reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

Matyldo albo mi się zdaje, albo dawno nie pisałaś, a to przecież wątek, który sama założyłaś :tak:

Roladki schabowe ze szpinakiem i fetą
Kotlety schabowe
szpinak
czosnek
feta
sól, pieprz do smaku

Kotlety dobrze rozbić. Szpinak, jeśli mrożony to rozmrozić, jeśli świeży to posiekać i odparować, dodać pokrojoną w drobniutką kosteczkę (lub rozgniecioną widelcem - ale chyba bardziej równomiernie się rozprowadzi w szpinaku pokrojona i pozostaną fajne grudki sera). Gdy już fetę wymieszamy ze szpinakiem dodajemy czosnek do smaku, jak ktoś lubi czosnkowe (a wiadomo, że i schab i szpinak lubią czosnek) to można śmiało dać go duuużo :tak:. Solimy i pieprzymy. Feta jest słona, więc solimy dopiero gdy połączymy fetę ze szpinakiem!
Tak przygotowaną ciapę (jak najbardziej odparowaną) nakładamy na kotlety i zwijamy w roladki. Podsmażamy, a później podlewamy odrobinę wodą i dusimy na małym ogniu do miękkości.
Sosik można zageścić mąką jak ktoś lubi żeby sos się klusek czepiał ;-)
Podawać z kluskami śląskimi, kopytkami lub ziemniakami, a jak ktoś lubi to i ryż może być :tak:

Smacznego!
 
reklama
Ewa to prawda :zawstydzona/y: bije sie w piers... ale na usprawiedliwienie powiem, ze jest to piers wciaz karmiaca a ja do pracy wrocic juz musialam, wiec czasu baaaardzo malo na forum :-( ale dzisiejsza zapiekanka (odrobine zmodyfikowna) wyszla superb! i jutro biore sie za Twoje roladki schabowe :-)
 
Ten sam "wsad" można dać do dużej rolady schabowej. Tzn. cały kawałek schabu przekroić, rozbić i nałożyć farsz. Całość zwinąć w dużą roladę, związać, podsmażyć i dusić.

Po pokrojeniu w plastry zielony ślimak wygląda bardzo efektownie... problem może być jedynie taki, że farsz może wypadać, ale na to chyba nei ma rady... coby nie dać to jak schab jest kruchy to może się rozp... rozlecieć :D
 
Ewa, a propo szybkich obiadków, to ja robię coś takiego.
Smażę dwie kiełbasy (zwyczajna, toruńska) do tego pół paczki mieszanki chińskiej.
W biedronce jest mieszanka chińska (warzywa -duża paczka za grosze, zresztą z naszego miasta:-)) ja jeszcze dodaję cebulę w piórka pokrojoną i trochę groszku mrożonego i ciut czosnku + wegeta. Jak to się zrobi to dodaję keczupu ze dwie łyżki i trochę wody - żeby było troszkę sosu. I podaję z ryżem.
Mam jeszcze drugą wersję, smażę piersi z kurczaka, wrzucam do tego te same warzywa. Gotuję ryż z curry i wrzucam ten ryż do warzyw i kurczaka, mieszam i chwilę smażę.
Ja robię to wszystko w woku, ale na patelni też jest ok.

Ewa Widzę, że gustujesz w szpinaku, ja raz szpinak używałam i mi to nie pasowało, ale tą lasagne na pewno zrobię, może źle coś wtedy robiłam.
 
Ostatnia edycja:
Ewa- a co twoim zdaniem zamiast tego szpinaku do tej fety jako farsz by pasowalo, bo u mnie za bardzo nikt nie lubi szpinaku ja tez nie, jak mozna to zmodyfikowac ??

co do szybkich obiadów hmm na bardzo szybko to kupuje sosy z biedronki aspiro bo są bardzo dobre i podaje je z miesem i ryzem, albo jesli chodzi o gotowe dania to krokiety tez z biedronki z miesem bardzo dobre tam mają.
Moji bracia czesto na szybko robią buchty na parze.Kupne.
A ja robie sama n.p zapiekanke z ziemniakami,
tzn, ziemniaki kroje w talarki i daje na blache wysmarowaną tluszczem, do tego daję to co jest czyli kielbasa, cebula, papryka, kukurydza i siakies inne warzywa no roznie zalezy co jest, to posupuje serem i zapiekam ok,50 min
albo to samo mozna zrobic z pieczarkami, miesiem mielonym i cebulą tylko to wczesniej nalezy podsmazyc, i tez posypac serem no i oczywiscie swoje ulubione przyprawy.
Na szybko mozna zrobic tez zupke jarzynowa,tzn :
kupuje mieszanke warzyc mroznoną, gptuje, przyprawiam, dotego, dokrajam przewanie z 3/4 wieksze ziemniaki, dodaje 2 serki topione, i mamy szybką zupke.
 
