reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Nie narzekaj. Mój NICZEGO przy Ani nie robi. Dzisiaj położyłam ją na brzuszku koło niego a sama zajęłam się sprzątaniem. Po chwili słyszę, że Mła buczy, po kilku minutach mój mąż mnie woła: "Asia, ona płacze. To co mam zrobić?"
Mój dużo mi pomaga. Nie wstaje do Małej w nocy, czasem wstaje, ale na ogół nie, nie wymagam od niego, ustaliliśmy, że ja wstaję do Małej a on do pracy. Za dnia na prawdę sporo mi pomaga przy niej. Przede wszystkim bawi się z Martynką, szaleją razem, pieszczot też nie brakuje. Swego czasu ciągle był przy kąpieli Małej i nawet ją kąpał wiele razy, ale ostatnio ja sama stwierdziłam, że chcę sama Małą kąpać i sama ją kąpię bez niczyjej pomocy. Mamy wtedy takie intymne chwile tylko dla siebie. Małej nikt nie rozprasza, skupiamy się na kąpieli, wszystko spokojnie, z czułością, bez pośpiechu. Świetnie sobie sama radzę i przede wszystkim uwielbiam tak a zauważyłam, że i Mała spokojniejsza;-)
 
reklama
Mój dużo mi pomaga. Nie wstaje do Małej w nocy, czasem wstaje, ale na ogół nie, nie wymagam od niego, ustaliliśmy, że ja wstaję do Małej a on do pracy. Za dnia na prawdę sporo mi pomaga przy niej. Przede wszystkim bawi się z Martynką, szaleją razem, pieszczot też nie brakuje. Swego czasu ciągle był przy kąpieli Małej i nawet ją kąpał wiele razy, ale ostatnio ja sama stwierdziłam, że chcę sama Małą kąpać i sama ją kąpię bez niczyjej pomocy. Mamy wtedy takie intymne chwile tylko dla siebie. Małej nikt nie rozprasza, skupiamy się na kąpieli, wszystko spokojnie, z czułością, bez pośpiechu. Świetnie sobie sama radzę i przede wszystkim uwielbiam tak a zauważyłam, że i Mała spokojniejsza;-)

Mój T do pampersa z kupą trzyma się na kilometr:-D Najbardziej lubi leżeć z małym, trzyma go na brzuszku i jakoś Alus pokojniejszy u tatusia niz u mamusi...no i kąpanie należy do T, bo robi to o niebo lepiej ode mnie. ja jak go wczoraj kapałam, to byłam mokrzejsza od Alusia:-D
ale jak mam wyjść to dobrze się zajmuje malym:tak: Nakarmi przewinie, uśpi...chociaż mój T ma obsesję na punkcie karmienia - jak płacze znaczy się, że głody - ale już go oduczam tego myslenia, bo by dzieciaka przekarmił tylko:shocked2:

Robiłam menu na chrzciny i wyszło to co każdy lubi hehe;-)
Jutro stawiamy się rano na morfologię do Patologii noworodka..ehh lekarze...
A w ogóle Aluś grucha zawsze rano jak się obudzi:-D i uśmiechów coraz więcej:-D:-D
 
dziewczyny RATUNKU!!!
ja mam masakre!!! moja corcia dalej ma biegunke ktora nie dawno wyladowala na mnie!!!! sama woda!!!! az jak mi reke obsrakala to zostal mi czerwony slad!! najgorsze ze pupka jest tak odparzona ze szok... zaczyna krew z odparzyn sie pokazywac..od wczoraj walcze smaruje ja specyfiksami myje mydlem i dupa!!! co mi poradzicie bo nie mam juz do tego glowy a mala w ogole nie chce spac i wrzeszczy caly czas bidulka!!!!

WIETRZENIE !!!!!!! I tak jak Marta pisze ,maka ziemiaczana !Nie ma nic lepszego !


Dobre sa masci Tormentiol tak jak piszesz - moze brudzic pieluszke ! Na ulotce niby pisze ze chyba nie mozna o ile pamietam ale ja za czasow Patryka uzywalam !
Ja stosuje u Filipka jak cos sie zrobi ,ale tutaj bardziej jakies pryszczyki czy uczulonka mu wychodza odpazyc mi sie jeszcze nie odparzyl - ALANTAN PLUS - nam bardzo pomaga

Nie narzekaj. Mój NICZEGO przy Ani nie robi. Dzisiaj położyłam ją na brzuszku koło niego a sama zajęłam się sprzątaniem. Po chwili słyszę, że Mła buczy, po kilku minutach mój mąż mnie woła: "Asia, ona płacze. To co mam zrobić?"


