reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
Ja czekam i mam dopiero 11.05. Nic mi nie mówili o pełnym pęcherzu, ale jak się teraz zastanowiłam to przy poprzedniej ciąży faktycznie badanie było robione przy pełnym pęcherzu.
 
Pęcherz do USG powinien być pełny, trwa do pół godziny maksymalnie, chyba że Ktosiek się schowa 🙂 z jedzeniem słodkiego nie słyszałam.
 
To takie jakby delikatne ruchy motylka w brzuchu 😅
U mnie obecnie 13+4 i ruchów brak tzn coś czuję ale sądzę to raczej nie dziecko. W pierwszej ciąży czułam ruchy koło 19 tygodnia więc na spokojnie 🙂
Ja poczulam jakieś dziwne wypychanie w jednym boku i nie wiem coś to...
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
U mnie badanie poszło dość sprawnie, myślę że trwało 20-30 min, ale dziecko było dobrze ustawione. Dwie dziewczyny przede mną wchodziły do gabinetu po 3 razy, bo dzieci się tak układały, że lekarz nie mógł oznaczyć kilku parametrów 😀
Ja nie miałam ani specjalnie pełnego pęcherza, ani nie jedlam nic słodkiego, a było ok 🙂
 
Potwierdzam. Poronilam wczesnie poprzednia ciaze i lekarz mi powiedzial, ze do 3 poronien nie wykonuje sie badan zadnych zazwyczaj, dlaczego tak sie stalo, bo te wczesne poronienia czesto wynikaja z wady samego zarodka i tak to juz matka natura wymyslila. Dopiero po 3 poronieniu powinno sie przebadac matke i ojca pod katem genetycznym.
Niby tak ale spotkałam się z tym że matka na własną rękę zbadała się wcześniej i oszczędziła sobie kolejnego poronienia i stresu bo okazało się że ma zespół antyfosfplipidowy i musi być odpowiednio prowadzona, inaczej straci każda ciaze
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏

Ja sikalam przed samym badaniem. Nie musi byc pelny pecherz. Mialam tylko robione przez brzuch. Nic slodkiego nie jadlam i lepiej, bo dziecko bylo grzeczne. Troche sie wiercilo, ale lekarz mowil, ze w miare spokojne i udalo mi sie wszystko szybko zmierzyc, bo w 20 min zrobil cale usg wszystko mi opowiadajac.
 
Z tego co zrozumiałam z jej wcześniejszych wypowiedzi, to udała się do szpitala po tym jak zaczęła krwawić i chyba miała mieć łyżeczkowanie? Nie wiem czy dobrze pamietam
Wiec z jakimś lekarzem się widziała

Jak bylo lyzeczkowanie to daja caly material do badan histopatologicznych, wiec mozliwe, ze wylapali, dlaczego tak sie stalo.
 
reklama
Niby tak ale spotkałam się z tym że matka na własną rękę zbadała się wcześniej i oszczędziła sobie kolejnego poronienia i stresu bo okazało się że ma zespół antyfosfplipidowy i musi być odpowiednio prowadzona, inaczej straci każda ciaze

Jasne, ze kazdy przypadek jest inny. Pisalam tylko ze strony medycznej, ze dopiero po 3 poronieniu szukaja przyczyny, bo nawet prawidlowa ciaza moze nie utrzymac sie i moze nie miec to zadnych wyzszych przyczyn.
 
Do góry