reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Czołem mamuśki!!!
Witam w pochmurny niedzielny poranek. Mój synuś się przeziębił i noc miałam z przebojami, bo tak go katar zalewał, że wymiotował. Cholera tydzień przedszkola i już się zaczyna.:szok:
przeciw rozstępom stosuję krem Gerbera przeciw rozstępom jest dobry, ale niestety pachnie- ok 26 zł. pamiętajcie, że po porodzie też trzeba smarować, moja szwagierka o tym zapomniała i jej się zrobiły z tydzień po porodzie. :szok:
Uważajcie na siebie :-)
 
reklama
U nas sloneczlo ale chlodno naprawde czuc juz jesien wychodzimy z mezem do kosciola bo trzeba protokol narzeczestwa podpisac i poprosic ksiedza , aby napisal list do biskupa o zgofde na slub koscielny . Odezwe sie pozniej.
 
Witam dziewczyny:-) Pogoda znów nieciekawa;/ Pochmurno mimo, że gdzieś przebija się słońce... dobrze, że nie pada:-p Czujemy się dzisiaj dobrze:tak: Tylko najchętniej przespało by się taka pogodę. Zrobie obiadek i pewnie będę leniuchowac.:happy:

Nio pogoda nieciekawa, bo zimno i mocno wieje, ale grunt sie nie pada:)
Ja tez bede dzis leniuchowac:)Ide w Twoje slady:):-D


Czołem mamuśki!!!
Witam w pochmurny niedzielny poranek. Mój synuś się przeziębił i noc miałam z przebojami, bo tak go katar zalewał, że wymiotował. Cholera tydzień przedszkola i już się zaczyna.:szok:
przeciw rozstępom stosuję krem Gerbera przeciw rozstępom jest dobry, ale niestety pachnie- ok 26 zł. pamiętajcie, że po porodzie też trzeba smarować, moja szwagierka o tym zapomniała i jej się zrobiły z tydzień po porodzie. :szok:
Uważajcie na siebie :-)


Oj wspolczuje, ale tak to jest jak dziecko idzie do przedszkola i zderza sie z mega iloscią zarazków. Moja chrzesnica idzie w pon. zobaczymy kiedy cos zlapie, podejrzewam ze szybko, bo ona w ogole nie przyzwyczajona do wychodzenia i przebywania z innymi dziecmi, taki dzikus,w ogole nie wiem jak ona w tym przedszkolu wytrzyma, ciekawa jestem.

Na rozstepy ja jeszcze nie uzywam, ale b. dobre opinie slyszalam o produktsach firmy Pharmaseris. Kupilam sobie folikat czy cos takiego, dla kobiet w ciazy i karmiących. Na razie brzuszek malutki, wiec nie uzywam jeszcze, ale na pewno bede. A fakt faktem czasem moze nie yc rozstepow do 9mies, a moga pojawic sie po porodzie:(
 
Nio pogoda nieciekawa, bo zimno i mocno wieje, ale grunt sie nie pada:)
Ja tez bede dzis leniuchowac:)Ide w Twoje slady:):-D





Oj wspolczuje, ale tak to jest jak dziecko idzie do przedszkola i zderza sie z mega iloscią zarazków. Moja chrzesnica idzie w pon. zobaczymy kiedy cos zlapie, podejrzewam ze szybko, bo ona w ogole nie przyzwyczajona do wychodzenia i przebywania z innymi dziecmi, taki dzikus,w ogole nie wiem jak ona w tym przedszkolu wytrzyma, ciekawa jestem.

Na rozstepy ja jeszcze nie uzywam, ale b. dobre opinie slyszalam o produktsach firmy Pharmaseris. Kupilam sobie folikat czy cos takiego, dla kobiet w ciazy i karmiących. Na razie brzuszek malutki, wiec nie uzywam jeszcze, ale na pewno bede. A fakt faktem czasem moze nie yc rozstepow do 9mies, a moga pojawic sie po porodzie:(
mi ginka powiedziała, że i tak się powinno smarować np oliwą z oliwek, bo to ujędrnia skórę, a ponadto jest to świetny masaż dla macicy. Ja też mam brzuszek mały, ale smaruję od 14 tygodnia;-)
A co do przedszkola to norma swoje musi odchorować po wakacjach. 3mam kciuki za chrześnicę:)))
 