Piekny jest !:-D:-D:-D


Jezeli chodzi o opieke mojego nad dziecmi to ja nie moge narzekac !( zrobi wszytko ,w nocy wstaje ,karmi ,przebiera ,dupsko umyje po kupalu , zabawi ,ponosi ,wykapie ,ubierze i wezmie na spacer - dzieki ci Boze za takiego meza
NO ale od ponad tygodnia go nie ma :wściekła/y::wściekła/y: ,juz powiedzialam ja biore urlop jak on wraca hahahahahh
 
A ja sie musze pochwalic !
Myslalam ze sie zawidolam na mezu dzisiaj ,zadzwonil rano pytal jak dzieci ,co tam u nas itp ...a ja czekalam ...( mamy dzisiaj 9 rocznice slubu) mysle pogada pogada i zlozy zyczenia ,a tu nic ! pogadalismy a on ..." no dobra niuniu zadzownie jeszcze pozniej i sie rozloczyl !:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Mysle o ty chamie zapomiales ! Biore w nerwach tel aby napisac mu ze cham z niego itp ...ale mysle ....Poczekam moze se przypomni i zadzwoni.
Tak wiec czekam dalej !
Zadzwonil jeszcze raz ok 17 ...popytal o dzieci pogadal co tam w robocie i tyle ...i mowi ...ok skarbie zadzownie jeszcze pozniej !
Ja pierdziele se mysle ZAPOMIAL jak nigdy nie zapominal tak DZISIAJ NIe pamieta! buuuu!


bawie sie z Filipem ok 17.30 ...jak dzwoni ktos mi do drzwi .... otwieram a tam Jarka kolega z olbrzymim koszem kwiatow :-D:-D:-D ( kolega ma kwiaciarnie ahahha ) i Mowi " maz ci dziekuje za cudowne dzieci i 9 lat meczarni z nim "


NO KOCHAM MOJEGO MEZA !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadzwonil do mnie ok 18 i zas pyta jak dzieci itp ...a ja do niego ....stary taz ja myslaam ze zapomiales ...a on ...NO wkoncu dzwonie i dzownie i czekam czy sie pochwalisz ze cos dostalas czy nie .....okazalo sie ze kolega mial byc juz rano ale sie nie wyrobil i przyjechal jak o 17 kwiaciarnie zamykal dopiero ahahaha
 
WIETRZENIE !!!!!!! I tak jak Marta pisze ,maka ziemiaczana !Nie ma nic lepszego !


Dobre sa masci Tormentiol tak jak piszesz - moze brudzic pieluszke ! Na ulotce niby pisze ze chyba nie mozna o ile pamietam ale ja za czasow Patryka uzywalam !
Ja stosuje u Filipka jak cos sie zrobi ,ale tutaj bardziej jakies pryszczyki czy uczulonka mu wychodza odpazyc mi sie jeszcze nie odparzyl - ALANTAN PLUS - nam bardzo pomaga
jak tyklko ja rozbiore to sie usmiecha i gada sama ze soba... nawet podczas kapieki rozrabiala i sie smiala:)
mam nadzieje ze ten tormentiol pomoze... ja go stosuje i nie patrze na to co na ulotce wazne by jej pomoglo a lekarze radza nie stosowac nic dluzej jak 5 dni wiec do tego sie zastosuje.. moja pediatra sudocreemu tez nie pozwala uzywac dluzej jak 5 dni i nie wyobraza sobie by ktos profilaktycznie nim smarowal pupcie dziecka....
 
bawie sie z Filipem ok 17.30 ...jak dzwoni ktos mi do drzwi .... otwieram a tam Jarka kolega z olbrzymim koszem kwiatow :-D:-D:-D ( kolega ma kwiaciarnie ahahha ) i Mowi " maz ci dziekuje za cudowne dzieci i 9 lat meczarni z nim "


NO KOCHAM MOJEGO MEZA !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadzwonil do mnie ok 18 i zas pyta jak dzieci itp ...a ja do niego ....stary taz ja myslaam ze zapomiales ...a on ...NO wkoncu dzwonie i dzownie i czekam czy sie pochwalisz ze cos dostalas czy nie .....okazalo sie ze kolega mial byc juz rano ale sie nie wyrobil i przyjechal jak o 17 kwiaciarnie zamykal dopiero ahahaha

masz zajebiaszczego meza:-)
zazdroszcze
 
co do opieki nad Małym to muszę się nazwać szczęściarą...może padać na pysk po kilkunastu godzinach pracy ale tak zachłanny jest mój P na kontakt z dzieckiem,że oprócz cycka...właściwie nie robię nic przy Julku jeżeli tylko jest w domu.Kąpiele,przebieranie,kupaszki...wszystko + tona czułości...oj Kocham ja tych dwóch mężczyzn moich:)
 
dziewczyny, zgłupiałam... powiedzcie mi czy dziecko jest w stanie odzwyczaić się od butelki i z powrotem chcieć pierś?! :szok: bo pluje mi, pręży się przy butelce a z piersi ładnie je... inna sprawa to to, że z tej piersi je strasznie mało, przez 5 min słyszę przełykanie a później to już tylko zabawa brodawką :baffled:

Mi z jednej piersi też połyka 5 min ale w dzień mu to starcza...w nocy starcza jeżeli zasypia przy tym cycu:sorry2:

Jestem jestem kochane!!!Pamiętam o was!Jak tylko moge podczytuję co piszecie..Karmiłam piersia miesiąc i nagle malutek nie zbuntował i nie chce piersi:-(((Robiłam wszystko..miesiąc wali..łez...o i nawet SNS medeli stosowałam..mały tylko zrywał wszystkie dreny i wrzask..jak go się tylko kładzie i widzi pierś jest histeria:-((((płakałam i ja i on, w końcu dostałam zalecenie odciągania I fazy pokarmu i tak jest do dziś..mały w kocu spokojniejszy.ach te jelitka i male brzuszki..)..niestety nie udało się, odciągam pokarm i podaję butelką Habermana Medeli...może jeszcze Szymusiowi się odwidzi i wróci do piersi..:-(Pokarmu mam sporo (dzięki laktatorowi Medeli Swing-laktatorem odciągam na jedno karmienie 200ml + I faza 50ml..w nocy to nawet 300ml!)Zwykłej butli nigdy nie dostał..a jak próbowałam dawać..to sie krztusił i wypluwał..on chce tylko Medeli..taka specjalna, musi mocno ssać bo mleko wcale nie leci-tak sie ssania nauczył..że po tej butli w 5 minut pierś opróżniał....jeszcze płacze że malutek piersi nie chce..tak mi źle..ciągle sie pocieszam że "lepsze dobre ściąganie niż zle ssanie...."..ale tak mi źle..:-(..jak ja kocham to jego ssanie cycusia..


Nie przejmuj się ...może tak miało być...choć pracy nie zazdroszczę:no:

mi sie plakac chce!!! wyobrazam sobie jak ja to boli i dlatego placze tak przerazliwie! zmieniam pieluszke co chwile zdarza sie ze czasem 3 w ciagu 5min!!!! wietrze ale od wczoraj nie ma poprawy tylko sie pogorszylo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ja juz nie mam sil.. malenka nie moze dojsc do siebie... jeszcze jutro bedziemy mieli wyniki moczu i okaze sie czy chociaz infekcje mamy za soba!!
zaraz na odparzenie wyprobuje TORMENTIOL moze to mi cos pomoze!

Dafi mi przy Hani pomagał fiolet 9 ten co do pępuszka) albo moczysz dupkę i wtedy go dodajesz do wody a czasem jak były ranki to smarowałam bezpośrednio pupkę!
U nas to leczyło raz dwa:tak:

A ja sie musze pochwalic !
Myslalam ze sie zawidolam na mezu dzisiaj ,zadzwonil rano pytal jak dzieci ,co tam u nas itp ...a ja czekalam ...( mamy dzisiaj 9 rocznice slubu) mysle pogada pogada i zlozy zyczenia ,a tu nic ! pogadalismy a on ..." no dobra niuniu zadzownie jeszcze pozniej i sie rozloczyl !:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Mysle o ty chamie zapomiales ! Biore w nerwach tel aby napisac mu ze cham z niego itp ...ale mysle ....Poczekam moze se przypomni i zadzwoni.
Tak wiec czekam dalej !
Zadzwonil jeszcze raz ok 17 ...popytal o dzieci pogadal co tam w robocie i tyle ...i mowi ...ok skarbie zadzownie jeszcze pozniej !
Ja pierdziele se mysle ZAPOMIAL jak nigdy nie zapominal tak DZISIAJ NIe pamieta! buuuu!


