reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dziewczyny wspomóżcie doświadczeniem!
Tydzień temu w poniedziałek miałam robioną amniopunkcję. Dopłaciłam za mikromacierze licząc też na szybszy wynik. Dziś zadzwoniłam do poradni i usłyszałam, że wynik będzie opóźniony bo próbka została zanieczyszczona krwią (mam nadzieję, że moją a nie dziecka).
Czy któraś z Was miała taką sytuację? Ile czekałyście na wynik? Chyba wyjdę z siebie czekając na wynik 😔
Czy może już teraz robić sanco czy nifty?

Wiek 38 lat, 16+6 tc, skorygowane ryzyko T21 - 1:256 (podstawowe było 1:131)
 
Cześć dziewczyny, jakiś czas temu pisałam tu o moich rozterkach. Dziś odebrałam wyniki testu veracity - wykluczono wszystkie badane trisomie, wynik prawidłowy 🙂
Moje wyniki:
Wolne b-hcg 0,417
Białko pappa 0,344
Ryzyka: T18 1:988, T13 1:294

Po odbiorze wyników miałam robione USG, wszystko idealnie.
W moim przypadku wyniki pappa mają związek z nadciśnieniem i z możliwością wystąpienia rzucawki oraz hipotrofii płodu.

Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące wyników, dużo zdrówka dla was i dla maluszków ❤️
 
Dziewczyny wspomóżcie doświadczeniem!
Tydzień temu w poniedziałek miałam robioną amniopunkcję. Dopłaciłam za mikromacierze licząc też na szybszy wynik. Dziś zadzwoniłam do poradni i usłyszałam, że wynik będzie opóźniony bo próbka została zanieczyszczona krwią (mam nadzieję, że moją a nie dziecka).
Czy któraś z Was miała taką sytuację? Ile czekałyście na wynik? Chyba wyjdę z siebie czekając na wynik 😔
Czy może już teraz robić sanco czy nifty?

Wiek 38 lat, 16+6 tc, skorygowane ryzyko T21 - 1:256 (podstawowe było 1:131)
Usg było ok?
Masz wynik lepszy niż podstawowy więc naprawdę spokojnie czekałabym na wyniki
 
Usg było ok?
Masz wynik lepszy niż podstawowy więc naprawdę spokojnie czekałabym na wyniki
Też wydaje mi się, że dużo gorsza jest sytuacja, jest skorygowany jest gorszy niż podstawowy. Jak jest w drugą stronę, to lepiej. :)
Natomiast to ryzyko nawet skorygowane jest dość spore... A powiedz, @Nikka82 , na USG wszystko było ok? Jak markery?
Ja też chyba bym czekała na wynik amnio. Sanco czy nifty i tak nie wszystko badają, a jak już zrobiłaś mikromacierze, to będziesz miała pełen obraz sytuacji. :)
 
Też wydaje mi się, że dużo gorsza jest sytuacja, jest skorygowany jest gorszy niż podstawowy. Jak jest w drugą stronę, to lepiej. :)
Natomiast to ryzyko nawet skorygowane jest dość spore... A powiedz, @Nikka82 , na USG wszystko było ok? Jak markery?
Ja też chyba bym czekała na wynik amnio. Sanco czy nifty i tak nie wszystko badają, a jak już zrobiłaś mikromacierze, to będziesz miała pełen obraz sytuacji. :)
Tak, na USG wszystko wzorowo,lekarz nie miał się do czego przyczepić.
Przezierność karku 1,8 mm
Wolne beta 2,119
Pappa 0,809
Może to przez mój wiek, może przez to, że ciąża jest z in vitro.
Boję się, że przez zanieczyszczoną krwią próbkę zostanie zbadany mój kariotyp, a nie dziecka. W głowie milion myśli.
 
reklama
Hej ! Co u was? Urodzilas? Jak sie czujecie?
Urodziłam 26.9 przez cc. Poród z komplikacjami. Spadki tetna poniżej 70 i ostatecznie było cięcie. Syn dostal 10pkt. Był pod tlenem, karmienie sondą ale wszystko zaczyna się stabilizować. Serce ok,układ pokarmowy ok. Ja wczoraj wyszłam ze szpitala natomiast mały jeszcze został na parę dni. Mały jest wielkim wojownikiem
 
Do góry