Ada zamiast fety możesz dać suszone pomidory, takie z zalewy :tak: łatwiej zawinąć, szybciej, na pewno nie wypłynie bokami :-D a będzie równie smaczne i niemało oryginalne ;-)
 
Sałatka makaronowa z tuńczykiem i oliwkami (ekspresowa)

Pól paczki makaronu lubella świderki
1 mały słoiczek oliwek z papryczką
1 puszka tuńczyka w kawałkach w sosie własnym
majonez kielecki mały słoik
sól i pieprz do smaku

Ugotować makaron, odcedzić, do makaronu dodać odsączone pokruszone kawałki tuńczyka.Oliwki pokroić na tzry części (dupka, krązek, dupka). Oliwki dodać do makaronu z tuńczykiem. Następnie dodać majonezu (robimy to stopniowo, ponieważ makaron ma być tylko obtoczony w majonezie a nie w nim pływać chyba, że lubisz dużo majonezu). Popieprzyć i dosolić wg uznania. Smakuje i na ciepło i na zimno.
 
Składniki
Ciasto naleśnikowe:
1 szklanki mąki
1 szklanka mleka
1 szklanka wody
1 jajko
sól
Nadzienie:
70 dag pieczarek
30 dag cebuli
20 dag żółtego sera
sól
pieprz
Ponadto:
ketchup

Sposób przygotowania
Do miski wsypać mąkę, wlać mleko, wodę i wbić jajko. Dodać odrobinę soli i zmiksować na jednolitą masę.
Na rozgrzaną dużą patelnię wlać odrobinę oleju, a następnie trochę ciasta naleśnikowego. Upiec naleśniki. Z ciasta powinno wyjść 6 – 7 dużych naleśników.
Pieczarki pokroić w plasterki, przełożyć na patelnię i smażyć, następnie do pieczarek dodać pokrojoną w kostkę cebulę i razem chwilę podsmażyć. Przyprawić do smaku.
Żółty ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
Na upieczone naleśniki wyłożyć część farszu, posypać startym serem i zawinąć w rulony. Następnie poukładać je na patelni i ponownie posypać starym serem. Zapiekać pod przykryciem kilka minut, aż ser się roztopi.
Podawać na ciepło polane ketchupem.
 
Wczoraj zrobilam:

Z
Lasagne a'la Ewa ;-)

Składniki:
2x szpinak mrożony
1x podwójna pierś kurza
3x pomidory krojone bez skórki w puszce
przecier pomidorowy
czosnek
ser żółty
serek topiony, śmietana lub mleko
Przyprawy: pieprz, sól, zioła prowansalskie lub sama bazylia, ostra papryka

PYCHA!!!!!! Zrobilam z serkiem topionym i sosem beszamelowym. Nie dalam sera, bo :zawstydzona/y: zapomnialam kupic. Nie sadzilam, ze szpinak i pomidory moga isc w parze. Wyszla rewelacyjna!!! Dzieki Ewa!!!

A na podwieczorek zrobilam pancakes (a dupa rosnie ;-)) - polecam :-) Pancakes z ananasami
 
reklama
Malibu​

15 dag wiórków kokosowych,
250 ml spirytusu,
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego,
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego.

Wiórki zalać spirytusem i odstawić na ok. 3 dni. Następnie przecedzić i do spirytusu dodać 2 rodzaje mleka. Zmiksować i schłodzić.

Smacznego!!!​

lub inna wersja z kawą

0,5l spirytusu,
2 paczki wiórków kokosowych,
2 puszki mleka skondensowanego (jedno słodzone, drugie nie),
1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry