reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mea - a nie naleciało jej wody do ucha podczas kąpieli ? mozna sprawdzić czy ucho boli dotykając dziecko delikatnie przy uchu w tym dołku

no musze to sprawdzic ... moze to od uszka ...
no ale juz wiem ze moje dzecko jest chore ;( ma straszliwy katar i kaszel .. .wydaje mi sie ze ma podwyzszona temperature ... cholera nie wiem czy isc z nia do lekarza czy poczekac do jutra ... bylismy wczoraj i ja osluchiwala i bylo wszystko OK ... a wieczorem sie zaczelo ... a i w nocy mi zwymiotowala ... a potem rano nie za bardzo chciala jesc /a powinna byc mega glodna/ zobaczymy co bedzie teraz o 10 z jedzeniem ... jak zje ladnie to znaczy ze sie nic nie dzieje ale jak cos bedzie nei tak to chyba ide do tej mojej prywatnej lekarki ...
 
reklama
no musze to sprawdzic ... moze to od uszka ...
no ale juz wiem ze moje dzecko jest chore ;( ma straszliwy katar i kaszel .. .wydaje mi sie ze ma podwyzszona temperature ... cholera nie wiem czy isc z nia do lekarza czy poczekac do jutra ... bylismy wczoraj i ja osluchiwala i bylo wszystko OK ... a wieczorem sie zaczelo ... a i w nocy mi zwymiotowala ... a potem rano nie za bardzo chciala jesc /a powinna byc mega glodna/ zobaczymy co bedzie teraz o 10 z jedzeniem ... jak zje ladnie to znaczy ze sie nic nie dzieje ale jak cos bedzie nei tak to chyba ide do tej mojej prywatnej lekarki ...

Mea to wcale nie musi byc kaszel... ja tez tak myslalam ale pediatra ja osluchiwala i bylo ok czysciutko na oskrzelach... jesli dziecko ma katar powinno sie nosek czesto oczyszczac np Frida co by te smarkusie nie splywaly do gardla bo one splywajac podrazniaja gardlo i dziecko zachowuje sie jakby kaszlalo!
ja sie na to nabralam:-):zawstydzona/y:

najlepiej zadzwon do pediatry i powiedz o tym... ja musialam malej psikac wode morska i odciagac wtedy frida a na noc po 1 kropelce do kazdego otworu nosowego podawalam Nasivin 0,01%.... bardzo pomoglo ale i tak sie nastaw na 2 tyg kataru....:-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
teraz bylam u niej i wyglada jak by bylo lepiej ... posciagalam jej z noska wczesniej i dzidzius spi ... martwily mnie te wymioty w nocy ... zastanawiem sie co bedzie z tym jedzeniem ... to bedzie kropka nad i czy isc do lekarza czy nie ...
 
Daffi ciesze się że już lepiej:-)
Mea ja bym poszła, ale poczekałabym do popołudnia, goraczka zawsze pojawia się na wieczór albo popołudniu, rano dziecko najlepiej sie czuje. Poobserwuj ją pzrez kilka godzin i jak będziesz zaniepojona idz do lekarza. Koniecznie mierz jej temp.
Generalnie dziecko może gorączkować przez trzy dni,podaje sie wtedy leki na zbicie temp.
 
Daffi ciesze się że już lepiej:-)
Mea ja bym poszła, ale poczekałabym do popołudnia, goraczka zawsze pojawia się na wieczór albo popołudniu, rano dziecko najlepiej sie czuje. Poobserwuj ją pzrez kilka godzin i jak będziesz zaniepojona idz do lekarza. Koniecznie mierz jej temp.
Generalnie dziecko może gorączkować przez trzy dni,podaje sie wtedy leki na zbicie temp.

mi pediatra mowila ze jak temp jest jednorazowo to pol biedy ale jesli sie powtorzy to trzeba isc do lekarza bo to moze byc jakas infekcja gdyz takie male dzieci podobno rzadka goraczkuja i gdy juz to sie zdarzy to cos pwoazniejszego! moja Julka miała 2 doby goraczke pod 39....
 
Daffi ciesze się że już lepiej:-)
Mea ja bym poszła, ale poczekałabym do popołudnia, goraczka zawsze pojawia się na wieczór albo popołudniu, rano dziecko najlepiej sie czuje. Poobserwuj ją pzrez kilka godzin i jak będziesz zaniepojona idz do lekarza. Koniecznie mierz jej temp.
Generalnie dziecko może gorączkować przez trzy dni,podaje sie wtedy leki na zbicie temp.

a jaka temperatura w buzi jest u dziecka normalna ?? bo mierzylam teraz i mi wyszlo 37,6 potem 37,1 i 37,3 ... tak raz za razem ... ale wiem ze w buzi wlasnie chyba ok 37 powinno byc ...
 
mi pediatra mowila ze jak temp jest jednorazowo to pol biedy ale jesli sie powtorzy to trzeba isc do lekarza bo to moze byc jakas infekcja gdyz takie male dzieci podobno rzadka goraczkuja i gdy juz to sie zdarzy to cos pwoazniejszego! moja Julka miała 2 doby goraczke pod 39....

D;atego tzreba dziecko obserwować i kontrolować, jeżeli nie ma nic oprócz gorączki to i trzydniówka może byc:tak: Z reguły pojawia się u starszych niemowląt ale zdarza się i u maluszków.
 
no musze to sprawdzic ... moze to od uszka ...
no ale juz wiem ze moje dzecko jest chore ;( ma straszliwy katar i kaszel .. .wydaje mi sie ze ma podwyzszona temperature ... cholera nie wiem czy isc z nia do lekarza czy poczekac do jutra ... bylismy wczoraj i ja osluchiwala i bylo wszystko OK ... a wieczorem sie zaczelo ... a i w nocy mi zwymiotowala ... a potem rano nie za bardzo chciala jesc /a powinna byc mega glodna/ zobaczymy co bedzie teraz o 10 z jedzeniem ... jak zje ladnie to znaczy ze sie nic nie dzieje ale jak cos bedzie nei tak to chyba ide do tej mojej prywatnej lekarki ...
Mea jak mala bedzie kaszlala to ja Ci radze isc do lekarza moj maly zaczal kaszlec i w nocy bylo u nas pogotowie lekarka go bardzo dokladnie osluchiwala i byl czysty a jak nastepnego dnia zamowilam pediatre to o 18 juz ona podjerzewala zapalenie pluc na szczescie to nie bylo to ale powazny wirus byl i oskrzela zawalone u malych dzieci szybko sie rozwija wiec lepiej dmuchac na zimne bynajmniej ja po moich doswiadczeniach bede szla do lekarza jak maly zacznie kaszlec:/
 
reklama
Do góry