reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina, Duphaston

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny czy brałyście jednocześnie Luteinę dopochwowo i Duphaston? Jestem w 11 tc., od 4 tc. biorę luteinę dopochwowo 200 mg 2x2 (jestem po jednym poronieniu) i dodatkowo jak zaczęłam plamić to Duphaston 3x1. Ale lekarz trochę zażartował, że ten Duphaston to jako placebo, ale powiedział, żeby brać. Plamienia ustały ponad tydzień temu, a na wizycie kilka dni temu lekarz powiedział, żeby Duphaston już odstawić. Dziś rano miałam niewielki śluz koloru brązowego. Duphastonu już nie mam niestety, bo bym brała na wszelki wypadek. Mogę próbować dziś dzwonić do lekarza, żeby wypisał mi receptę na Duphaston, choć on dzisiaj nie przyjmuje, dopiero w przyszłym tygodniu, ale telefony czasem odbiera. Ja w ogóle zawsze nawet przy najmniejszych plamieniach mam silniejsze również bóle podbrzusza, dzisiaj też. Oczywiście byłam u lekarza jak miałam wcześniej plamienia i wszystko było dobrze. Zastanawiam się tylko czy ten Duphaston rzeczywiście pomoże dodatkowo jak i tak biorę Luteinę dopochwowo w dawce 200 mg 2x2, a lekarz mówił, że luteina dopochwowa jest dużo lepsza niż Duphaston. Czy brałyście oba leki jednocześnie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny czy brałyście jednocześnie Luteinę dopochwowo i Duphaston? Jestem w 11 tc., od 4 tc. biorę luteinę dopochwowo 200 mg 2x2 (jestem po jednym poronieniu) i dodatkowo jak zaczęłam plamić to Duphaston 3x1. Ale lekarz trochę zażartował, że ten Duphaston to jako placebo, ale powiedział, żeby brać. Plamienia ustały ponad tydzień temu, a na wizycie kilka dni temu lekarz powiedział, żeby Duphaston już odstawić. Dziś rano miałam niewielki śluz koloru brązowego. Duphastonu już nie mam niestety, bo bym brała na wszelki wypadek. Mogę próbować dziś dzwonić do lekarza, żeby wypisał mi receptę na Duphaston, choć on dzisiaj nie przyjmuje, dopiero w przyszłym tygodniu, ale telefony czasem odbiera. Ja w ogóle zawsze nawet przy najmniejszych plamieniach mam silniejsze również bóle podbrzusza, dzisiaj też. Oczywiście byłam u lekarza jak miałam wcześniej plamienia i wszystko było dobrze. Zastanawiam się tylko czy ten Duphaston rzeczywiście pomoże dodatkowo jak i tak biorę Luteinę dopochwowo w dawce 200 mg 2x2, a lekarz mówił, że luteina dopochwows jest dużo lepsza niż Duphaston. Czy brałyście oba leki jednocześnie?

Ja brałam w różnych konfiguracjach i razem też. Każdy lekarz, który mi przepisywał duphaston, mówił, że ma udowodnione działanie na macicę we wczesnej ciąży przy krwawieniach. Że troche inne niż luteina. Lekarz, który nie przepisuje pacjentkom duphastonu, mówił mi, że luteina jest zawsze lepsza. Na twardnienia brzucha to raczej luteina. 11tc to też już nie taka wczesna ciąża a plamienie to nie krwawienie. Może Twój jest bardziej wyznawca tej drugiej teorii. Nie zrozumiałam, ile bierzesz tej luteiny? 2x200? Pomysł o konsultacji z innym lekarzem z dobrym usg, może Twój przegapił źródło plamien i boli. Może trzeba zrobić posiew z pochwy. Może łożysko kształtuje się nisko?
 
Biorę luteinę 200 mg dwa razy dziennie po dwie tabletki, czyli łącznie dziennie 800 mg. Wydaje mi się, że to dużo i powinno wystarczyć. Ten sam lekarz przy pierwszej ciąży, którą niestety poroniłam w 8 tc. przepisywał Duphaston, teraz przy drugiej biorę Luteinę. Tylko przez jakieś dwa tygodnie przy plamieniach brałam dodatkowo Duphaston.
 
