reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik techniczny

pandorka

Luty 2010 / Kwiecień 2011
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2006
Postów
5 909
Miasto
Manchester / NHS
[FONT=&quot]JAK WSTAWIĆ ZDJĘCIE
[/FONT] [FONT=&quot]Zanim jednak będziecie wstawiać zdjęcie ZMNIEJSZAJCIE je by nie rozciągało forum do gigantycznych rozmiarów.

JAK ZMNIEJSZYĆ ZDJĘCIE ?
Wystarczy paint, ktory jest instalowany razem z Windowsem. Znajdziesz go klikając na Start/Progarmy/Akcesoria/Paint. Potem otwierasz plik, który chcesz pomniejszyć i wybierasz w menu Obraz/Roziągnij pochyl i w części Roziąganie wpisujesz np 50 (w poziomie i w pionie) - co zmniejszy obraz o połowę. Takie przeskalowane zdjęcie lepiej jest zapisać pod nową nazwą, bo ten w oryginalnym rozmiarze może Ci będzie jeszcze potrzebny, a z małego nie bardzo moŻna zrobić większy


DO RZECZY-JAK WSTAWIĆ ZDJĘCIE

[/FONT] [FONT=&quot]Sposób 1:
Wklejanie zdjęcia w postach

Jest taka strona - żaba - ImageShack® - Online Media Hosting
jak wejdziesz na tę stronę klikasz przeglądaj,
wybierasz zdjęcie z komputera które chcesz włożyć postu,
a następnie klikasz host it!.
Na samym dole pojawia Ci się adres Twojego obrazka zaczynajacy sie od http://- Here is a direct link to your image. - musisz go skopiować
Jak masz już skopiowany ten adres wracasz do postu na forum i wklejasz je
dodajesz przezd adresem nastepnie ten adres od [URL="http://%c2%a0/"]http:// [/URL] a na koncu adresu [ /img]
(wszystko bez jakichkolwiek spacji). i wysyłasz post
dzieki temu można wklejać większe fotki ( oby nie przesadzić- bo rozciągną stronę niepotrzebnie) Ja mam max 500 pikseli w wiekszym wymiarze, ale fotkę trzeba pomniejszyć przed dodaniem do żaby[/SIZE] [/FONT][/SIZE]

[/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Sposób 2 by [B]siuniab[/B] [quote="siuniab, post: 4802272"][COLOR=royalblue]Ja wrzucam fotki jak piszę posta.
1. Na górze, na pasku obok "buziek" jest [/COLOR][B][COLOR=red]"spinacz"[/COLOR][/B][COLOR=royalblue].
2. Jak się w niego wejdzie to jest [/COLOR][B][COLOR=red]"zarządzanie załącznikami" [/COLOR][/B][COLOR=royalblue]
3.Wchodzi się w [/COLOR][B][COLOR=red]"przeglądaj"[/COLOR][/B][COLOR=royalblue] (szukasz wybranej fotki na swoim kompie) potem klikasz [/COLOR][B][COLOR=red]"wyślij"[/COLOR][/B][COLOR=royalblue] (trzeba chwilkę poczekać w zależności od tego jakie jest ciężkie zdjęcie)
4.Potem się z tej strony wychodzi i znów trzeba wejść w [/COLOR][B][COLOR=red]"spinacz"[/COLOR][/B][COLOR=royalblue] i pojawia się ta fotka-wystarczy w nią najechać i się pojawia w poście.

Ja przynajmniej tak robię :)
[/COLOR][/quote][/SIZE][/FONT]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak wstawic avatarek ( zdjecie z boku postu)

musisz wejsc w
"USTAWIENIA" są na górze strony na różowym pasku
nastepnie z lewej strony w "EDYTUJ AVATAR"
przekieruje Cię na kolejną strone. Do wyboru masz avatary z BB ( jesli którś wybierasz zaznacz małe kołeczko pod obrazkiem i na dole strony "zapisz zmiany")
Jeśli chcesz mieć swój obrazek zaznacz opcję "użyj własnego avatara"
i wyszukaj go z komputera używajac opcji 2 "przeglądaj"

Po wybraniu obrazka zjedz na doł strony i kliknij w "zapisz zmiany"
 
Jak wstawić suwaczek?

Mój suwaczek był ze strony Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06..
1. Wejdź na tę stronę
2. Kliknij na Baby days ticker
3. Zaznacz Expecting a baby
4. Select baby's due-date, czyli zaznacz, na kiedy masz przewidziany termin porodu
5. Select time zone, czyli zaznacz strefę czasową - ja wybrałam czas dla środkowej Europy czyli UTC +1.00
6. Wybierz sobie jak ma wyglądać twój suwaczek-jaka linijka i jaki znacznik, jakie tło (przezroczyste lub białe)
7. View changes, czyli zobacz, jak wygląda Twój suwaczek, jeśli wszystko ok to zaznacz Remember my details
8. Następnie pod spodem masz trzy ramki z adresem twojego suwaczka. Wybierz BBCODE i skopiuj go. Uwaga! Widoczne są dwie linijki, cały adres ma trzy linijki - skopiuj cały!!
9. Wklej skopiowany adres w swoim poście i gotowe. Ładowanie trwa chwilkę, więc nie łam się, jeśli nie pokazuje się od razu. Poczekaj troszkę, a zaraz go ujrzysz. Powodzenia!

