reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

ja mam następna wizytę dopiero 3 sierpnia wiec kawał czasu😂 tylko jak z tymi prenatalnymi bo mi lekarka mówiła ze jak przyjdę to będzie 10 tydzień (z om 11) i wtedy ona mi powie co i jak bo muszę się umówić gdzie indziej tylko myślicie ze właśnie zdaze się umówić na za dwa tygodnie czy to raczej trzeba dużo wcześniej?🤔
 
reklama
ja mam następna wizytę dopiero 3 sierpnia wiec kawał czasu😂 tylko jak z tymi prenatalnymi bo mi lekarka mówiła ze jak przyjdę to będzie 10 tydzień (z om 11) i wtedy ona mi powie co i jak bo muszę się umówić gdzie indziej tylko myślicie ze właśnie zdaze się umówić na za dwa tygodnie czy to raczej trzeba dużo wcześniej?🤔
Ja bym się umowila wcześniej, tym bardziej, jeśli będziesz robić prywatnie. Terminy do specjalistów mogą być dłuższe niż 2 tyg.
 
Ja dzisiaj miałam krzywą, żyję nadzieją, że wyjdzie dobrze, ale realnie mam małe szanse na uniknięcie cukrzycy ciążowej :( już raz na czczo wyszedl mi wysoki cukier plus na glukometrze codziennie rano wysoko, więc od jutra prawdopodobnie już oficjalna dieta, chociaż od miesiąca jem plus minus zgodnie z dietą. Pociesza mnie tylko to, że może aż tak nie przytyję, bo w pierwszej ciąży 25 kg na plusie, chociaż połowa z tego to była woda, bo puchłam jak balon
 
Ja się dziwię bo schudłam 1 kg odkąd jestem w ciąży. Nie wiem czy brzuch mi się mieści w jeansy bo od 6 tyg chodzę w dresie 😅 cycki mnie już tylko trochę bolą i nie mam tych mdłości ale śpię na potęgę od 20 do rana 8-9. Generalnie to zawsze padam po 20 a nic nie robię! 😆

W ogóle to obczajam już te wielopieluchowanie. Ciekawy temat. Chcę spróbować. No i kupiłam ponizsze. Wiem że to jest żadna ilość ale nie mam pojęcia które się najlepiej sprawdzą. Czy to są ok ceny czy drogo?
Jak byłam w pierwszej ciąży poronionej w 8 tyg to kupiłam sobie materiały by uszyć sama taką pieluszkę 😂 ale nic z tego nie wyszło. Mam nadzieję że teraz mi się uda.
Screenshot_20220709-120529_Chrome.jpg
 
ja mam następna wizytę dopiero 3 sierpnia wiec kawał czasu😂 tylko jak z tymi prenatalnymi bo mi lekarka mówiła ze jak przyjdę to będzie 10 tydzień (z om 11) i wtedy ona mi powie co i jak bo muszę się umówić gdzie indziej tylko myślicie ze właśnie zdaze się umówić na za dwa tygodnie czy to raczej trzeba dużo wcześniej?🤔
Już teraz bym się umówiła. W poprzedniej ciąży mialam problem, nie było miejsc miesiąc w przód. W poniedziałek mam lekarza, ktory ma certyfikat fmf, więc myślę, że zostanę u niej.
 
ja mam następna wizytę dopiero 3 sierpnia wiec kawał czasu😂 tylko jak z tymi prenatalnymi bo mi lekarka mówiła ze jak przyjdę to będzie 10 tydzień (z om 11) i wtedy ona mi powie co i jak bo muszę się umówić gdzie indziej tylko myślicie ze właśnie zdaze się umówić na za dwa tygodnie czy to raczej trzeba dużo wcześniej?🤔
Myślę, że spokojnie możesz się już umówić, byle trafić w przedział między 11 a 13 tygodniem.
 
ja mam następna wizytę dopiero 3 sierpnia wiec kawał czasu😂 tylko jak z tymi prenatalnymi bo mi lekarka mówiła ze jak przyjdę to będzie 10 tydzień (z om 11) i wtedy ona mi powie co i jak bo muszę się umówić gdzie indziej tylko myślicie ze właśnie zdaze się umówić na za dwa tygodnie czy to raczej trzeba dużo wcześniej?🤔
do dobrych specjalistów kolejki potrafią być naprawdę spore, więc ja się umawiałam w 8tc i już się załapałam na termin 13+2 🫤
 
Jak myślicie, w którym tygodniu lepiej zrobić usg prenatalne 11+6 czy 13+2, bo mam te dwa terminy do wyboru, w sumie można zrobić od 11+0 do 13+6 prawda? Może macie jakieś doświadczenia, że lekarz mówił że za wcześnie lub coś?
 
reklama
Nie no. Ja właśnie myślę pozytywnie. Ale jednak i tak się boję 😅
Wiesz, mnie trochę dystansuje mój wiek. Boję się, że coś może być nie tak, może to trochę też trauma po tym wyniku testu pappa dwa lata temu.
Jak myślicie, w którym tygodniu lepiej zrobić usg prenatalne 11+6 czy 13+2, bo mam te dwa terminy do wyboru, w sumie można zrobić od 11+0 do 13+6 prawda? Może macie jakieś doświadczenia, że lekarz mówił że za wcześnie lub coś?
Ja bym poszła 11+6. Ten 12 tydzień jest ponoć najlepszy.
 
Do góry