reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom cukru w ciąży

I z tego powodu powtarza się wynik na czczo, a nie kieruje na krzywą... I to nie zamyka diagnostyki, tylko ją otwiera 🤷‍♀️
 
reklama
No ja to wolalam sprawdzic czy mi cos po glukozie nie wybija nawet jak na czczo jest ok. Poza tym oni zawsze najpierw na czczo badaja z palca zeby nie podawac tej glukozy jak cos bedzie nie tak
 
Przed zajściem w ciążę miałam cukier 99.
Byłam przerażona bo nigdy takiego nie miałam.
Taki cukier miałam w zeszłym roku.

Teraz robiłam komplet badań zaleconych przez panią doktor i wynik cukru 72.
Byłam mega zdziwiona wiem że słodkie napoje nie są zdrowe ale bardzo mnie na początku ciągnęło i szklankę czasem dwie pepsi wypiłam w ciągu dnia choć wcześniej piłam tylko i wyłącznie wodę niegazowana.
Bałam się że wynik będzie wysoki a tu zdziwienie.
 
No bo wysoki cukier nie jest od tego, że się zje coś słodkiego, tylko od tego jak sobie organizm z cukrem radzi 🤷‍♀️ Czasem wystarczy zmęczenie czy przeziębienie i wyjdzie podwyższony. Ale to należy kontrolować.
 
Przed zajściem w ciążę miałam cukier 99.
Byłam przerażona bo nigdy takiego nie miałam.
Taki cukier miałam w zeszłym roku.

Teraz robiłam komplet badań zaleconych przez panią doktor i wynik cukru 72.
Byłam mega zdziwiona wiem że słodkie napoje nie są zdrowe ale bardzo mnie na początku ciągnęło i szklankę czasem dwie pepsi wypiłam w ciągu dnia choć wcześniej piłam tylko i wyłącznie wodę niegazowana.
Bałam się że wynik będzie wysoki a tu zdziwienie.
Długo przed zajściem w ciążę miałaś taki cukier? Jakieś diety? Teraz masz 72 bez ciąży?
 
reklama
Długo przed zajściem w ciążę miałaś taki cukier? Jakieś diety? Teraz masz 72 bez ciąży?
Co jakiś czas mierzyłam sobie cukier i miałam różny zaczylam od 76 później miałam 99.
No i trochę się wystraszyłam kolezanka poleciła mi morwe biała na obniżenie cukru.
Kupiłam sobie takie herbatki do zaparzenia z morwy plus brałam tabletki też m.in z morwa biała.
Ale systematyczność u mnie to na bakier 😉
Raz wzięłam raz zapomniałam.
Nie zdarzyłam zrobić sobie badania na cukier.
Zaczął spóźniać mi się okres i zaprzestałam brać tych leków tak samo i herbatki.
Po około poltora miesiąca pani doktor wysłała mnie na badania m.in cukier i wynik 72.
Nie wiem czy branie tej morwy pomogło choć tak jak mówię systematycznie nie brałam później okres mi się spóźniał więc przestałam wizyta u lekarza na potwierdzenie ciąży później minal tydzień wylądowałam w szpitalu na ponad tydzień kolejna wizyta kontrolna u mojej pani doktor prowadzącej no i wysłanie na badania.
Szczerze nie zdarzyłam nawet miesiąc tego brać więc nie wiem czy to pomogło czy poprostu ciąża wpłynęła że aż tak spadł cukier.

Powtórzę raz jeszcze morwy białej nie piłam ani leków żadnych na obniżenie cukru nie brałam kiedy tylko zaczął spóźniac mi się okres wolałam nie ryzykować a nie wiem czy w ciąży można używać tej morwy białej należy zapytać się lekarza.
 
Do góry