reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Podsyłam artykuł w tym temacie Link do: Mamaginekolog
Żadne czynniki zewnętrzne nie powinny zagrozić zarodkowi w pierwszych 14. dniach rozwoju. A jeżeli zaszkodzą to zaszkodzą tak, że zarodek nie przetrwa.
Ja po tych 14 dniach byłam chora i kilka dni jechałam na paracetamolu 😕 okres mi się spóźniał, ale założyłam, że to na pewno normalne, bo miałam tylko raz okres po porodzie i myślałam, ze hormony ciagle jeszcze się nie unormowały. Paracetamol nie bardzo działał i mialam zacząć brać ibuprofen, ale jakoś mnie natchnęło i zrobiłam test
 
reklama
Witam lutowe mamy tak późno 🙂,ale dołączam i mam nadzieję ,że mnie przyjmiecie 🙂. Jestem mamą po przejściach z 4 aniołkami ,ale szczęśliwa mama 11 latka i 3 latki ❤️ . Przyznam ,że ta ciąża mile nas zaskoczyła ,bo nigdy nie zabezpieczaliśmy się ,ale uważaliśmy więc byliśmy świadomi,że może tak być ,ale tyle lat nigdy nie było żadnej wpadki 😆. Cieszymy się i mamy nadzieję,że będzie wszystko dobrze . W środę mam USG kolejne ,bo tydzień temu jeszcze serduszko nie biło. Termin mam na 28 lutego . Czy któraś mama tez ma podobny ? Jakaś mama jest w podobnej sytuacji,że została zaskoczona ciąża ?
Cześć 😊 o tak, u mnie ogromne zaskoczenie, na stanie syn 15 miesięcy. Termin póki co na 20, ale te terminy i tak jeszcze się pozmieniają 🙂
 
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych specjalnych zachcianek, a teraz ogóreczki kiszone, śledzie, kiełbasa, kapusta kiszona i placki ziemniaczane 🙈 od słodkiego odrzuciło mnie jakieś 3 tygodnie temu, aż mi trudno uwierzyć, bo tak normalnie to codziennie musiało wjechać jakieś ciasteczko czy czekolada do kawy. Nie raz próbowałam robić sobie detoks od cukru, ale zawsze szybko wracałam. A teraz zero ochoty, mogłoby tak zostać na dłużej 🙂
 
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych specjalnych zachcianek, a teraz ogóreczki kiszone, śledzie, kiełbasa, kapusta kiszona i placki ziemniaczane 🙈 od słodkiego odrzuciło mnie jakieś 3 tygodnie temu, aż mi trudno uwierzyć, bo tak normalnie to codziennie musiało wjechać jakieś ciasteczko czy czekolada do kawy. Nie raz próbowałam robić sobie detoks od cukru, ale zawsze szybko wracałam. A teraz zero ochoty, mogłoby tak zostać na dłużej 🙂
Ja nie mam jakichś specjalnych zachcianek, słodycze jem, słone tez w sumie, bez większej różnicy nadal wolę słone tak jak to było przed ciążą, czasem tylko mam ochotę na jakąś potrawę i dopóki jej nie zjem to mam ciągle smaka na to i nie przestanę o niej myśleć 🤣
 
Hej, poczytałam trochę, ze rozmawiacie o cukrzycy. Ja w pierwszej ciąży nie miałam, ale teraz czuje, ze cos jest nie tak. Chwile przed zajściem badałam sobie glukozę z krwi razem z morfologia itp, wyszlo 84, wiec idealnie, ale teraz mam takie jazdy, ze aż się boje wstawać. Po posiłku jest ok, ale za dwie-trzy godziny zaczyna się zabawa. Mam jakieś dziwne zawroty, poczucie jakbym się cala telepala, napady gorąca. Mija po jakimś czasie jak cos zjem. Nie mam pojecia co to może być, wizyta już we wtorek wiec czekam
 
reklama
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych specjalnych zachcianek, a teraz ogóreczki kiszone, śledzie, kiełbasa, kapusta kiszona i placki ziemniaczane 🙈 od słodkiego odrzuciło mnie jakieś 3 tygodnie temu, aż mi trudno uwierzyć, bo tak normalnie to codziennie musiało wjechać jakieś ciasteczko czy czekolada do kawy. Nie raz próbowałam robić sobie detoks od cukru, ale zawsze szybko wracałam. A teraz zero ochoty, mogłoby tak zostać na dłużej 🙂
Mnie odrzuciło od kawy a ze tylko coś słodkiego było do kawy no to teraz nie ma. Od kiedy jestem w ciąży to schudłam a nie wymiotuję. Bardzo bym chciała mieć tylko brzuszek ciazowy a nie całe opakowanie tkanki tłuszczowej na ciele 🙏
Bardzo mnie pociągają owoce w ciąży. W sumie wszystkie a najbardziej kiwi 😊
 
Do góry