reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

Czy ktoś się orientuje czy w IMiD jest sale do porodów rodzinnych i ile ewentualnie kosztuje? Rodzilam tam 6 lat temu i nic takiego nie było, ale to bylo dawno więc teraz może się coś zmieniło.

Mylilam sie. W IMiD jednak sa sale jedynki. Dzis widzialm sie z doktorkiem z tego szpitala. Nie wiem ile kosztuje porod rodzinny, bo tak naprawde nie moze kosztowac. Powiedzial mi tylko cos takiego, ze polozna kosztuje 1000zl (oficjalnie :szok:) i wtedy rodzi sie w jedynce z osoba towarzyszaca.
 
reklama
PATEWKA - a z tymi wczesniejszymi wypisami jak to jest - oni sie pytaja , kobiety czy sie zgadza na wypis wczesniej, czy wypisuja bez pytania i koniec kropka?? Czy mozna sie zbuntowac i nie zgodzic sie na wypis przed 72h ???
 
Pytają? Dobre.. he he ordynator na obchodzie stwierdza coś w stylu "wszystko ok, to do wypisu". To samo pediatra - a przecież na początku drugiej doby dziecko nie ma nawet żółtaczki. Tylko niska waga może być podstawą do zatrzymania, jeśli dziecko o czasie się rodziło i innych niepokojących objawów nie ma.
 
Rodziłam w Wołominie pod Wawą. Leżało ze mną dużo kobiet odesłanych z pragi oraz dziewczyny które specjalnie przyjeżdżają na poród wodny!!!Ginekologia jest naprawdę rewelacyjna, 2 salki do porodów rodzinnych plus 2 tzw boksy. Świetne położne.Troszkę gorzej może z czasem po porodzie ale może jak odejdzie stara wachta pań z noworodkowego to będzie świetnie...lekarz do polecenia dr. Lipa!!!:tak:
Powodzenia!
 
PATEWKA - a z tymi wczesniejszymi wypisami jak to jest - oni sie pytaja , kobiety czy sie zgadza na wypis wczesniej, czy wypisuja bez pytania i koniec kropka?? Czy mozna sie zbuntowac i nie zgodzic sie na wypis przed 72h ???


Stopi, nie denerwuj się :tak: Pytają się :tak: Sama słyszałam :tak: Spędziłam tam 8 dni i wiele dziewczyn się przewinęło przez salę...
Zawsze możesz powiedzieć, że nie czujesz się na siłach...
Ale z drugiej strony po co tam siedzieć skoro wszystko jest w porządku :sorry2:

Badanie z piętki wykonują się po 48h nie trzeba siedzieć 72h.

Powodzenia :tak:
 
MAMO HELENKI - dziekuje za informacje!!!!!:tak: Nastawiam sie pozytywnie na porod na Inflanckiej. Zwlaszcza, ze teraz juz dzialaja oba bloki porodowe:tak:
p.s. A jak sie czuje Anika , no i Ty po CC???
Pozdrawiam!!!
 
MAMO HELENKI - dziekuje za informacje!!!!!:tak: Nastawiam sie pozytywnie na porod na Inflanckiej. Zwlaszcza, ze teraz juz dzialaja oba bloki porodowe:tak:
p.s. A jak sie czuje Anika , no i Ty po CC???
Pozdrawiam!!!

Dziękuje dobrze, ale nie polecam, szybciej doszłam do siebie po porodzie sn :sorry2:
A Niki pięknie goni dzieci urodzone o czasie :tak:

Ja tez miałam nadzieje, że odwiedzę inflancka dopiero po remoncie...
 
Ale z drugiej strony po co tam siedzieć skoro wszystko jest w porządku :sorry2:
Chociażby po to aby nie musieć się telepac na badanie !!!! U mnie skończyło się to koszmarem :(

Badanie z piętki wykonują się po 48h nie trzeba siedzieć 72h.
Obchód i decyzja o "wypisaniu" w moim przypadku to 30h po porodzie ... cóż widać nie trafiłam w dobry humor pana ordynatora ....
 
Ostatnia edycja:
co do tych odwiedzin to chyba w większości szpitali tak jest. leżałam na ginekologi w Oświęcimiu i obok na położnictwie też były wytyczone godziny odwiedzin. Często widziałam, że świeżo upieczone mamusie spędzały czas z tatusiami na korytarzu:no:
 
reklama
też zamierzam rodzić na Inflackiej (o ile dotrwam do pełnego 36 tyg.) i tak sobie myślę, że jeśli nie będę się czuła pewnie, to powymyślam różne dolegliwości żeby zostać dobę dłużej i poczekać na wyniki itp. To jednak przykre, że człowiek musi się martwić takimi rzeczami w takiej chwili...
 
Do góry