Biorę luteinę 200 mg dwa razy dziennie po dwie tabletki, czyli łącznie dziennie 800 mg. Wydaje mi się, że to dużo i powinno wystarczyć. Ten sam lekarz przy pierwszej ciąży, którą niestety poroniłam w 8 tc. przepisywał Duphaston, teraz przy drugiej biorę Luteinę. Tylko przez jakieś dwa tygodnie przy plamieniach brałam dodatkowo Duphaston.
800 to duża dawka, nie wierzę, żeby duphaston odgrywał jakieś ogromne znaczenie. Tym bardziej szukaj przyczyny gdzie indziej. Nie masz zaparć, krwawien z odbytu? Przy duzych dawkach progesteronu się zdarzają.
 
800 to duża dawka, nie wierzę, żeby duphaston odgrywał jakieś ogromne znaczenie. Tym bardziej szukaj przyczyny gdzie indziej. Nie masz zaparć, krwawien z odbytu? Przy duzych dawkach progesteronu się zdarzają.
Mam zaparcia i kilka razy niewielkie krwawienie się zdarzyło, ale tym się aż tak nie przejmuje, bo czytałam, że to normalne w ciąży, najważniejsze dla mnie żeby z dzidzią było wszystko dobrze. Mój lekarz nie znalazł przyczyny plamień sprzed dwóch tygodni. Czytałam, że często lekarze nie znajdują. Ufam mojemu lekarzowi, to dobry lekarz. Dziś miałam odrobinę śluzu, miejscami trochę brązowy. To pewnie nic takiego, tylko się zastanawiam czy to nie przez to że odstawiłam Duphaston.
 
Brałam w każdej ciąży duphaston i luteine ❤️ czy placebo? Może tak może nie
Najważniejsze ufać lekarzowi ❤️ moje dwie ciąże donoszone 40 tc i 38 tc
 
Brałam w każdej ciąży duphaston i luteine ❤️ czy placebo? Może tak może nie
Najważniejsze ufać lekarzowi ❤️ moje dwie ciąże donoszone 40 tc i 38 tc
A jakie dawki luteiny brałaś też dwie tabletki 200 mg dwa razy dziennie czyli razem 800 mg? I brałaś jednocześnie z duphastonem?
 
A jakie dawki luteiny brałaś też dwie tabletki 200 mg dwa razy dziennie czyli razem 800 mg? I brałaś jednocześnie z duphastonem?
Tak i potem stopniowo odstawialam ❤️
Duphaston brałam bardzo często w ciąży, regulacje cyklu,po zabiegu na jajnikach,
 
Zadzwoniłam do lekarza i już rozmawiałam, wypisze mi receptę jeszcze na Duphaston. Choć powiedział, żebym się nie stresowała tym lekko brązowym śluzem, bo to nie jest żywa czerwona krew. Duphaston mi przepisze jak to powiedział, żebym była spokojniejsza.

Dziewczyny czy jak brałyście Duphaston to bolało Was mniej podbrzusze? Bo mi się tak wydaje, ale to chyba zbieg okoliczności, bo mnie różnie boli.
 
reklama
Zadzwoniłam do lekarza i już rozmawiałam, wypisze mi receptę jeszcze na Duphaston. Choć powiedział, żebym się nie stresowała tym lekko brązowym śluzem, bo to nie jest żywa czerwona krew. Duphaston mi przepisze jak to powiedział, żebym była spokojniejsza.

Dziewczyny czy jak brałyście Duphaston to bolało Was mniej podbrzusze? Bo mi się tak wydaje, ale to chyba zbieg okoliczności, bo mnie różnie boli.
Jesteś na początku ciąży ❤️ nie stresuj się cały czas. Ciesz się tym stanem i odpoczywaj ❤️
 
Do góry