reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Od czasu jak się pochwaliłam na forum , że nocki już w miarę są to znowu przestały być spoko:oops:
Czy ona potrafi już czytać , że wie o czym ja tutaj wypisuje?🤣

Ja też myślałam, że jak będę karmić to osiągnę sylwetkę marzeń...dziecko zadowolone i mamusia....no to mam dziecko na butelce i wagę teraz jak w 7 miesiącu ciąży🤣 bo zajadam stres słodyczami i co drugi dzień sobie mówię, że więcej już nie jem...i tak od pól roku:oops:
U mnie słodycze to mój słaby punkt. Mogę nie zjeść normalnego posiłku ale batoniki itd..
Nie no uwielbiam.
 
U mnie słodycze to mój słaby punkt. Mogę nie zjeść normalnego posiłku ale batoniki itd..
Nie no uwielbiam.
to wgl możliwe jest, że jesteś taka szczupła tak extra wyglądasz, piękne masz włosy i jesz same słodycze :angry::angry::angry:
ja jak tak bym miała to = gruba, włosy wypadają, cukier z 200 i psycha🤯
jednak życie jest niesprawiedliwe w każdym aspekcie życia 😂

sorry przypomniało mi się jak tak Cię opisywałam😂🤭
Zrzut ekranu 2022-01-14 o 20.49.40.png
 
Też nie ciekawiło bo w nie wiedziałem i Też właśnie wpis o rany polecam sama chyba pójdę trochę takie wychowywanie w muzyce przez zabawę taką kreatywną zabawę 🤪

kurde w innych to widziałam tylko magnetofon i na maksa muza straszne to było a tutaj wczoraj np były i Pani grała na wiolonczeli (wstyd się przyznać ale nigdy na żywo nie widziałam i nie słyszałam)🤭😶‍🌫️
Oooo i już mam plan na moje dziecko! Nawet w Wadowicach są zajecia, tylko nie wiem czy mozna dolaczyc w polowie "semestru". Poki jest zima i okres chorób to nie chce, ale na wiosnę to może może...za rok chciałabym znów być duża i okrągła, więc małemu przydałoby się coś takiego specjalnie z myślą o nim.
 
Dziewczyny a jak u Was z ubieraniem gagatków? U nas koszmar😨. Czekam aż skończy się zima.
Nela nie przepada za przebieraniem się, czy ubieraniem. Zależy też od humoru, jak jest wyspana i ma dobry humor to jakoś idzie, ale jak śpiąca albo humor nie taki, to jest płacz, albo ryk i marudzenie, dlatego zawsze daje jej jakiś krem do ręki, żeby mogła go ciumkać, a ja wtedy ja rozbieram i ubieram 😅 Ale też nie lubię tego ubierania w zimie 😵 najpierw ja się muszę ubrać, potem ją ubieram, żeby ona się nie zgrzala, ale w tym czasie ja się grzeje, potem wziąć torbę ze sobą, koc, ją na ręce i zejść po schodach, zapakować do wózka, zapiąć w śpiworek, przykryć kocem. Nie ma to jak w lato, ubrać tylko bodziaki, bierzesz torbę na ramie i wychodzimy 😁
Czasem warto zerknąć czy wszystko jest ok. Tak samo nam lekarz rodzinny zasugerował wizytę u endokrynologa bo Anastazja według Pani doktor ma piersi I warto sprawdzić tarczyce. Zobaczymy bo to nigdy nie wiadomo, ale nigdy nikt nie zwracał na to uwagę, nawet ja. 🤷‍♀️
To i tak ogólnie postęp jeżeli chodzi o jedzonko Nelci.
O kurcze. No to faktycznie pójdę sprawdzić profilatkycznie czy wszystko jest okey.
A Wy kiedy macie tą wizytę?
Tak, z jedzeniem Neli jest dużo lepiej.
U nas ubieranie na dwór, jest w miarę okej.
Natomiast ubieranie bielizny, dziennej lub nocnej, to męka - mostki, wywijasy, stanie na głowie prawie i oczywiście krzyki.
Do tego moja prócz skarpet, które ściąga w sekundę od założenia, nie toleruje też rękawiczek. Wszystkie spacery do tej pory z gołymi rączkami, a chodzimy codziennie.
Paluszek wskazujący wyprost i wszystko -To to? . Generalnie dziwnie wyglądam na tych spacerach. Jedzie matka wózkiem i gada lub śpiewa. Gdy milczę- bunt, wyjmnij mnie z wózka 😏
Ja na szczęście rękawiczek nie muszę zakładać, bo Nela ma trochę za dużą kurtkę i muszę podwijać rękawki by było rączki widać, więc na spacerze ma rączki po prostu w rękawkach. A i tak zawsze ręce ma w śpiworki, chyba, że sobie jedną rączkę wyciągnie to jak zaśnie to jej wkładam do śpiworka 😁
Oj tam przepis, to ja jestem tak genialną kucharzyną 😁
Suchy żarcik mamy odhaczony, więc teraz o przepisie - mam go ze strony alaantkowe blw, a placuszki są dlatego super, bo mają jakiś smak i nie są mdłe jak wszystko co niemowlęce 😅 dodaję do nich jeszcze tartą surową marchewkę.
Poniżej link:

A te też są spoko, kalafior z ryżem:
Ja też korzystam z tej strony z przepisów i są naprawdę przepyszne jak na dania dla niemowlaka. Zrobiłam wczoraj pancakes z twarożkiem i bananem na śniadanie i naprawdę wyszły dobre, puszyste i słodkie ( mimo to Nela nie chciała) a na obiad zrobiła placki z cukini, o mamo no wyszły zajebiste, lepszych nie jadłam! I nawet małej smakowały 😁 Jej najpierw zrobiłam bez soli, a potem dla siebie zrobiłam już z solą. Mam ochotę je jutro znów zrobić 😍
 
Z tego co mi wiadomo to na urlopie wychowawczym składki są opłacane z budżetu państwa
Nie znam się na tym, ale coś kojarzę, że wszystkie urlopy macierzyńskie i wychowawcze to tzw. okresy nieskładkowe i nie wliczają się do emerytury tak jak okres kiedy pracujesz. Kurde dla mnie to matematyka wyższa zawsze była.
 
Ja też myślałam, że jak będę karmić to osiągnę sylwetkę marzeń...dziecko zadowolone i mamusia....no to mam dziecko na butelce i wagę teraz jak w 7 miesiącu ciąży🤣 bo zajadam stres słodyczami i co drugi dzień sobie mówię, że więcej już nie jem...i tak od pól roku:oops:
Mam to samo! Pomimo że biegałam przez 3 miesiące 3x w tygodniu po prawie godzinę i schudłam 16kg, to nadal oscyluje wokół 90kg wagi. Kawał ze mnie baby, choć i tak nie jest tragicznie jak na tą wagę, bo mam sporo mięśni. Na wiosnę znów będę latać, bo chciałabym dobić do 80kg.
 
reklama
@Vaness które powidła z firmy krokus Twoim zdaniem najsmaczniejsze?Bo będę robić zakupy i nie wiem które kupować:)Oczywiście z dodatkiem malin odpadają bo też takie widziałam...no chyba że sobie kupię...w końcu to tylko owoce😀

Edit:pytanie nieaktualne...wzięłam wszystkie dostępne...będziemy próbować:)
oj mi to wszystkie te bez cukru smakują ale nas nas bardziej uwielbiam truskawkowo- jabłkowe i wiśniowo-jabłkowe 😁 przez Ciebie idę po bułkę z powidłami a jest już 21:22:(
 
Do góry