reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć Dziewczyny! Chciałam się nieśmiało przywitać. U mnie dopiero dziewiąty tydzień i z drżeniem serca czekam na poniedziałkową wizytę. Ostatni raz w ciąży byłam 10 lat temu i zdążyłam już zapomnieć jak bardzo mnie ten stan fizycznie dobija 😅

Widzę, że szykuje się jakaś prywatna grupa, byłabym wdzięczna za dodanie.
 
reklama
Pociesza mnie to, że u Ciebie mija ten ból. Nie chcę się faszerować żadnymi lekami, tym bardziej, że po odpoczynku jest ewidentnie lepiej


Dzięki za odpowiedź, to chyba w takim razie "normalne"😁

Ja też od 2 tygodni jestem na Euthyroxie 0,25 i jak robiłam kontrolne wyniki to się TSH pięknie pomniejszyło. Nawet zastanawiałam się, czy ten skok TSH to nie jakieś chwilowe zachwianie i czy na pewno powinnam brać ciągle lek. Endokrynolog powiedziała, że jak już zaczęłam brać to całą ciążę będę musiała...
Też tak coś czuje że będę musiała być na tym leku do rozwiązania. Już przywykłam, że z rana zamiast najpierw do lodówki lecieć 🤣 muszę łyknąć tabletkę i odczekać. Długo wytrzymałam bez leków, mam zawirowania z tarczyca od lat, ale zawsze obywało się bez.
 
Cześć dziewczyny napiszę Wam jak moja noc... u mnie brzuch napięty bardzo w nocy nie mogłam spać bo czułam jak sie spina, do tego trzy razy bylam w WC, takie przelewania w brzuchu, trzaski dziwne odglosy🤭 zasnęłam po gidz. 1 na trzy godziny , potem od nowa myślenie i po nospie trochę ulżyło ale nadal skurcze takie jak w okres może trochę słabsze. Po 8 godz wzięłam drugą nospe i póki co jest lepiej.i nie wiem czy jechać na IP czy poczekać jak osłabnie działanie nospy będę wiedziała czy napięcie i skurcze wracają ? Szczerze nie wiem... Może za bardzo panikuję ale proszę nie oceniajcie po stracie jestem czujna . Jestem nieszczepiona nie wiem jak podchodzą do tego czy odeslą mnie na test czy zrobią na IP. Oj mam sporo tych myśli dzisiaj
 
Ja w pierwszej ciąży przytylam 33 kg - o dziwo mialam lekarza prowadzacego ktory mówił mi ze to dobrze bo duzo na dziecko kilogramow idzie 🙄
w drugiej bardziej uwazalam na to co jem a i tak wyszlo 20 kg..
teraz cel przytyc jak najmniej bo moja waga startowa to 78 kg 😭
O rany! Udało Ci się to zrzucić? Ja tyłam około 14-15kg startując z niedowagi, ale po trzeciej ciąży zostały mi 4 nadprogramowe kg, których nie mogłam się pozbyć. Widzę, że trudniej mi zrzucić kg po każdej kolejnej ciąży, a całe zycie mogłam jeść dosłownie wszystko i waga stała w miejscu. Teoretycznie nie wyglądam zle, ale lubię siebie w bardzo szczupłym wydaniu.
 
Cześć dziewczyny napiszę Wam jak moja noc... u mnie brzuch napięty bardzo w nocy nie mogłam spać bo czułam jak sie spina, do tego trzy razy bylam w WC, takie przelewania w brzuchu, trzaski dziwne odglosy🤭 zasnęłam po gidz. 1 na trzy godziny , potem od nowa myślenie i po nospie trochę ulżyło ale nadal skurcze takie jak w okres może trochę słabsze. Po 8 godz wzięłam drugą nospe i póki co jest lepiej.i nie wiem czy jechać na IP czy poczekać jak osłabnie działanie nospy będę wiedziała czy napięcie i skurcze wracają ? Szczerze nie wiem... Może za bardzo panikuję ale proszę nie oceniajcie po stracie jestem czujna . Jestem nieszczepiona nie wiem jak podchodzą do tego czy odeslą mnie na test czy zrobią na IP. Oj mam sporo tych myśli dzisiaj
Ja jak jechałąm na IP zrobili szybki test na IP. Jedź na IP będziesz spokojna, może macica się napina a to nie jest chyba dobre, w poprzedniej ciąży też mi częśo robił się twary brzuch, czasem pomagało leżenie, nie brałam nigdy nospy, bałam się brać cokolwiek. Wiadomo twardszy brzuch mamy bo to ochronka dla małeństwa ale nie może to być kamień a ja takie miałam wrażenie. Tylko znowu na IP byś musiała mówić też o bólu nawet jak go nie masz bo inaczej odeślą z kwitkiem a raczej bez
 
