reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obciążenie glukozą

Angel92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2023
Postów
21
Hej dziewczyny
Byłam na glukozie wynik na czczo 110 ,po 1h 124 a po 2h 53.
Miał ktoś podobne wyniki ? I jak lekarz zareagował?
 
reklama
Powinnas dostac skierowanie do poradni diabetologicznej. Masz cukrzyce ciazowa. Dodatkowo wynik po 2h jest bardzo niski. W poradni sie toba zajma.
 
Ja bym sie nie zgodzila na powtorke, bo to bardzo duze obciazenie dla organizmu.
Bez przesady :)
Kiedyś widziałam jak to dietetyczka porównywała obalając właśnie mit o wielkim obciążeniu badania. Obciążenie takie jak zjedzenie pszennej kajzerki na śniadanie. Tylko w ciąży ciężko wypić tyle cukru na jeden raz.
 
Bez przesady :)
Kiedyś widziałam jak to dietetyczka porównywała obalając właśnie mit o wielkim obciążeniu badania. Obciążenie takie jak zjedzenie pszennej kajzerki na śniadanie. Tylko w ciąży ciężko wypić tyle cukru na jeden raz.
Mi to badanie bardzo zamieszało w organizmie. Od początku miałam problemy z bardzo częstym napinaniem się brzucha, udało mi się to " opanować" jakoś na tydzień przed glukozą, a po niej kolejne dobre 2 tygodnie znowu napięcia po kilkanaście razy dziennie :/
 
Mi to badanie bardzo zamieszało w organizmie. Od początku miałam problemy z bardzo częstym napinaniem się brzucha, udało mi się to " opanować" jakoś na tydzień przed glukozą, a po niej kolejne dobre 2 tygodnie znowu napięcia po kilkanaście razy dziennie :/
Mi brzuch napinał się po KTG i po KTG zaczęly mi się skurcze porodowe. Czy powiedziałabym, że KTG jest inwazyjnym badaniem, które mocno wpływa na organizm? No nie. Skoro brzuch napinał Ci się wcześniej, to nie musi to mieć nic wspólnego z glukozą. Równie dobrze, jakbyś jej nie zrobiła, to te napięcia mogłyby być takie same. A tak jak mówię, obciążenie podobne do tego, jakbyś zjadła na śniadanie jedną kajzerkę.

Jedyne co, to faktycznie dzieci po glukozie są potem tego dnia bardziej ospałe od cukru i mogą mniej się ruszać. I to mi potwierdzili w przychodni. Z napięciami brzucha nie ma to nic wspólnego.
 
reklama
Mi brzuch napinał się po KTG i po KTG zaczęly mi się skurcze porodowe. Czy powiedziałabym, że KTG jest inwazyjnym badaniem, które mocno wpływa na organizm? No nie. Skoro brzuch napinał Ci się wcześniej, to nie musi to mieć nic wspólnego z glukozą. Równie dobrze, jakbyś jej nie zrobiła, to te napięcia mogłyby być takie same. A tak jak mówię, obciążenie podobne do tego, jakbyś zjadła na śniadanie jedną kajzerkę.

Jedyne co, to faktycznie dzieci po glukozie są potem tego dnia bardziej ospałe od cukru i mogą mniej się ruszać. I to mi potwierdzili w przychodni. Z napięciami brzucha nie ma to nic wspólnego.
U mnie miało sporo wspólnego :)

I młody zupełnie nie był ospały, tylko właśnie ostro szalał.
 
Do góry