reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

Ja praktycznie w ogóle nie piję alkoholu więc mnie to tam rybka ale takie posty jak Twój powodują, że dziewczyny które dowiedzą się o ciąży dopiero jak im się okres spóźnia o tydzień, mogą zacząć panikować. A jednak zdecydowana większość ciąż nie jest zaplanowana z kalendarzem w ręku i odkryta na poziomie bety 20 ;-).
Ok, ale jak się dowiedzą o ciąży w 5tc, to niestety ryzyko wzrasta i według mnie lepiej wiedzieć zawczasu
 
reklama
Dziewczyny, macie artykuł, umiecie czytać i myśleć. Niech każda bierze odpowiedzialność za siebie i tyle.
ale jaką odpowiedzialność? Jak się napiję po owu to jestem nieodpowiedzialna? 🤣
W artykule jest o piciu w ciąży. Od momentu spóźnienia miesiączki do następnej czyli o piciu między 5-9tc. Myślę, że żadna z nas tutaj w ciąży pić nie będzie, możesz być spokojna 😘
 
ale jaką odpowiedzialność? Jak się napiję po owu to jestem nieodpowiedzialna? 🤣
W artykule jest o piciu w ciąży. Od momentu spóźnienia miesiączki do następnej czyli o piciu między 5-9tc. Myślę, że żadna z nas tutaj w ciąży pić nie będzie, możesz być spokojna 😘
Autorka jasno pisze,żeby przestać pić alko od okolic poczęcia
 
Dziewczyny, macie artykuł, umiecie czytać i myśleć. Niech każda bierze odpowiedzialność za siebie i tyle.
Weno przeczytaj jeszcze raz to co sama zacytowałaś ;P

Mediana wieku ciążowego dla zaprzestania spożywania alkoholu wynosiła 29 dni. Chociaż 41 proc. uczestniczek zmieniło swoje nawyki związane z piciem (czyli go zaprzestało) w ciągu trzech dni od pozytywnego wyniku testu ciążowego, to jednak panie, które zaprzestały spożywania alkoholu w okolicach kolejnej oczekiwanej miesiączki (która jednak nie wystąpiła), miały o 37 proc. większe ryzyko poronienia w porównaniu z kobietami, które nie piły alkoholu.

Z tego akapitu jak wynika, że 41 procent uczestniczek zaprzestało picia w ciągu trzech dni od pozytywnego testu ciążowego ale BYŁY PANIE, KTÓRE PRZESTAŁY DOPIERO W TERMINIE KOLEJNEJ MIESIĄCZKI. Czyli dodatkowy miesiąc im zajęło i to one miały o 37 procent większe ryzyko poronienia, w porównaniu z kobietami, które nie piły alkoholu. Czyli na przykład takie, które nie piły miały ryzyko 10 procent a takie, które piły do 9 tygodnia ciąży miały 13.7 procent.
 

Załączniki

  • 83f00c65-68c9-4f32-8776-65ccbaa0e9a8.jpeg
    83f00c65-68c9-4f32-8776-65ccbaa0e9a8.jpeg
    33 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Ja praktycznie w ogóle nie piję alkoholu więc mnie to tam rybka ale takie posty jak Twój powodują, że dziewczyny które dowiedzą się o ciąży dopiero jak im się okres spóźnia o tydzień, mogą zacząć panikować. A jednak zdecydowana większość ciąż nie jest zaplanowana z kalendarzem w ręku i odkryta na poziomie bety 20 ;-).
Ta część o panice jest tak bardzo o mnie.

Piłam wino 7 dni przed betą która wyszła....prawie 3.500
Było to 3 dni po negatywnym teście ciążowym
 
Do góry