bawie sie z Filipem ok 17.30 ...jak dzwoni ktos mi do drzwi .... otwieram a tam Jarka kolega z olbrzymim koszem kwiatow :-D:-D:-D ( kolega ma kwiaciarnie ahahha ) i Mowi " maz ci dziekuje za cudowne dzieci i 9 lat meczarni z nim "


NO KOCHAM MOJEGO MEZA !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadzwonil do mnie ok 18 i zas pyta jak dzieci itp ...a ja do niego ....stary taz ja myslaam ze zapomiales ...a on ...NO wkoncu dzwonie i dzownie i czekam czy sie pochwalisz ze cos dostalas czy nie .....okazalo sie ze kolega mial byc juz rano ale sie nie wyrobil i przyjechal jak o 17 kwiaciarnie zamykal dopiero ahahaha

Zazdroszczę:tak:

Próbowałam dziś dać małemu terroryście po kąpaniu i jedzonku smoka...
i wziął bez problemu...nawet przysnął z nim sam w łóżeczku na 5 min
ale co z tego bo jak mu wypadł to już więcej się nie dał nabrać na ten numer....za 3 podejściem prawie mi wyrzygał mleko co go tak dzwigło
I znów...jak go nakarmiłam o 19.40 to zasnął o 21.30:szok:
I co 5 min na ręce i bujać:no:
A ryku przetrzymać nie mogę bo się tak zanosi że uspokajanie trwa wieczność:no:

Jeżeli któraś ma inny sposób na nauczenie go zasypiania to błagam o pomoc:oo::oo::oo::oo:
 
jak tyklko ja rozbiore to sie usmiecha i gada sama ze soba... nawet podczas kapieki rozrabiala i sie smiala:)
mam nadzieje ze ten tormentiol pomoze... ja go stosuje i nie patrze na to co na ulotce wazne by jej pomoglo a lekarze radza nie stosowac nic dluzej jak 5 dni wiec do tego sie zastosuje.. moja pediatra sudocreemu tez nie pozwala uzywac dluzej jak 5 dni i nie wyobraza sobie by ktos profilaktycznie nim smarowal pupcie dziecka....

NO bo jak ja rozbierzesz to ma wiecej luzu a i nic jej tam nie piecze :tak: Biedna malutka! I stosuj stosuj tormentiol ,jak ma pomoc to nie ma co patrzec co pisza ! Jak cos to kup jeszcze sobie ten Alantan Plus jakies 7 zł w aptece bez recepty a moze pomoze ! Podchodzi cos pod linomag !

masz zajebiaszczego meza:-)
zazdroszcze

NO dobry chlopina z niego ! Dobre serce ma ,az czasami za miekkie :baffled:
No i wady tez mial :tak: ale po 9 latach latach malzenstwa udalo mi sie wiekszosc wyplewic ! :-D
 
reklama
Mi z jednej piersi też połyka 5 min ale w dzień mu to starcza...w nocy starcza jeżeli zasypia przy tym cycu:sorry2:




Nie przejmuj się ...może tak miało być...choć pracy nie zazdroszczę:no:



Dafi mi przy Hani pomagał fiolet 9 ten co do pępuszka) albo moczysz dupkę i wtedy go dodajesz do wody a czasem jak były ranki to smarowałam bezpośrednio pupkę!
U nas to leczyło raz dwa:tak:



Zazdroszczę:tak:

Próbowałam dziś dać małemu terroryście po kąpaniu i jedzonku smoka...
i wziął bez problemu...nawet przysnął z nim sam w łóżeczku na 5 min
ale co z tego bo jak mu wypadł to już więcej się nie dał nabrać na ten numer....za 3 podejściem prawie mi wyrzygał mleko co go tak dzwigło
I znów...jak go nakarmiłam o 19.40 to zasnął o 21.30:szok:
I co 5 min na ręce i bujać:no:
A ryku przetrzymać nie mogę bo się tak zanosi że uspokajanie trwa wieczność:no:

Jeżeli któraś ma inny sposób na nauczenie go zasypiania to błagam o pomoc:oo::oo::oo::oo:

ja z julka leze na lozku i zamykam oczy a ona po mnie papuguje i zasypia ale ze smokiem bo tak ja nauczylam juz w szpitalu! jak smoczek wypadnie za szybko to placz ale jak juz zasnie to spi do rana!!!
ja maja lulam na rekach trzymajac ja na boku tak jak spi w lozeczku! i zasypia...puszczam jewszcze muzyczke z maskotki ktora naciagam za ogon i mala spiocha.
 
Do góry