płacone kwartalnie wszystko możliwe że cię przyjmą. Co do prenatalnych kosztują 110euro i genetyczne z krwi 220euro. Do lekarza ginekologa zglaszasz się bezpośrednio.
Dziękuje :) prenatalne zrobię jeszcze tutaj, będzie koniec 11 tyg, mam nadzieje, ze nie za wczesnie. Ale dobrze wiedzieć co i jak, bo to jednak będzie obcy kraj, a zawsze może być jakaś nagła sprawa :)
 
Cześć dziewczyny! Czytam Was od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałam odwagi się przywitać 😉 to moja pierwsza ciąża i fajnie wiedzieć że nie tylko ja tak się wszystkim martwię. Dziś u mnie 8 +4, widziałam już serduszko w 7 tygodniu, na razie wszystko dobrze 😊 jeżeli można to też poproszę o dołączenie do grupy zamkniętej. A i mój termin to 7 marca 2022 🙂
 
Cześć dziewczyny! Czytam Was od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałam odwagi się przywitać 😉 to moja pierwsza ciąża i fajnie wiedzieć że nie tylko ja tak się wszystkim martwię. Dziś u mnie 8 +4, widziałam już serduszko w 7 tygodniu, na razie wszystko dobrze 😊 jeżeli można to też poproszę o dołączenie do grupy zamkniętej. A i mój termin to 7 marca 2022 🙂
Dobrze ze się zdecydowałaś 😊 w grupie zawsze raźniej 😊 witamy na pokładzie
 
Cześć dziewczyny! Czytam Was od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałam odwagi się przywitać 😉 to moja pierwsza ciąża i fajnie wiedzieć że nie tylko ja tak się wszystkim martwię. Dziś u mnie 8 +4, widziałam już serduszko w 7 tygodniu, na razie wszystko dobrze 😊 jeżeli można to też poproszę o dołączenie do grupy zamkniętej. A i mój termin to 7 marca 2022 🙂
Witamy🤩
 
Cześć dziewczyny! Czytam Was od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałam odwagi się przywitać 😉 to moja pierwsza ciąża i fajnie wiedzieć że nie tylko ja tak się wszystkim martwię. Dziś u mnie 8 +4, widziałam już serduszko w 7 tygodniu, na razie wszystko dobrze 😊 jeżeli można to też poproszę o dołączenie do grupy zamkniętej. A i mój termin to 7 marca 2022 🙂
Cieplutko witamy 😀
 
Dziewczyny kiedy myślicie ogłosić światu o ciąży? A może już powiedziane? U nas tylko rodzice i rodzeństwo wiedzą, a chcę poczekać do prenatalnych z informacją o ciąży dla reszty świata 😀
 
Jakie dawki encortonu mialas i z jakiego powodu. Jak ci kazal lejarz dawki zmniejszać
Mnie lekarka jeszcze utrzymala a ja juz bym sie chciala pozbyc ich
Mam serio lekowstret jak mam polknac tabletke (zwlaszcza encorton jest ohydny) to mnie wstrzasa :(
Chyba poproszę lekarke na nastepnej wizycie o odstawienie skoro wszystko jest ok
 
reklama
@Paula... Aaaaa już po wizycie 🥰 wszystko jest w porządku małe ma 2.29 😀😀 widziałam jak się rusza a doktor powiedział że bije nam brawo 😍 ku**a ma rączki i nóżki 😀😀 doktor będzie miał urlop ale prenatalne za 3 tyg I za 5 tyg następna wizyta u Niego. Odstawiamy encorton powoli 😊
Super 😃 widzisz niepotrzebnie się stresowałaś 😃 jeśli chodzi o prenatalne to będziesz robiła z krwi czy chodzi o usg genetyczne? Ja do następnego piątku się jeszcze trochę pomęczę 😉 mam nadzieję, że też usłyszę dobre wieści 🙂 powiedz mi jeszcze czy bierzesz luteinę? Zastanawiam się czy będę miała ja brać przez całą ciąże bo mam wrażenie, że ten okropny smak wzmaga moje wymioty, które itak dają popalić
 
Do góry