reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozrywka maluchów :D

reklama
Wiecie co? Ja ostatnio odkryłam, że "kółko graniaste" leci tak:
Kółko graniaste, czworokanciaste (nie "czterokanciaste"),
nam się kółko połamało, cztery grosze kosztowało (o tych czterech groszach pojęcia nie miałam.... w zasadzie nie wiem, co zamiast tych czterech groszy miałoby być),
a my wszyscy bęc.

A jaką znacie wersję "starego niedźwiedzia'?
(...) jak się zbudzi, to nas zje
czy
(...) jak się zbudzi, będzie zły
??
Nam mama chyba lajtową wersję śpiewała, bo ja pamiętam, że ten niedźwiedź zły będzie, a nie że się rzuci do pożarcia nas... A tu mama kupiła Tyci płytę z piosenkami dla dzieci i z tej płyty się dowiedziałam, że ww niedźwiedź zjada dzieci...


I jeszcze taki linki
piosenki: http://www.ewa.bicom.pl/karaokedz/
portal informacyjno-rozrywkowy: http://czasdzieci.pl/ (w kaciku dla dzieci super kolorowanki do wydruku dla starszych dzieciaczków, łamigłówki i zagadki do druku, do czytania wierszyki i baśnie)
 
Ostatnia edycja:
Ja znam wersję hard-core- "zje";-):-D

Petinka fajnie przerobiłaś piosenkę dla Filipka:-)

Szymon od jakiegoś czasu uwielbia i zasypia przy "Ach śpij kochanie", ale tylko w wykonaniu M.Umer i G.Turnaua. Innych nie toleruje i płacze:-D
Jak był mniejszy zasypiał przy "Wehikule czasu" Dżemu:-D
 
Ja znam wersję hard-core- "zje";-):-D

Petinka fajnie przerobiłaś piosenkę dla Filipka:-)

Szymon od jakiegoś czasu uwielbia i zasypia przy "Ach śpij kochanie", ale tylko w wykonaniu M.Umer i G.Turnaua. Innych nie toleruje i płacze:-D
Jak był mniejszy zasypiał przy "Wehikule czasu" Dżemu:-D

Ania na początku też, ale teraz hitem nr 1 jest Na wojtusia z Popielnika lub Bajak iskierki jak kto woli:-)
 
ja znam obie wersje z niedźwiedziem i naśpiewałam się ich dzieciom.... hihi a teraz czasem łapie blokade jak usypiam Ninkę w aucie i jak płacze.... to najczęściej słyszy Auobiografię Perfektu, albo Gdy nie ma dzieci- zapomniałam kto to śpiewa:p i często właśnie tak jak Petinka przekręcam słowa piosenek tak aby były one o Nince a najczęściej to śpiewam jej tzw repertuar własny czyli coślina na język przyniesie aby się rymowało i fajnie się śpiewało np. ła ła ła nasza Ninka mała będzie grzecznie spała bo zmęczona jest....albo nie będziesz dziś spała tylko wciąż płakała ła ła ła takie tam teraz nie mam weny ale na potrzeby usypiania zawsze coś tam wymyślę.
Lubimy śpiewać kosi kosi łapci... wtedy Ninka lubi klaskać z nami :) jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze..

a jak opiekowałam się kiedyś pewnym chłopcem i śpiewałam mu kołysankę : idzie niebo ciemną nocą ma w fartuszku pełno gwiazd...
i przy słowach : kaprysiły grymasiły żeby im po jednej dać mały się mnie pyta co to jest IMPO ??? dobre co nie?? i było po usypianiu hihi musiałam tłumaczyć szkrabowi... ot tak mi sie przypomniało
 
Petinka właśnie ostatnio też o tym pomyslałam
Tu sroczka kaszkę warzyła
Ile ludzi tyle wersji. Dwie z nich (jedna recytowana, druga śpiewana) poniżej.

Wierszyk
Tu tu sroczka kaszkę warzyła Miarowe stukanie w dłoń
Tu sobie ogonek sparzyła

Temu dała bo poprosił Kręcenie delikatnie kciukiem
Temu zaś bo wodę nosił Kręcenie d. palcem wskazującym
Temu na miseczkę Kręcenie d. palcem środkowym
Temu na łyżeczkę Kręcenie d. palcem serdecznym
A temu nic nie dała Kręcenie d. małym palcem
Tylko mu łebek urwała Pociągniecie za czubek małego p.
I do lasu poleciała.

Piosenka
Tu tu sroczka kaszkę warzy Miarowe stukanie w dłoń dziecka
Tu sobie ogonek sparzy

Temu dała bo grubiutki Kręcenie delikatnie kciukiem
Temu za to, że malutki Kręcenie d. palcem wskazującym
Temu dała - wodę nosił Kręcenie d. palcem środkowym
Temu dała, bo poprosił Kręcenie d. palcem serdecznym
No, a temu nic nie dała Kręcenie d. małym palcem
Tylko mu główkę urwała Pociagnięcie za czubek małego palca
Frrrrr do lasu poleciała
I tu się schowała Chowa się rękę pod np. paszkę
tu się schowała I zaczyna dziecko gilgotać
tu się schowała.
 
he he biedny lisek :D :D

u nas na razie najwięcej radości przynosi zabawa w 'a-kuku!'
żadne paluszkowe zabawy Ani nie interesują jeszcze, ewentualnie: "Idzie kominiarz po drabinie", albo "Idzie rak - nieborak"

Po kąpieli jest zawsze "Była sobie żabka mała" - Ania się uspokaja przy niej i uśmiecha jak śpiewam "rere-kum kum" :) a jak daję jej witaminy to śpiewam refren z piosenki fasolek (chyba) "Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki..." nie pamiętam jaki miała tytuł, chyba po prostu "Witaminki"

Edytka ta piosenka o dzieciach których w domu nie ma to Kazika :D :D

Ani też bardzo podobają się ludowe piosnki - "Jadą goście jadą" i "Gdybym ja była słoneczkiem na niebie" aż się tekstów nauczyłam na pamięć bo znałam tylko fragmenty, aha i jeszcze "Jadą, jadą dzieci drogą" :) ale to już nie ludowa :)

No i ogólnie lubię wymyślać tak jak Edytka i Petinka i M czasami się zaśmiewa z tej mojej twórczości :D :D :D
 
reklama
a ja wyrodna matka śpiewam własne piosenki szczególnie przy kąpieli coś w stylu, że myjemy cycuszki, potem paluszki itd :p beznadziejne to na maksa ale Zocha uradowana :D

czytacie już dzieciom? może i ja zacznę...
 
Do góry