O rany! Udało Ci się to zrzucić? Ja tyłam około 14-15kg startując z niedowagi, ale po trzeciej ciąży zostały mi 4 nadprogramowe kg, których nie mogłam się pozbyć. Widzę, że trudniej mi zrzucić kg po każdej kolejnej ciąży, a całe zycie mogłam jeść dosłownie wszystko i waga stała w miejscu. Teoretycznie nie wyglądam zle, ale lubię siebie w bardzo szczupłym wydaniu.
Nie zawsze ma to związek z ciążą chociaż to na pewno ma ogromny wpływ. Chodzi mi o to, że ciąża pokrywa się przeważnie z przekroczeniem jakiegoś wieku w którym ogromnie spada metabolizm. Ja np. Przeszłam to przekraczając 27 lat, przytyłam 5 kg i za nic nie mogę ich zrzucić. Mogę jedynie siłownią zamienić to na mięśnie, uelastycznić ciało i wyglądać jak dawniej ale waga stoi w miejscu. Kiedyś myślałam, że kobieta ma tak waśnie po ciąży ale przekonałam się z większością moich koleżanek, które tak jak ja nie mają dzieci a jesteśmy po 30, że głównie chodzi o ten cholerny metabolizm.
 
O rany! Udało Ci się to zrzucić? Ja tyłam około 14-15kg startując z niedowagi, ale po trzeciej ciąży zostały mi 4 nadprogramowe kg, których nie mogłam się pozbyć. Widzę, że trudniej mi zrzucić kg po każdej kolejnej ciąży, a całe zycie mogłam jeść dosłownie wszystko i waga stała w miejscu. Teoretycznie nie wyglądam zle, ale lubię siebie w bardzo szczupłym wydaniu.
Po pierwszej ciąży zrzucilam prawie wszystko dopiero po dwoch latach.. przy drugiej ciazy po porodzie ze szpitala wyszlam ważąc 72 kg a po kilku latach waga pokazala nieszczęsne 90 kg- zaczelam znów walczyć o siebie zeszlam do 70kg ale ostanie stresujące miesiące w pracy spowodowały 8 kg na plusie .. niestety jestem z tych ludzi którzy zajadają stres 🥺
W tej ciazy mam dietę niskosodowa wiec waga narazie stoi w miejscu😁
 
Czyli jesteś już po prenatalnych? Sorry że pytam jeśli już pisałaś, ale nie pamiętam:D
Moja doktor poleciła się wstrzymać do usg, w ten sam dzień będą wyniki pappa. Powiedziała tak: jeżeli wyjdzie jakieś ryzyko np 1:200, warto zrobić. Jeżeli 1:8000, to już sama pani zadecyduje.
Tak, w poniedziałek tj w 11+2 miałam prenatalne usg+pappa. Ryzyko wyszło w tysiącach, więc Pani doktor powiedziała że Nifty bez sensu robić ponieważ parametry na usg są bardzo dobre.
 
Nie zawsze ma to związek z ciążą chociaż to na pewno ma ogromny wpływ. Chodzi mi o to, że ciąża pokrywa się przeważnie z przekroczeniem jakiegoś wieku w którym ogromnie spada metabolizm. Ja np. Przeszłam to przekraczając 27 lat, przytyłam 5 kg i za nic nie mogę ich zrzucić. Mogę jedynie siłownią zamienić to na mięśnie, uelastycznić ciało i wyglądać jak dawniej ale waga stoi w miejscu. Kiedyś myślałam, że kobieta ma tak waśnie po ciąży ale przekonałam się z większością moich koleżanek, które tak jak ja nie mają dzieci a jesteśmy po 30, że głównie chodzi o ten cholerny metabolizm.
Zgadzam się.. moj metabolizm bardzo zwolnił po 30.. katowalam się dietami , waga spadała do pewnego pułapu a później ani drgneła..
 
reklama
Nie zawsze ma to związek z ciążą chociaż to na pewno ma ogromny wpływ. Chodzi mi o to, że ciąża pokrywa się przeważnie z przekroczeniem jakiegoś wieku w którym ogromnie spada metabolizm. Ja np. Przeszłam to przekraczając 27 lat, przytyłam 5 kg i za nic nie mogę ich zrzucić. Mogę jedynie siłownią zamienić to na mięśnie, uelastycznić ciało i wyglądać jak dawniej ale waga stoi w miejscu. Kiedyś myślałam, że kobieta ma tak waśnie po ciąży ale przekonałam się z większością moich koleżanek, które tak jak ja nie mają dzieci a jesteśmy po 30, że głównie chodzi o ten cholerny metabolizm.
To tez prawda, ale u mnie metabolizm był w porządku natomiast to moja trzecia ciąża rok po roku i na domiar złego wszystko przypadło na czas pandemii. Po pierwszej ciąży mając 30+ nie miałam absolutnie żadnych problemów z waga, ale tez pokonywałam codziennie kilka km. Metabolizm, czwarta ciąża, krótkie odstępy między nimi, brak ruchu i gotowe.
 
Do góry