reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

nic z vit. A, do pielęgnacji ciała oliwka w żelu Johnsson&Johnsson. aha no i jeszcze 2 x w tygodniu delikatny peeling do ciała - ostatnio znalazłam rewelacyjną owocową serię z Joanny.
 
reklama
Moje odkrycie to balsam do ciala Johnsson&Johnsson, ale nie dla ciezarnych. Zwykly jakis - taki w rozowej butelce po 400 ml. Sa z witamina E, mleczkiem migdalowym i czyms tam jeszcze. Fajnie pachnie, wchlania sie swietnie i doskonale nawilza. Mam tez oliwke, ale w porownaniu z tym balsamem to o kant d.... ja rozbic.
Uzywam go do calego ciala. W ciazy z corka brzuch nawilzalam oliwka w zelu tez Johnsson&Johnsson, ale ten balsam jest chyba lepszy. PO tamtej ciazy nie mam ani jednego rozstepu na zadnej czesci ciala, moze niepodatna jestem :)
 
Zastanawialam sie czy udzielic sie na tym watku ale niech bedzie...;-)Ja ogolem jestem duza dziewczynka... Na poczatku ciazy przy wzroscie 165cm wazylam 75kg,w tej chwili 78kg. Moze przysrost niewielki ale dzidzia i tak ma z czego czerpac:zawstydzona/y::-)A musze nadmienic ze do 80kg dojechalam rzucajac papierosy(+10 KG),bez pomocy farmakologicznej (ok lipca zeszlego roku)-potem udalo mi sie zrzucic 5kg, a reszta zostala...Chociaz osiagnelam pelny sukces(z pomoca tabletek Champix) bo od wrzesnia 2008 NIE PALE wogole!:-D
http://babystrology.com/tickers/bab...nt=Maja&year=2009&month=10&day=11&babycount=1
 
TAk, tak. Ja wlasnie w ciazy zrozumialam dlaczego znane mi mocno puszycte osoby zawsze nosza wsuwane buty :)

oj, mi już teraz mało wygodnie się robi buty wiązać, albo zapinać paseczki.. nawet nie wyobrażałam sobie, że aż tak wcześnie zaczną się pojawiać takie drobne niedogodności :tak:

mayo - pogratulować, bo to duży wysiłek rzucanie tego paskudnie przyjemnego nałogu..
 
ja zaszalałam z Mustelą - balsam do biustu i balsam zapobiegający rozstępom.. zobaczymy potem czy było warto, ale w trzecim miesiącu zrobił mi się centymetrowy rozstęp na biuście i wpadłam w panikę, że jednak trzeba działać ostro:baffled: narazie jest ok. miesiąc smarowania i żadnych nowych tragedii nie ma :)

natomiast z kosmetykami nieciążowymi wszystko się pozmieniało - czasem mam wrażenie, że chyba nawet sama, czysta woda potrafi mnie uczulić. Więc drogą wielu prób i błędów ostała się tylko jakaś eko pianka do twarzy z body shopu, tonik-pianka citrobiotyk, i krem happyderm loreala i żel do ciała pharmaceris.. ale był taki czas, że już myślałam że przyjdzie mi chyba w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek kosmetyków, bo niczym się nie dało dotknąć do skóry
a przed ciążą oczywiście nigdy tak nie miałam :szok:
 
reklama
Ja dzis sie obudzilam, strasznie mnie bolaly piersi wiec postanowilam na nie zerknac i... dopiero teraz zauwazylam czerwone krechy czyli zaczynajace sie rozstepy..
Kupilam sobie dziś olejek dla kobiet w ciąży firmy rossman, zobaczymy co z tego wyjdzie..
Chcialabym sobie kupic Zestaw dla kobiet w ciazy z firmy Dax, Perfecta Mama, jednak balsam do biustu kosztuje 23zl, na rozstepy 21, i tak mysle czy warto.. tzn warto napewno, ale myslalam ze moze ktoras z Was go juz uzywala, i wiedzialabym czy jest dobry czy nie.
 
Do góry