reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

reklama
Ivi, każda rada się przyda. Dodałam hasło strony internetowe i tam to zawarłam, żeby się nie zgubiło.
 
super :-)
mamusiom chcącym karmić piersią gorąco polecam dokładną lekturę tej stronki :tak:

a i może dodaj hasło "psychika" albo "nastawienie" .. - bo wg tego co czytałam i tego co mówiła nam położna, karmienie piersią mamy w głowie i wszystko zależy od naszego nastawienia:tak:
 
To zdecydowanie podstawa. Dzięki. Dodałam hasło nastawienie.
 
Ostatnia edycja:
To jeszcze samozaparcie;-)bo bardzo często dziewczyny się poddają zbyt szybko- bo trzeba na początku z tym cycem dość często wyskakiwać, ale później wszystko się normuje i jest to super przeżycie, zwłaszcza jak mi się brodawki pogoiły;-)
 
i taka jeszcze sugestia - może jeszcze chasło NOCNE karmienie

Nocne karmienia prawdopodobnie w większym stopniu stymulują produkcję mleka przez gruczoły mleczne. Po za tym działa uspokajająco i lepiej się maluszkowi śpi ... ;)

dodałabym jeszcze, że w nocy pokarm jest najbardziej tłusty i dzieci lepiej rosną jak dostają pierś nocą :tak:
 
A powiedzcie mi jaka maśc jest najleprza na obolałe popekane brodawki?
Bo słyszałam że są takie po których nie trzeba przed karmieniem myc piersi!Ale jest ich tyle i niewiem na jaką się skusic!Łudze się że niebędzie mi potrzebna:) ale wole miec!:)
 
A powiedzcie mi jaka maśc jest najleprza na obolałe popekane brodawki?
Bo słyszałam że są takie po których nie trzeba przed karmieniem myc piersi!Ale jest ich tyle i niewiem na jaką się skusic!Łudze się że niebędzie mi potrzebna:) ale wole miec!:)

Ja używałam maści bepanthen i była ok
 
A ja chyba mam coś z głową :zawstydzona/y:
Bardzo chcę karmić piersią z oczywistych powodów, ale wydaje mi się to takie zwierzęce że nieludzkie, po prostu nie mieści mi sie to w głowie:zawstydzona/y:
 
reklama
Emilia - jak zobaczysz maleństewo to twoje obawy znikną, tego ci życzę... ;-)

Dziś moja siostra, która 4 dzieci wykarmiła po około 3 miesiące każdego powiedziała, że ona zawsze preferowała i tak herbatki obok mleczka. Ja wiem, że kiedyś tak funkcjonowało, mleczko to jedno, napić się to drugie. Jej najmłodszy ma 16 lat ;)
Osobiście nie mam doświadczeń zbyt wiele. Ja też karmiłam Michala 3 miesiące ale raczej to było odciąganie pokarmu i on zawsze pił z butelki. W sumie 4 miesiace trzymałam pokarm bo miesiąc czekałam az on wróci ze szpitala i tamże woziłam. Nigdy nie udało mi się go nauczyć totalnie do piersi, nawet smoczki kiedyś nie były sprzyjające. Teraz widzę fajne butelki i smoczki przypominające pierś mamy.
Natomiast wiem, że obecnie nie poleca się żadnego picia dodatkowo, maluch mamy melczkiem napija się bo ma różną konsystencję.
Nie chce nic popsuć więc napiszcie mi jak było u was z innym piciem ;-)
 
Do góry