reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Insulina w ciąży

kozica500

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
69
Witam. Po dwoch tygodniach kontroli cukru - diabetolog zdecydowal mi przepisac insuline tylko na noc bo kazdego dnia na czczo miałam podwyzszony cukier. A w ciągu dnia był ok. Na razie podalam jedna dawke 2 jednostki. Bo musze sprawdzac co dwa dni czy dawka dziala czy nie. Jesli nie to co dwa dni mam o jedna jednostke zwiekszac. Troche sie boje tej insuliny. Mam nadzieje ze nie zaszkodzi. Czy po porodzie i odstawieniu insuliny nie
zaburzy to pracy trzustki? Czy ktos mial insuline tylko na noc? Prosze o odp.
 
reklama
Insulina nic nie zaszkodzi, insulina pomoze. Pomoze z cukrem. Nie taki wilk straszny jak sie wydaje. Po porodzie na spokojnie odstawiasz i Twoj organizm na nowo walczy sam, bo tu walczysz dla dziecka 💪
 
Aha rozumiem. Czyli nie ma sie czego bac?

A czego sie konkretnie boisz?
Bo jak wkluwania to tak do przyjemnych nie nalezy i mozna sie nabawic siniakow ale skoro w ciazy Twoja trzustka nie dziala najlepiej to trzeba jej pomoc aby dziecko bylo zdrowe :-)
Znajdziesz swoja ilosc jednostek i z dniem porodu odstawiasz wszystko :-)
 
A czego sie konkretnie boisz?
Bo jak wkluwania to tak do przyjemnych nie nalezy i mozna sie nabawic siniakow ale skoro w ciazy Twoja trzustka nie dziala najlepiej to trzeba jej pomoc aby dziecko bylo zdrowe :-)
Znajdziesz swoja ilosc jednostek i z dniem porodu odstawiasz wszystko :-)
Boje sie tego ze insulina moze mi zaszkodzic i potem po porodzie bede miala jakies problemy. Nie znam tematu bo nie wglebialam sie nigdy i nie mialam problemow z cukrem. A jakos zawsze myslalam ze jak sie zaczyna brac insuline to juz trzeba caly czas bo organizm sie przyzwyczaja. Takie mialam myslenie dlatego nie chcialam zeby to nastapilo ale niestety dieta nie umialam zbic cukru na czczo. W ciagu dnia cukier byl dobry. Nie wiem czemu w nocy jest jakis problem ze nie spada ponizej 90.
 
Boje sie tego ze insulina moze mi zaszkodzic i potem po porodzie bede miala jakies problemy. Nie znam tematu bo nie wglebialam sie nigdy i nie mialam problemow z cukrem. A jakos zawsze myslalam ze jak sie zaczyna brac insuline to juz trzeba caly czas bo organizm sie przyzwyczaja. Takie mialam myslenie dlatego nie chcialam zeby to nastapilo ale niestety dieta nie umialam zbic cukru na czczo. W ciagu dnia cukier byl dobry. Nie wiem czemu w nocy jest jakis problem ze nie spada ponizej 90.
A czego sie konkretnie boisz?
Bo jak wkluwania to tak do przyjemnych nie nalezy i mozna sie nabawic siniakow ale skoro w ciazy Twoja trzustka nie dziala najlepiej to trzeba jej pomoc aby dziecko bylo zdrowe :-)
Znajdziesz swoja ilosc jednostek i z dniem porodu odstawiasz wszystko :-)
Na czczo mialam zawsze troche powyzej 90 ( 95-99) jakos tak.
 
Witam. Po dwoch tygodniach kontroli cukru - diabetolog zdecydowal mi przepisac insuline tylko na noc bo kazdego dnia na czczo miałam podwyzszony cukier. A w ciągu dnia był ok. Na razie podalam jedna dawke 2 jednostki. Bo musze sprawdzac co dwa dni czy dawka dziala czy nie. Jesli nie to co dwa dni mam o jedna jednostke zwiekszac. Troche sie boje tej insuliny. Mam nadzieje ze nie zaszkodzi. Czy po porodzie i odstawieniu insuliny nie
zaburzy to pracy trzustki? Czy ktos mial insuline tylko na noc? Prosze o odp.
Miałam insulinę tylko na noc. Od 14 TC do porodu w 38 TC szłam tylko z 8j Dziecko zdrowe i że ma też było wszystko ok. Po porodzie od razu odstawiona.
 
To moja druga ciaza na insulinie. Wieksze szkody moga wyrzadzic za duze cukry niz sama insulina. Ona teraz bedzie dzialala na zasadzie pomocy trzustce, ktora ma problemy z wytwarzaniem insuliny przez hormony ciazowe.

W poprzedniej ciazy w 38+6 tc mialam 38j insuliny. W tej jestem obecnie 34+1 i mam 26j, wiec ogolnie jest lepiej niz poprzednio.
 
Miałam insulinę tylko na noc. Od 14 TC do porodu w 38 TC szłam tylko z 8j Dziecko zdrowe i że ma też było wszystko ok. Po porodzie od razu odstawiona.
Uuu to duzo wczesniej insulina byla. Ja dopiero teraz a jestem juz w 31 tyg. A po odstawieniu cos sie działo? Nie bylo problemow jakis?
 
reklama
To moja druga ciaza na insulinie. Wieksze szkody moga wyrzadzic za duze cukry niz sama insulina. Ona teraz bedzie dzialala na zasadzie pomocy trzustce, ktora ma problemy z wytwarzaniem insuliny przez hormony ciazowe.

W poprzedniej ciazy w 38+6 tc mialam 38j insuliny. W tej jestem obecnie 34+1 i mam 26j, wiec ogolnie jest lepiej niz poprzednio.
38 jednostek? 😱😱 szok. Dużo. Ja na razie zaczynam od 2 i zobaczymy ile mi dojdzie... mam nadzieje ze nie duzo. Nie mialam problemow z cukrem ale przyznam ze po 2 ciąży troche się zaniedbalam i rozleniwilam - chodzi o ruch czy jakas odpowiednia diete. Ale tez nie zmienilam az tak drastycznie mojej diety, fakt wiecej slodyczy bo je lubie. Ale od kilku lat nie słodze picia, glownie pije wode mineralna, takie soki z kartonu to bardzo rzadko. Ale z jedzeniem to roznie bywalo...
A przy takiej dawce czujesz sie ok? A po poprzedniej odstawilas i bylo ok?
 

Podobne tematy

Do góry