reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Generalnie chyba niedługo to sikanie powinno ustąpić ? Bo mimo powiększania się, macica wędruje wyżej i już nie powinna uciskać na pęcherz. Żeby później wrócić na koniec ciąży i znowu dać o sobie znać na pęcherzu 😅

Obecne już Mamusie wypowiedzcie się jak było u Was w poprzednich ciążach, cała ciąże Wam się tak chciało ciagle siku czy drugi trymestr odpuszcza na trochę ?
u mnie niestety w obu ciążach sikanie było od początku do końca w ciąży 🙈
 
reklama
Ja nie mam doświadczenia! Ale w jednej książce, którą czytam jest to opisane tak, jak dokładnie napisałaś 😁 Ja też wstawałam siku nad ranem, a teraz już nie (oby tak zostało 🙏🙏🙏). A na usg dopochwowym rzeczywiście dziecko było wyżej i za chwilę już go w taki sposób nie będzie widać 😁😁
Ogolnie powinno przejść pozniej jak zmieni się położenie a w 3 trymestrze wróci a na końcu to wogole ciezko spac przez duży brzuch 😉
 
Cześć dziewczyny. Ja wstaje tylko raz w nocy i to nad ranem już 4-5 ale później już nie ma spania.. w poprzedniej ciąży to przez całą ciążę miałam ucisk na pęcherz i bardzo często odwiedziłam toaletę teraz to tak na spokojnie;-)
 
Generalnie chyba niedługo to sikanie powinno ustąpić ? Bo mimo powiększania się, macica wędruje wyżej i już nie powinna uciskać na pęcherz. Żeby później wrócić na koniec ciąży i znowu dać o sobie znać na pęcherzu 😅

Obecne już Mamusie wypowiedzcie się jak było u Was w poprzednich ciążach, cała ciąże Wam się tak chciało ciagle siku czy drugi trymestr odpuszcza na trochę ?
Mojej koleżance dzieciak większość ciąży na pęcherz naciskał, strasznie się wymęczyła.
Mam nadzieje ze nas to nie spotka.
 
U mnie ze spaniem nie ma problemu, niestety pęcherz trochę staje się uciążliwy zazwyczaj kolo 4 rano, ale ja dużo pije i zawsze w nocy wybudzalam się na siku juz się przyzwyczaiłam do spaceru 😄 w ciągu dnia częściej zdarza się
 
Ja się budzę na toaletę prawie między 3 a 5 rano i czasami zasypiam od razu a czasem już do rana nie potrafię zasnąć. Tylko raz przespałam cała noc bez pobudki na toaletę akurat w ten dzień gdzie miałam oddać mocz do badania, więc nie wiem czy to psychika nie zadziałała.
 
Ja mam dokładnie tak samo że snem... Budzi mnie wszystko.... 🥲 dlatego też ograniczyłam nocne picie, bo bym wstawała 3 razy a tak to wstaje 2 razy ;-)
To ja zazwyczaj wstaję 2x, czasami 3x, dzisiaj tylko raz. Ale piję bardzo dużo... Bardzo! W nocy po każdym wstaniu muszę koniecznie się napić minimum pół szklanki, czasami się położę i muszę wstać znowu żeby się napić, bo suszy :)
 
Dzień dobry w niedzielny poranek 😘 czy jest ktoś na forum kogo nie budzi w nocy sikanie?
Ja! 😁 w nocy mam spokój, za to w ciągu dnia dramat, jak dzieko robi sobie trampolinę z mojego pęcherza 🙃 na zegarku mam 2x więcej nabitych kroków niz zwykle, przez chodzenie do toalety co 10 min 😁
U mnie królują ogórki kiszone, w poprzednich ciazach były świeże lub małosolne a teraz kiszone 🤣
Ja jem pomidory z majonezem od rana do wieczora 😂
 
Generalnie chyba niedługo to sikanie powinno ustąpić ? Bo mimo powiększania się, macica wędruje wyżej i już nie powinna uciskać na pęcherz. Żeby później wrócić na koniec ciąży i znowu dać o sobie znać na pęcherzu 😅

Obecne już Mamusie wypowiedzcie się jak było u Was w poprzednich ciążach, cała ciąże Wam się tak chciało ciagle siku czy drugi trymestr odpuszcza na trochę ?
Ja na początku w ogóle nie wstawałam. Zaczęło się gdzieś w 6. miesiącu i z czasem było już tylko gorzej. Na koncówce już mało co spałam, bo albo dziecko kopało, albo pęcherz uwierał...
 
reklama
Hej Dziewczyny, miłej niedzielki ❤️

Nie wspominajcie nawet o tym sikaniu. Ja od pierwszych tygodni chodzę 2-3 razy w tygodniu 🙈 teraz jakoś znajduję wytłumaczenie ale z początku dalej nie wiem czemu mnie tak przeganiało.

Mam pytanko: czy jest ktoś w naszym gronie kto prowadzi ciążę na metforminie? Chciałabym wymienić się doświadczeniami
 
Do góry