reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja coś czuję, że wiele rzeczy będę robić zupełnie inaczej niż starsze pokolenie, ale nie tylko. Chcę iść w nauczenie Marii Montessori oraz dwujęzyczność ze względu na to, że jestem poliglotką. Myślę, że nie raz spotka się to z niezrozumieniem, ale to już nie mój problem 😉
A jakimi językami mówisz, jeśli chcesz mówić oczywiście :)
 
reklama
Bo sztucznie wymuszają pionową postawę u dziecka które nie jest na nią gotowe.
Dokładnie, tak samo nie powinno się dziecka sadzać, samo powinno usiąść z pozycji czworacznej, chodzić trzymając za ręce też nie. Oczywiście mówię tu o np dziecku które jeszcze ledwo siedzi a rodzic na siłę za ręce.
 
Ja też mam katar od początku ciąży. Raz mniejszy raz większy. Czasem to mam wrażenie że mi wydzielina po gardle spływa. Mi się wydaje że to katar hormonalny. W ciąży się zdarza. W poprzedniej też tak miałam.
Też mam coś takiego, szczególnie jak leżę, przytyka mi się nos i raz za czas smarkam
 
Ja coś czuję, że wiele rzeczy będę robić zupełnie inaczej niż starsze pokolenie, ale nie tylko. Chcę iść w nauczenie Marii Montessori oraz dwujęzyczność ze względu na to, że jestem poliglotką. Myślę, że nie raz spotka się to z niezrozumieniem, ale to już nie mój problem 😉
Oo, jak masz zamiar uczyć dwujęzyczności? Pytam się z ciekawości, sama planuję wprowadzić dwujęzyczność poprzez mówienie do dziecka w obcym języku (moim drugim ojczystym) i jeśli się uda, to zatrudnić nianię, która jest native speakerem tego języka. 😃
U nas babcia uczy angielskiego, więc jak starsza zacznie już płynnie mówić to będzie z babcia tylko po angielsku śmigać:D
Jeśli chodzi o dwujęzyczność to też mam zamiar wprowadzić od urodzenia. Angielski to mój drugi język, zresztą sama go uczę i jestem po studiach z nauczania dwujęzycznego więc postanowiłam że ta wiedzę wykorzystam i dziecko będzie miało później łatwiej w życiu 😁
 
Mnie dzisiaj wzieło na surówkę z marchewki, pora i jabłka do tego trochę majonezu,pieprzu, odrobina cukru i soli. Właśnie robię, ciekawe jak się przyjmie 😅
U mnie w piątek przyjęła się rewelacyjne! Nawet gazów nie miałam po porze 😂 uwielbiam ta surówkę. Z selera tez jest mega! Ciekawe czy w następnym roku dam radę prowadzić swój ogródek. To moja pasja a warzywka ze swojego bez chemii całkiem inaczej smakują
Liczę bardzo na dziewczynkę, ale nie wiem czemu wydaje mi się że tam siedzi chłopak na co liczy mój mąż. 😆
Mam dokładnie tak samo… chciałabym córkę, ale wydaje mi się ze będzie syn…


Jeny, co tu się dzisiaj działo 😱🙈 dopiero Was nadgonilam.

U nas na wigilii nie może zabraknąć barszczu z uszkami, klusek z makiem, ryby po grecku, sałatki jarzynowej, rożnego rodzaju sałatek ze śledziem np w buraczkach, z curry, uwielbiamy rybkę po chińsku, czy na słodko kwaśno. Oczywiście pierogi, paszteciki…

Moje dzieci nawet nie brały smoczka i serio tez da radę wychować dziecko 😉 mimo tego córeczka uczęszcza na rehabilitacje ponieważ ma problem z prawidłowa postawa, ale tutaj niestety genowo poszło…

Dzisiaj mam kiepski dzień, kiepski humor. Ogólnie od tego czasu kiedy zaczęłam zle się czuc jakoś nie mam ochoty na nic. Tez zipie jak lokomotywa po małym wysiłku. Zaczynam już odczuwać moje lenistwo pod tym wzgledem ze dom powoli zarasta brudem, a święta niedługo 😅 no i odpuściłam moim dzieciakom tak bardzo ze aż mnie to chyba zaczyna przerastać… ale muszę się wziąć w garść bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie dobrze… 😂
 
Czy macie może jakiś magiczny sposób na wzdęcia, gazy i zaparcia... Od dłuższego czasu tak mnie męczą.. najgorzej wieczorami. Już nie wiem co mam jeść żeby było dobrze. A tak marudziłam że nie mam objawów, to teraz mam takie że nie mogę normalnie funkcjonować. 😑
 
reklama
Dokładnie, tak samo nie powinno się dziecka sadzać, samo powinno usiąść z pozycji czworacznej, chodzić trzymając za ręce też nie. Oczywiście mówię tu o np dziecku które jeszcze ledwo siedzi a rodzic na siłę za ręce.
Nasza fizjo mowila, że właśnie wcale.nie powinno się łapać za raczki do czasu aż dziecko samo stabilnie nie pójdzie:)
 
Do góry