Suwaczek możesz wklejać do każdego posta "ręcznie"(zapamiętać adres i za każdym razem go wklejać), albo, tak jak ja, wkleić jako swój stały podpis. W tym celu musisz wejść na swój profil i w tabelce EDYTUJ SYGNATURĘ wkleić ten adres:

U góry strony masz różową tabelkę z napisami PANEL UZYTKOWNIKA, FAQ ,LISTA UŻYTKOWNIKÓW.....
Musisz:
1. Wejść w USTAWIENIA i z lewej strony ekranu w "edytuj sygnaturę"
2. i tam wkleic adres suwaczka w okienko jak przy pisaniu postu
3. Zjechać na sam dół i kliknąć wyślij
 
I jeszcze jeden sposób na stawianie suwaczka sposobem opisanym przez moja kumpelkę Harsharani ;-)

hej..ja tez chce sie wtracic ze swoim tlumaczeniem, oczywiscie jesli nikt nie ma nic przeciwko... Troszke bylo ze wstawianiem klopotow u nas na wrzesniu wiec zrobilam wersje obrazkowa z lilypie :D




Aby nie być gołosłowną zrobiłam screeny wstawiania suwaczka. Mam nadzieję, że Wam chociaż troszke pomogę :)
Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie w technice.


1. Wejdz na strone lilypie.com i kliknij we wskazane pole (expecting a baby)

1a.jpg




2. Wybierz tlo dla suwaczka, klikajac w biale koleczko

2a.jpg


3. Wybierz przesuwke, najpierw wybierz 'select maker', aby przejs na nastepna strone ( obraz nr 3). po czym wybierz z dostepnych najbardziej podobajacy sie suwak ( obraz nr 4)

lilypie3.jpg



lilypie4.jpg


4. Aby przejsc na dalsza strone, nalezy kliknac step 3: input text

lilypie5.jpg





A teraz dalsza czesc.
5.Kiedy juz powybieralismy...musimy wpisac rozne informacje. Obrazek nr 6.
Wpisujemy albo due date czyli termin porodu, albo last menstrual period czyli date ostatniej miesiaczki. Generalnie nie musimy juz w ogole cudowac chyba ze chcemy wpisac jakis tekst nad suwaczek . Wtedy w pole oznaczone
text above the ticker wpisujemy, to co chcemy.
jezeli chcemy suwaczek na bialym tle, wybieramy white background, jesli nie chcemy zadnego tla wybieram clear background.

Pozniej zaznaczamy create ticker.


1.jpg


6. Pozniej jedynie kopiujemy BBCode. na obrazku nr 7 mamy zaznaczone to pole.


2.jpg


To tyle jesli chodzi o strone
lilypie.com
 
Ok....
Z naszym forum sprawa nie jest tak baznadziejna jak nam sie wydaje.. Tak naprawde musimy klikac na kolejne punkty wskazane na sreenach. W polu z obrazka nr 4 musimu umiescic link z lilypie. com. I to cala filozofia. pamietamjmy zeby kliknac 'zatwierdz odpowiedz' bo inaczej nic nam sie nie zmieni :) (obrazek 5)
Powodzenia:)

UWAGA! obecnie
sa USTAWIENIA a nie Panel uzytkownika
i EDYTUJ SYGNATURĘ a nie edytuj podpis.

przyklad1.jpg



________________________________________________________



przyklad2.jpg



_____________________________________________________________


przyklad3.jpg



__________________________________________________________________


przyklad4.jpg



_________________________________________________________________


przyklad5.jpg

Dzięki Harsharani ;-)
 
Prosta technika cytowania kilku postów w jednym ;-)

Wystarczy kliknąć pod postem przycisk
multiquoteoff.gif
, który zamieni się na przycisk
multiquoteonh.gif
, co oznacza, że zaznaczyłaś ten post do cytowania. Kiedy wybierzesz w ten sposób wszystkie posty jakie chcesz zacytować naciskasz przycisk
replyq.gif
i w okienku odpowiedzi odnosisz się do każdego z postów osobno poprzez pisanie swoich odpowiedzi pomiędzy cytatami. Możesz również w ten sposób usuwać zbędną część cytatu, do której twoja odpowiedź się nie odnosi.
 
A czy ktoś wie, jak zmienić na stałe styl i wielkość czcionki?
Bo się z tym męczę od jakiegoś czasu i poradzić sobie nie mogę :-(
 
reklama
Facebook, wersja na komórki i lubię.
(...) 19 marca, dodaliśmy do forum następujące funkcje:
1. Zmieniliśmy sposób łączenia się z Facebook. Może to oznaczać konieczność ponownego połączenia Twojego konta BB z kontem Facebook. Jeżeli masz z tym jakiś problem - napisz to nas przez formularz kontaktu.

2. Uruchomiliśmy eksperymentalną (na razie!) wersję forum na nowoczesne telefony komórkowe (iPhone, Android). Ta wersja nie obsługuje jeszcze blogów i grup, ale uważamy, że warto ją włączyć, nawet jeśli nie wszystko jeszcze działa idealnie.

3. Zamieniliśmy system podziękowań na "Lubię". Łatwiej jest dzięki temu odnaleźć ważne posty nawet w bardzo długich wątkach. Mamy nadzieję, że system ten Wam się spodoba.

Pozdrawiamy
ekipa
 
Do góry