reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Mnie w ogole nie przekonywuje pakowanie w ciężarna pacjentkę progesteronu bez wcześniejszych badan poziomu tegoż tylko dlatego że ma plamienia …
 
reklama
Mnie w ogole nie przekonywuje pakowanie w ciężarna pacjentkę progesteronu bez wcześniejszych badan poziomu tegoż tylko dlatego że ma plamienia …
A to nie jest tak że te tabletki są na podtrzymanie ciąży. Ja miałam plamienia dostałam duphaston i wszystko ustało i później już nie miałam z tym problemu
 
A to nie jest tak że te tabletki są na podtrzymanie ciąży. Ja miałam plamienia dostałam duphaston i wszystko ustało i później już nie miałam z tym problemu
To są tabletki które bierze się z powodu problemów z progesteronem. Po co dodawać progesteron w sytuacji, kiedy jest wysoki a problem jest gdzieindziej? Plamić można choćby z powodu krwiaka czy nadżerki… nie zawsze jest to spowodwane problemami z ciałkiem żółtym.

Chyba, że ja źle myślę. Ale ja suplementowalam progesteron tylko i wyłącznie dlatego, że był niski, nie z powodu plamien. Co więcej, jak się pojawiły mimo suplementacji to nikt mi dawki nie zwiększał.
 
Oczywiście, że się diagnozuje. Złe przyrosty bety i nisko progesteron są podstawowymi markerami cp. Na tyle skutecznym, że śmiertelność z powodu cp spadła do około 2%.
@olka11135 może Ty się wypowiedź bo witch potrzebuje namacalnych przypadków uratowanych jajowodów dzięki badaniu bety💁‍♀️
Nie, @witch84 nie potrzebuje historii Olki bo już nieraz tę historię czytała. Witch co wątek pisze inaczej. Raz nie rób bety, raz rób 😄
Chyba od humoru zależy 😄
 
To są tabletki które bierze się z powodu problemów z progesteronem. Po co dodawać progesteron w sytuacji, kiedy jest wysoki a problem jest gdzieindziej? Plamić można choćby z powodu krwiaka czy nadżerki… nie zawsze jest to spowodwane problemami z ciałkiem żółtym.

Chyba, że ja źle myślę. Ale ja suplementowalam progesteron tylko i wyłącznie dlatego, że był niski, nie z powodu plamien. Co więcej, jak się pojawiły mimo suplementacji to nikt mi dawki nie zwiększał.
Tak mnie wcześniej zbadał nie stwierdził nieprawidłowości. I dał tabletki. Później lekarka mi zwiększyła do 3 tabletek. Jak się wytworzyło łożysko to odstawiła mi
 
A to nie jest tak że te tabletki są na podtrzymanie ciąży. Ja miałam plamienia dostałam duphaston i wszystko ustało i później już nie miałam z tym problemu

Suplementacja progesteronu w żaden sposób nie podtrzyma ciąży jeśli jej zagrożenie nie wynika z niedomogi lutealnej.
Nie istnieje żadne badanie potwierdzające zmniejszenie ryzyka poronienia dzięki suplementacji progesteronu jeśli nie stwierdzono jego niedoboru
 
Tak mnie wcześniej zbadał nie stwierdził nieprawidłowości. I dał tabletki. Później lekarka mi zwiększyła do 3 tabletek. Jak się wytworzyło łożysko to odstawiła mi
Może dali z myślą że najczęstsza przyczyna jest niedobór progesteronu, ale dla mnie to pójście na skróty i ochrona przed zarzutem, ze nic się nie zrobiło. Mój prowadzący na przykład w ogole nie widział potrzeby, żebym brała duphaston, ale skoro już miałam przepisany, to nie chciał mi drastycznie go odstawiać. Odstawiłam powoli w okolicach 12 tc. Ale ja tydzień po owulacji miałam go niecałe 10, także nie miał zawrotnej wysokości
 
Nie, @witch84 nie potrzebuje historii Olki bo już nieraz tę historię czytała. Witch co wątek pisze inaczej. Raz nie rób bety, raz rób 😄
Chyba od humoru zależy 😄
Bo jak pisałam już wcześniej - ale niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem - wykonanie bety w niektórych sytuacjach jest wskazane.
Wykonywanie bety by o potwierdzić ciążę potwierdzoną testem ciążowym mija się z celem.
 
Bo jak pisałam już wcześniej - ale niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem - wykonanie bety w niektórych sytuacjach jest wskazane.
Wykonywanie bety by o potwierdzić ciążę potwierdzoną testem ciążowym mija się z celem.
Bo nikt nigdy nie widział falszywie pozytywnych testów ciążowych 😅
 
reklama
Do góry