reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Ja mam wrażenie, ze to kolejna tego typu dyskusja. Mamy na forum historie dziewczyn i to nie jedną, gdzie zrobienie bety i progesteronu pozwoliło im uratować zdrowie a może nawet i zycie.
Jak dla mnie badanie bety i jej przyrostu oraz badanie progesteronu ma jak najbardziej sens. Właśnie choćby po to, żeby wiedzieć czy jest konieczna jego suplementacja albo żeby wiedzieć kiedy pójść do ginekologa i kiedy powinno być coś widoczne na usg.

No i jeszcze jedno. Mnie zbadanie bety i progesteronu przygotowało na to, ze styczniowa ciąża się nie utrzyma. Gdybym zrobiła tylko w środę test, w czwartek dostała skurczy a w sobote okresu zastanawiałabym się pewnie, co mój organizm właśnie odpieprzyl.
 
reklama
@93kora rozumiem, że lekarz postawił taka diagnozę po otrzymaniu smsa z wynikiem bety?
Często dziewczyny chodzą na wizyty dopiero około 8 tygodnia, aby się nie stresować czy już jest serduszko, czemu jeszcze nie ma itd. I jeśli jest cp to czekanie do 8 tc jest mocno zagrażające życiu. A tak, to w części przypadków, kiedy beta rośnie nieprawidłowo można działać wcześniej.
 
Często dziewczyny chodzą na wizyty dopiero około 8 tygodnia, aby się nie stresować czy już jest serduszko, czemu jeszcze nie ma itd. I jeśli jest cp to czekanie do 8 tc jest mocno zagrażające życiu. A tak, to w części przypadków, kiedy beta rośnie nieprawidłowo można działać wcześniej.
Bardzo mocno, mi pękł jajowód i krew się lała do otrzewnej, operacja ratująca życie, przetoczona krew..
Jak czytam takie rzeczy typu " skąd wiesz, smsem Ci ginekolog powiedział?" to mi się nóż w kieszeni otwiera. Trzeba najpierw doświadczyć tego a nie pisać głupoty... Mi pękł jajowód w 6 tygodniu i co miałam czekac, aż smsem mi lekarz napisze hehe
 
reklama
Do góry