reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

O spirytusie położna ze sr mówiła, żeby kupić na alkoholowym:), bo w aptece nie ma szans (chyba, że lekarz przepisze, to zrobią), tylko po co. Podobno najlepiej jest zrobić samemu i obficie nasączać waciki (te gotowe są słabo nasączone), poza tym dobrze jest przy kikucie "pogrzebać" patyczkiem, żeby dokładnie zdezynfekować i do tego robić to baaardzo często, najlepiej przy każdej zmianie pieluszki.
Sudocrem najlepszy na odparzenia podobno - ale tylko na odparzenia a nie do smarowania na co dzień.
Do kąpieli podobno najwygodniejsze są mydła w płynie, a po, jeżeli dzieciaczek nie ma suchej skóry to nie używać nic, żeby nie przyzwyczajać.. Ja zastanawiam się nad oliwą z oliwek w razie czego?
 
reklama
tez bede uzywała sudocermu ale na zmiane ze zwykłym kremikiem np. bambino skoro go polecacie.... jest tez linomag chyba tak to sie pisze i jest równie dobry-mówiła mi siostra farmaceutka....
 
tez bede uzywała sudocermu ale na zmiane ze zwykłym kremikiem np. bambino skoro go polecacie.... jest tez linomag chyba tak to sie pisze i jest równie dobry-mówiła mi siostra farmaceutka....
Wlasciwie ja tak robilam. Najczesciej zwykly krem ochronny bambino a czasem dodatkowo sudokrem-jak widzialam, ze np pupcia robi sie czerwona w jakims miejscu.
 
Ja mam zamiar kupować kosmetyki Nivea i Sudocrem na odparzenia. Porównywałam ceny i w Rossmanie sa tańsze niż na allegro (to samo dotyczy pieluszek np. Happy kosztują 21 zł a na allegro najtańsze znalazłam za 23 zł + przesyłka). Nam położna odradzała Johnson&Johnson bo podobno najczęściej uczulają, za to ma dobre doświadczenia z Bambino, Nivea i Hipp.
Co do pielęgnacji kikutka to też odradzają gotowe waciki i ogólnie waciki kosmetyczne bo zostawiają resztki waty na ciałku. Najlepiej patyczkami kosmetyczymi i to tymi cieńszymi.
 
no i własnie tak tez zamierzam robic, bo po co smarować sudocremem ccodziennie.....
Ja też zamierzam kupic sudocrem i bambino.Jak będą uczulały to zmienię.Ale najwiecej dobrych opini słyszałam własnie o bambino i nie są drogie jak inne.
Chusteczki do pupci kupiłam rosmanowskie zobaczymy.
Podobno też dobrze zaczynać od oryginalnych pampersów bo najlepiej chłoną kupkę( ktora podobno na początklu jest rzadka), a pozniej mozna się przerzucić na tańsze bo drogie trochę te oryginały...
Ktos pisał o oliwie z oliwek do smarowania dzidziusia:sorry:nie wydaje się Wam to już lekką przesadą.Wiem , wiem tam nie ma chemi no ale...
 
tez uważam ze zwykła oliwa to przesada, ja zakupiłam bambino i tego bęe sie trzymać szczególnie ze dużo z Was pisze o tych kosmetykach pozytywnie....
 
tez uważam ze zwykła oliwa to przesada, ja zakupiłam bambino i tego bęe sie trzymać szczególnie ze dużo z Was pisze o tych kosmetykach pozytywnie....
Jak byłyśmy małe to chyba tylko bambino było :sorry:i stąd pewnie dużo dobrych opinii naszych mam, babć..
a no i zasypka do pupci wtedy też królowała ale teraz nie słyszałam żeby ktoś kupował:-Dbo krochmal się robi w pieluszce...
 
ktos pisał o oliwie z oliwek do smarowania dzidziusia:sorry:nie wydaje się Wam to już lekką przesadą.Wiem , wiem tam nie ma chemi no ale...

ja używałam oliwy z oliwek i mączki ziemniaczanej do pielęgnacji mojej córki. Ona była na początku na wszystko uczulona. Specjalnie zadowolona nie byłąm, a efekt uboczny jest taki, że do sałatek używam oleju, bo nie jestem w stanie jeść oliwy :no: jej zapach kojarzy mi się z niemowlęcą kupą :no:
 
reklama
ja używałam oliwy z oliwek i mączki ziemniaczanej do pielęgnacji mojej córki. Ona była na początku na wszystko uczulona. Specjalnie zadowolona nie byłąm, a efekt uboczny jest taki, że do sałatek używam oleju, bo nie jestem w stanie jeść oliwy :no: jej zapach kojarzy mi się z niemowlęcą kupą :no:

Iza to zrozumiałe myslę w Twoim przypadku, ratowałaś się czym mogłaś.
 
Do góry