Ostatnia edycja:
A ja dziś zauważyłam pierwsze małe rozstepy:-:)szok:ale nieazne dla maluszka wszystko:tak:
Nikki uważaj na siebie
Wszystkie chorowitki niech wracają do zdrowia:tak:
 
mi ginka powiedziała, że i tak się powinno smarować np oliwą z oliwek, bo to ujędrnia skórę, a ponadto jest to świetny masaż dla macicy. Ja też mam brzuszek mały, ale smaruję od 14 tygodnia;-)
A co do przedszkola to norma swoje musi odchorować po wakacjach. 3mam kciuki za chrześnicę:)))

Mi moja ginka z kolei powiedziala zeby smarowac czymkolwiek, bo chcodzi glownie o to zeby natluszczac. Ale powiedzial.a zeby bron boze masowac, bo macica tego nie lubi i z tego biorą sie min skórcze w postaci twardnienia brzucha- u mnie wlasnie tak bylo, wiec zapprzestalam takich technik. Co jakis czas jak mi sie przypomni delikatnie smaryje nivea soft, bo sie latwo rozsmarowuje ze wzgledu na rzadką konsystencje i nie musze mocno rozsmarowywac.
A ten krem trzymam na 7mies. bo do tanich nie nalezy.
Moja chrzesnica niestety pod kloszem trzymana wiec nie wroze rewelacji mojej siostrze, ale to jej sprawa, zobaczymy jak to bedzie wygladac, choc siostra juz stwierdzila ze najpierw bedzie dawac dziecko na godzine, potem za tydz na 2 i tak bedzie jej sukcesywanie zwiekszac. No nie wiem czy to dobry pomysl, ja sie nie udzielam, bo dzieci nie mam, ale chyba bym tak nie zrobila.Ty masz juz doswiadczenie Yol_a, myslisz ze to dobry pomysł?
 
Hej styczniówki!
czesc kobietki
ja tez ruchy czuje raz mocniej raz slabiej, ptrzedwczoraj jak lezalam caly dzien Violka szalala na maxa a wczoraj juz duzo spokojniej ale to pewnie dlatego ze chodzilam.dzis rano jak mnie nie skopala to zjadlam pol batonika i czekalam;-) dopiero jak dostalam jakies kopniaczki to spokojnie wstalam;-)

poza tym powiem wam ze pocztalam tropche na BB wczoraj opini o szpitalach tzn tych w wawie i kurcze wkazdym jest cos nie tak. tzn jest jeden szpital ktory nie dostal zadnej negatywnej opini (brodnowski) chyba aie tam przejade bo juz glupiec zaczynam od tego wszystkiego. chcialabym chodzic do szkoly rodzenia tam gdzie bede rodzic ale kurcze jeszcze nie wiem gdzie chce rodzic.a do szkoly trzebaby sie juz zapisac.
Beti u mnie też batoniki z czekoladką działaja na Michalinkę i od razu kopie i wierci się jak szalona:rofl2:
A co do szpitala Bródnowskiego - mają problemy z czystością, ale dosyć dobry oddział dla noworodków - przeczytaj sobie np. to, choć najświeższe nie są, ale chociaż coś:
Opinie szpital Bródnowski - Grupy dyskusyjne - Opinie szpital Bródnowski
No i fakt - w każdym zdarzają się jakieś narzekania itp. ale chyba warto wybrać tam, gdzie mają najlepszy sprzęt dla noworodków, bynajmniej od opinii w necie to zgłupiec można;-)

Co do kremów na rozstepy bede musiala w jakis zainwestowac, bo oliwka chyba przestaje skutkować, na wew stronie uda mam czerwona kreche, liczyłam ze to nie rozstep i zniknie ale sie mylilam...

A ja dziś zauważyłam pierwsze małe rozstepy:-:)szok:ale nieazne dla maluszka wszystko:tak:
Nikki uważaj na siebie
Wszystkie chorowitki niech wracają do zdrowia:tak:
U mnie niestety od początku ciąży mam kilka malutkich rozstępów na piersiach - w zasadzie po tym stwierdziałm, że ide kupić test ciążowy, bo mi piersi rosną :-D- więc na smarowanie było przy późno. Na nodze tez mam odkąd miałam wodę w kolanie i mi skórę naciągnęło od spuchnięcia, więc się nie łudzę, że od smarowania mi nie przybędą nowe tym razem na udach, bo mam widac uwarunkowanie genetyczne i wtedy kremy na nic. Ale trzeba smarować - miałam Gerbera, teraz chcę kupić Pharmaceris albo coś takiego:
http://apteka.mediweb.pl/75848,evolet-krem-z-masy-perlowej-i-olejku-z-nasion-dzikiej-rozy-120-g.html


