reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka w 7 tygodniu ciąży

Dołączył(a)
17 Grudzień 2021
Postów
14
Witam , wczoraj miałam robione USG według OM jestem w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży a zarodka brak , pęcherzyk ma wielkość 12 mm . Lekarz stwierdził że może okazać się że ciąża jest po prostu wcześniejsza i dlatego nie widać zarodka , licząc po odbytym stosunku wychodzi na to że jest to albo 4 tydzień i parę dni albo 3 tydzień i parę dni , jednak wiadomo do zapłodnienia może dojść nawet po 7 dniach od stosunku więc patrząc tym tokiem moze być jeszcze wcześniejsza ciąża . Jednak nie ukrywam że martwi mnie fakt że zarodka jeszcze nie ma . Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji ? W którym tygodniu ciąży miałyście ta wielkość pęcherzyka ciążowego ?
 
reklama
Witam , wczoraj miałam robione USG według OM jestem w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży a zarodka brak , pęcherzyk ma wielkość 12 mm . Lekarz stwierdził że może okazać się że ciąża jest po prostu wcześniejsza i dlatego nie widać zarodka , licząc po odbytym stosunku wychodzi na to że jest to albo 4 tydzień i parę dni albo 3 tydzień i parę dni , jednak wiadomo do zapłodnienia może dojść nawet po 7 dniach od stosunku więc patrząc tym tokiem moze być jeszcze wcześniejsza ciąża . Jednak nie ukrywam że martwi mnie fakt że zarodka jeszcze nie ma . Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji ? W którym tygodniu ciąży miałyście ta wielkość pęcherzyka ciążowego ?
A masz zdjęcie z USG? Zarodka bark a był pęcherzyk żółtkowy.?
 
Lekarz nic nie mówił o ciałku żółtym . Powiedział że zostawia mnie narazie w niepewności i musimy czekać .
 

Załączniki

  • received_3019129695003460.jpeg
    received_3019129695003460.jpeg
    32,1 KB · Wyświetleń: 634
Lekarz nic nie mówił o ciałku żółtym . Powiedział że zostawia mnie narazie w niepewności i musimy czekać .
Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj gdy pęcherzyk ciążowy(GS) ma średnicę 8-10 mm.. Pęcherzyk żółtkowy odżywia zarodek który pojawia się parę dni po pojawieniu się żółtkowego..
Nie chce Cie straszyć ale to może być puste jajo płodowe. Lub wczesna ciąża.
 
Musiałabyś mieć naprawdę duże opóźnienie, bo na tym etapie to chociaż pęcherzyk żółtkowy powinien być. Masz regularne cykle? Ile trwają?
 
Cykle standardowe co 28 dni. 27.08 ostatnia miesiączka później wizyta u ginekologa 28.09 na której nawet nie było widać pęcherzyka ciążowego (być może wina słabego sprzętu nie wiem). Aktualnie 17 tydzien
 
Cykle standardowe co 28 dni. 27.08 ostatnia miesiączka później wizyta u ginekologa 28.09 na której nawet nie było widać pęcherzyka ciążowego (być może wina słabego sprzętu nie wiem). Aktualnie 17 tydzien
I co w związku z tym?Coś to wnosi do wątku?
@karokarola niestety moim zdaniem trzeba nastawić się na najgorsze.
 
Ja mam również nie regularne cykle ponad 40dni.. Ale w 5tyg+6d miałam chociaż pęcherzyk żółtkowy.. Tydzień później już serduszko.. A tam nie ma nawet pęcherzyka..

A robiłaś badanie HCG?
Wiadomo ze różnie może być i dobrze i źle.. USG napewno trzeba powtórzyć
 
reklama
@Agaaga90 Ale Ty piszesz o innej sytuacji. W którym TC byłaś 28 wrzesnia? 4+3? A byłaś na USG w 7+3? Był pęcherzyk ciążowy? Był pęcherzyk żółtkowy? Był zarodek? Było tętnienie tzw. serduszka?
 
Do góry