reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Kaja, dzięki za link o piwie.

Ja, chyba jak każda, też się nasłuchałam "dobrych rad" - podaj herbatkę, bo dziecko chce na pewno pić, trzeba pić bawarkę, piwo też było. Miałam to w nosie i mówiłam, że teraz są inne zasady niż kilkanaście lat temu i ich się będę trzymać. A w ogóle to już mnie trafiało, jak mówiły to osoby, które NIE KARMIŁY!:wściekła/y: I tak jak Asiowo - sprzęt najmniejszy w rodzinie, a dziecko karmiłam przez 13 miesięcy, na swoich regułach. Piwa nie piłam, bo wychodzę z założenia, że nie ma piwa bez alkoholu - tak mi kiedyś wujek tłumaczył.:tak: Lepsze są herbatki. I tej wersji wolę się trzymać.

Kaja, link o piwie wkleiłam w odpowiednim miejscu w słowniku. Może jeszcze się komuś przyda, choćby po to, żeby wytłumaczyć, dlaczego warto nie słuchać dobrych rad. ;-)
Asiowo, dodałam hasło skoki rozwojowe. Dzięki. Napisałam o tym przy okazji wcześniej, ale masz rację, że to potrzebuje oddzielnego hasła. Sama się z tym męczyłam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny trzeba tylko chcieć, moja mądra szwagierka ściągała i karmiła butelką, bo jej tak durne baby stare radziły i nakarmiła się raptem 2 miesiące, bo potem mała piersi już nie chciała:szok:
 
na głównym pisałyście jeszcze o lampce szampana. Wierze, że to pomaga - ale że to nie szampan wpływa na ilość pokarmu, tylko mama pod wpływem "bąbelków" relaksuje się i lepiej jej idzie produkcja mleczna;-)

A co do karmi - jeśli nie ma w sobie alkoholu a może zadziałać jako placebo, to czemu nie;-):-)
Karmi ma w sobie alkochol i to nie małą ilośc!:szok: Prawnie jest zabroniona sprzedaz tego piwa dla nieletnich!!Ja jak tylko zaszłam w ciąże nie wypiłam ani łyczka!I raczej mysle że alkochol tylko zmniejszyc moze ilosc i jakosc pokarmu niż pomoże:tak:
 
Dziewczyny trzeba tylko chcieć, moja mądra szwagierka ściągała i karmiła butelką, bo jej tak durne baby stare radziły i nakarmiła się raptem 2 miesiące, bo potem mała piersi już nie chciała:szok:
Tak to jest słuchać głupich rad durnych bab. A małej się nie dziwię. Z butelki leci łatwiej.
 
Karmi ma w sobie alkochol i to nie małą ilośc!:szok: Prawnie jest zabroniona sprzedaz tego piwa dla nieletnich!!Ja jak tylko zaszłam w ciąże nie wypiłam ani łyczka!I raczej mysle że alkochol tylko zmniejszyc moze ilosc i jakosc pokarmu niż pomoże:tak:
widzisz ja nawet tego nie wiem:-)karmi nie pijam, a w ciaży tęsknie tylko za jednym piwem - za reddsem :-Dale to poczekam jeszcze jak dobrze pójdzie kilka miesięcy, bo na pewno nie bedę pić karmiąc piersią;-)
 
Jako zwolenniczka homeopatii chcialabym i o tym w poradniku napisać ;-)
Doświadczenia nie mam ale czytując fora jest wiele pozytywnych opinii - cytat z poradnika - nie tylko o laktacji (mozna coś znaleźć jeszcze na czas ciąży)
Dodam, nie pierwszy raz, że najlepiej skonsultowac się z lekarzem homeopatą. Tu niżej na uwagę zasługuję Ricinus communis - zwróćcie uwagę na dawki.

INTEGRUM = ZDROWIE, LECZENIE, TERAPIE i SAMOLECZENIE, ALERGIA, SERCE, NOWOTWORY
Po porodzie, gdy organizm kobiety jest osłabiony, wyczerpany – powinno się wzmocnić go odpowiednimi lekami homeopatycznymi.
Często pojawiają się hemoroidy. Należy je jak najszybciej zacząć leczyć, łagodną kuracją za pomocą leków homeopatycznych.
Warto również skorzystać z leku wspomagającego laktację – to cenna informacja zwłaszcza dla młodych, niedoświadczonych mam, które pragną karmić swoje maleństwo piersią, a brakuje im wytrwałości i nie zawsze im się to udaje. Homeopatia znowu jest tu pomocna.

Leki kompleksowe stosowane w osłabieniu po porodzie i w czasie karmienia piersią: Ferrum Complexe Lehning Nr 29 – tabletki, Acidum phosphoricum compose Dolisos – krople, Tonique vegetal Lehning – krople
Anemia: Cina Complexe Lehning Nr 55 – krople, Ferrum Pentarkan H – DHU – tabletki, R-31 – Reckeweg – krople, Rexorubia Lehning - granulat
Hemoroidy: Aesculus Heel, krople , ok. 20 zł, Paeonia Complexe Lehning Nr 104 – krople, R-13 Reckeweg – krople, Avenoc Boiron – maść
Pobudzenie laktacji: Ricinus communis 5CH
Zahamowanie laktacji: Ricinus communis 30 CH

i z jednego z forum:
http://www.mamo-tato.pl/phpbb3/viewtopic.php?f=64&t=13754
 
Ostatnia edycja:
Tak bardzo chcialabym karmic piersia ze juz teraz spedza mi to sen z powiek, ze nie bede miala pokarmu ze nie dam rady itp. a tych "dobrych" rad mam juz dosc... I gadanie ze takimi malymi piersiami to raczej nie wykarmie slysze non stop:-:)wściekła/y:i jak ja sie tu mam nastawic pozytywnie.... probuje sie uspokajac tym ze jak mi od 20 tygodnia kapie siara to jednak moze taka pusta nie bede no ale wiadomo ...:-(
 
reklama
Do góry