reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

reklama
Ja też zamierzam kupic sudocrem i bambino.Jak będą uczulały to zmienię.Ale najwiecej dobrych opini słyszałam własnie o bambino i nie są drogie jak inne.
Chusteczki do pupci kupiłam rosmanowskie zobaczymy.
Podobno też dobrze zaczynać od oryginalnych pampersów bo najlepiej chłoną kupkę( ktora podobno na początklu jest rzadka), a pozniej mozna się przerzucić na tańsze bo drogie trochę te oryginały...
Ktos pisał o oliwie z oliwek do smarowania dzidziusia:sorry:nie wydaje się Wam to już lekką przesadą.Wiem , wiem tam nie ma chemi no ale...
u mnie w rodzinie wszyscy bracia stosowali dla swoich dzieci oliwe z oliwek, ale to jak już dzieci były większe. Takie samo ma zastosowanie jak każda oliwka :))
 
ja używałam oliwy z oliwek i mączki ziemniaczanej do pielęgnacji mojej córki. Ona była na początku na wszystko uczulona. Specjalnie zadowolona nie byłąm, a efekt uboczny jest taki, że do sałatek używam oleju, bo nie jestem w stanie jeść oliwy :no: jej zapach kojarzy mi się z niemowlęcą kupą :no:

Współczuję:-D Ja pisałam o oliwie.. Mówiła mi o tym położna. Na początku zastanawiałam się nad olejkiem ze słodkich migdałów, ale Agusisko ma rację, że orzechy mogą uczulać.
Jedno jest pewne, skóra szybko się przyzwyczaja do natłuszczania, może lepiej tego unikać?
 
Cześć dziewczynki
A ja słyszałam od położnej i od mam, żeby dzieciątko myć albo mydełkiem i po kąpieli oliwką, ALBO (i ten sposób ja wybrałam) - kapiel z dodatkiem płynu do kąpieli Oliatum i po kąpieli już nic, bo sam płyn ma w sobie właściwości nawilżające m.in. parafinę.
Jeżeli chodzi o pępuszek to najlepiej gaziki jałowe nasączyć 70% spirytusem (w aptece na zamówienie jest robiony a jak nie - kupujemy w alkoholowym i rozrabiamy 2 do 1).
Oczka przemywać solą fizjologiczną, koleżanka na początku przemywała też tym pupkę, siusiaka, buzię, paszki - po kąpieli.
Do pupki Bepanthen a jakby co Sudocrem. O mące ziemniaczanej też słyszałam.
Szampon do włosków po 1 msc życia, chociaż na szamponie Oliatum chyba nie ma ograniczenia.
I pamiętajmy na początku żadnego Johnson&Johnson!!! ;-)
 
U nas oliwka Bambino wysuszała bardzo skórę Zuzi, ale krem ochronny Bambino uważam za niezastąpiony. Uzywałam go własnie na zmiane z Sudokremem bo Sudokrem jest leczniczy i wolałam nie przyzwyczajac do niego pupci:tak:

A Bepanthen jest tez dodatkowo do piersi jak dzidzius rany porobi, ja dostałam próbke ze szpitala i uzywalam juz tam i bylo jak reką odiął:tak: Własnie znalazlam jeszcze tą próbkę i jestem przeszczęscliwa (jeszcze nie jest przeterminowana nawet:-))

Ktos pisal o smarowaniu spirytusem po kąpieli, z tego co wiem to nie wolno tego robic, jak Zuzia miala 2 miesiące i sie przeziebila to lekarka pozwoliła jedynie smarowac stópki mascią kamforową.
 
dziękuje...
i to normalnie wacikiem sie przemywa tak.... ale jak często czy tylko po kąpieli..... sory za głupie pytania ale nie wiem....
 
reklama
mi położna odradziła od razu rozrabianie samodzielne spirytusu z monopolowego. Jeżeli rozrobisz za mocno - skóra się wysuszy i może być uczulenie, a za słaby roztwór nic nie zdziala. Najlepiej poprosić lekarza rodzinnego o wypisane recepty na spirytus 70%. I po pielęgnacji kikuta, przykryć jałowym gazikiem, aby nie zaczepiał o pieluszkę.

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to będe ich używala jak najmniej, żeby nie zabić naturalnej bariery ochronnej skóry dzieciaczka. Do kąpieli Oilatum lub polski odpowiednik Emolium, w razie potrzeby ( w co wątpię ) oliwka (hipp albo bambino), sudocrem no i do codziennej pielęgnacji pupki - krem nawilżający bambino.

Jeżeli chodzi o pieluchy - to tak jak u nas z podpaskami. Jednej dobre są takie a drugiej inne. Ja na początek - Happy. Są tańsze, a często będzie trzeba je zmieniać. Pampersy na lato, bo są cieńsze od pozostałych. No i jak najmniej chusteczek mokrych. Najlepiej przy przewijaniu myc pupkę i narządy wodą z mydłem lub samą wodą. A chusteczki - w gościach i poza domem.

To sa info od mojej położnej i doświadczonych mam. :tak:
 
Do góry