reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak miesiączki po porodzie

Cat14

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2021
Postów
19
Witajcie.
Przychodzę do Was że tak powiem problemem. Dla mnie to w pewnym stopniu niepokojące. 5 miesięcy temu urodziłam dziecko, a do tej pory nie pojawiła się miesiączka. Wiem że połóg nie wlicza się w tygodnie kiedy powinien pojawić się okres. U mnie połóg trwał prawie 8 tygodni. Również wiem że karmienie piersią wpływa na miesiączkę tuż po porodzie, natomiast ja karmiłam córkę tylko miesiąc. Teraz jesteśmy na mleku modyfikowanym. Byłam u ginekologa jakiś czas temu, uspokajał że miesiączka się pojawi. Ale ciągle nie daje mi to spokoju, czytam przeróżne informacje na ten temat i niby maksymalnie po 8 tygodniach powinna się pojawić. U mnie minęło tyle miesięcy i nic. Czy któraś z Was kobietki była w takiej sytuacji? Nie wiem już co myśleć, co robić.
 
reklama
Każdy organizm jest inny, jednej przyjdzie szybciej, drugiej później, ja znam przypadki, gdzie miesiączka przyszła po 2 latach od porodu, grubo pół roku po porodzie, wiec uważam ze nie musisz się niepokoić, tym bardziej, ze ginekolog powiedział, ze miesiączka przyjdzie.. połóg to ciężki okres dla kobiecego organizmu, tym stresem „gdzie jest miesiączka” może jeszcze bardziej ja opóźniasz :( poczekaj na spokojnie jeszcze z 2 miesiące, jak się nie pojawi to do ginekologa, ja bym tak zrobiła, ale ja nie mam doświadczenia, gdyż jestem młoda i bez dzieci :D ale moja 3 lata starsza koleżanka gdy urodziła pierwsze dziecko to tez trochę na miesiączkę poczekała ;)
 
Pierwszy poród karmienie piersią do 13 mies i miesiączka pojawiła się po 8 mies. Przy drugim porodzie karmilam do 2 lat a miesiączka po 12 mies. Każdy organizm jest inny, ważne by być pod kontrolą ginekologa i nie zakończyć tej profilaktyki na ciąży tylko raz na rok choć wybrać się na wizytę.
 
Pierwszy poród karmienie piersią do 13 mies i miesiączka pojawiła się po 8 mies. Przy drugim porodzie karmilam do 2 lat a miesiączka po 12 mies. Każdy organizm jest inny, ważne by być pod kontrolą ginekologa i nie zakończyć tej profilaktyki na ciąży tylko raz na rok choć wybrać się na wizytę.
Tylko autorka nie karmi, więc to co innego.
 
Tylko autorka nie karmi, więc to co innego.
Tak dokładnie. Ja nie karmię, karmiłam córkę pierwszy miesiąc. Ja wiem że karmiąc ta miesiączka może przyjść po kilkunastu miesiącach bo prolektyna ma swoje działanie. Natomiast u mnie nie pojawiła się do tej pory, a od porodu minął już 5 miesiąc.
 
Tak dokładnie. Ja nie karmię, karmiłam córkę pierwszy miesiąc. Ja wiem że karmiąc ta miesiączka może przyjść po kilkunastu miesiącach bo prolektyna ma swoje działanie. Natomiast u mnie nie pojawiła się do tej pory, a od porodu minął już 5 miesiąc.
Powinnaś iść do gina, być może trzeba będzie wywołać miesiączkę. Może prolaktyna ci nie spadła mimo zaprzestania karmienia i trzeba będzie ją lekami zbic
 
Do góry