Nikki: dużo leż i się oszczędzaj ile tylko możesz - a na twardnienie brzuszka to mi kazala ginka Nospe brać i mi pomaga - puszcza napięcie brzucha - ja się strasznie broniłam przed nospą, ale moja doktor mówi, że twardnienie nie jest dobre i że lepiej wziąć tabletkę niż jej nie brac w takim wypadku! trzymaj się:tak:
Dorcia: wracaj szybciutko do zdrówka!
Gosia: moja niunia kopie o stałych porach, mniej więcej co trzy godziny, choć czasem częściej. Tak się przyzwyczaiłam, że jak czasem jej nie czuję o danej porze to się od razu martwię czemu tak długo cisza w brzusiu, no i u mnie zawsze działa jedzonko - jak zjem to od razu wstaje dzieciaczek i sie wierci:rofl2:
 
Mi moja ginka z kolei powiedziala zeby smarowac czymkolwiek, bo chcodzi glownie o to zeby natluszczac. Ale powiedzial.a zeby bron boze masowac, bo macica tego nie lubi i z tego biorą sie min skórcze w postaci twardnienia brzucha- u mnie wlasnie tak bylo, wiec zapprzestalam takich technik. Co jakis czas jak mi sie przypomni delikatnie smaryje nivea soft, bo sie latwo rozsmarowuje ze wzgledu na rzadką konsystencje i nie musze mocno rozsmarowywac.
No dokładnie najwazniejsze zeby brzuszek cały czas był nawilżony wtedy skóra wiecej wytrzyma. Ja rozstepy mialam juz przed ciaza..wiec mam sklonnosci raczej i tak sie boje ze nieraz pare razy dziennie smaruje..ale ja rozsmaruje dobrze oliwke czy oliwe z oliwek, nadmiar zetre zeby sie nie wchlanial w ciuchy i nie masuje bo wlasnie slyszalam ze nie wolno.Smaruje brzuch, piersi i plecy tez na dole bo ta skora sie rozciaga stamtad az i czesto widzialam jak sie babki schylaja po ciazy to nieraz widzialam ze na dole plecow maja popekane..
 
reklama
Cześc dziewczyny!
Na moją niunię też zawsze działa jedzenie...poza tym jest spokojna.Bez jedzenia kopie tylko wieczorem,jak się do łóżka kładę albo jak mnie coś bardzo zdenerwuję (a ostatnio to szybkie u mnie:)
Co do twardnienia brzuszka: w poprzedniej ciąży zaczęło się u mnie ok 24 tyg.Nie miało to znaczenia czy leżę czy chodzę,czy coś robię czy nie...po prostu brzuch twardniał i tyle.Tu u nas na Islandii ciążę prowadzą troszkę inaczej niż w Polsce.Lekarz powiedział mi,że do końca 28 tyg nie da mi żadnych leków bo mogą one wpłynąć na kształtowanie się narządów wew. maluszka.Mało tego...nie dostałam nawet zwolnienia z pracy!Powiedział też coś,co mrozi krew w żyłach: natura jest mądrzejsza i eliminuje słabe osobniki.Jak przetrwa do 29 tyg to damy leki!Rzeczywiście przetrwał,leki dostałam,skurcze miałam nadal choć nie tak częste jak wcześniej (co 5,co 10 a nawet co 3 minuty).Koniec końców mój synek urodził się zdrowy,silny i nie miał żadnych następstw tych skurczów ciążowych...nie miał też kolek,które zwykle są wynikiem brania leków w ciąży.Dlatego Nikki,nic się nie martw bo będzie dobrze.Wypoczywaj tylko dużo.Czasem nasze macice bywają bardzo wrażliwe na nawet delikatne ruchy maleństwa i "stawiają się" czyli twardnieją.
W tej ciąży też mam twardnienia już od 2 tyg,czyli duuużo wcześniej ale na razie nie panikuję :) Staram się jedynie nie przemęczać choć czasem to trudne
Miłej niedzieli :)
 
Do góry