reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Witam !!

a mi się nei chce :p

Wróciłam własnei z pracy debila-zaplacilam to ubezpieczenie ostatni raz potem sama siebede ubezpieczała Pani mi da dokumenty i pujde do pzu na indywidualne z kontynuacja czy coś takiego.
Powiedzieli mi wogole ze jak dziś na noc sie do pracy nei wstawi to go wywala .... noż ..i ze czego alimenty wtedy co za debil.... Ta jego przelożona super kobieta mowila do mnei tak jakby chcial mu pomoc i wogole ale kurde jemu sie nei da całe pogotowie chuczy od tego co zrobi lze dlugi ze mnei zostawi lz dziecmi wszyscy mi współczuli ...dziwne takie uczucie :/ :(


dziewczyny powiedzcie jakie ja mam te alimenty rzadac ?? napisalam 1500 zl ...kurde jakos taki m idziwnie az tyle a z drugiej strony mloda ma isc do przedszkoal to jest 500 zl juz i tez nie wiem czy jadac a on gada ze mam.
 
reklama
katerinka to wyrabiaj te paszporty i widzimy sie w przyszlym roku :-). luksusow tu nie mam i nie sadze bym za rok miala, ale damy rade. i sie pomiescimy i sie nakarmimy :tak:. a tak w ogole u Ciebie bardziej sie oplaca wyrobic dla dzieci dowody osobiste. nie znam szczegolow, ale wiem, ze na pewno mozna. bo teraz ktos "ulepszyl" i dla dzieci do lat 5 paszport jest tylko na rok wyrabiany natomiast dowod osobisty na 5lat. formalnosci sa w sumie podobne. i w obu przypadkach potrzebna zgoda rodzicow. wiec duzo bardziej sie oplaca.
u mnie niestety odpada. kolezanka byla w konsulacie polskim i konsul ja wysmial. ze tu z pewnoscia tego nie zalatwi. ale ty tam w kraju to co innego.
a na dowod spokojnie mozna tu przyjechac, bo to UE :tak:

a z mojego Fifka fantastycznie schodzi wysypka. wlasciwie trzeba sie juz przyjrzec zeby ja zobaczyc. sporo zeszlo calkiem a reszta zbladla. ha :-)
tylko mnie po jednym dniu przerwy wcz wieczorek znow leb zaczal bolec i niestety dzis tez obudzilam sie z bolem :-(

a co do srodkow anty to ja mam juz chyba z 3 m-ce spirale. niestety nadal w kartoniku :no:. ciagle cos przeszkadza mi ja zamontowac. mam wielka nadzieje, ze wkoncu w tym miesiacu sie uda. chociaz znajac moje szczescie to znow cos wypadnie.
 
Wiolami,u mnie wyszlo 2000 tys:-)na 3 miesieczne dziecko:-).No ale w tym policzylam opiekunke 800 zl,to wlasciwie na utrzymanie dziecka 1400zl.Ojciec zarabia ok 3 tys.Jak twoj zarabia 4-5 tys to spokojnie podawaj wieksza kwote bo sad i tak obnizy.Wliczaj wszystko co sie da i nie zaniżaj kwoty!Ale jak masz notarialnie juz ustalone 1200 to chyba raczej nie powinien sad obnizyc tego skoro ex sie na taka kwote godzil.

Na siebie tez ustal kwote odrazu przy alimentach,to zaoszczedzisz czasu.

A jak on celowo do pracy nie chodzi teraz i go z tego powodu wywala to az tak sie nie przejmuj.Bo sąd moze uznac to za celowe dzialanie by uniknac placenia i moze zasadzic kwote taka jaka żądasz.Pozatym jak zasadza ci 500 zl lub mniej na dziecko to nawet jak ex nie bedzie pracowal to dostaniesz "od państwa".
Nie martw sie na zapas tylko działaj!!!

U mnie np.ex podal ze zarabia tylko 1300 to sad zaczał wypytywac go i wyszlo ze do tego ma jeszcze premie,nagdodziny i delegacje.Bo sad nie uwierzyl ze kierowca tak malo zarabia.Pozatym pokazal zaciagnietą pożyczkę to sad tez odżucil że wzieta celowo duza kwota w czasie gdy urodzilo sie dziecko.Myslal ze jak ma kredyty to mu sie upiecze,hehehehe.
 
Dziewczyny nie moge z Was :) jak czytam teksty typu "a niech sie wiesza" to mnie powala ze smiechu hehehe
Katerinka nikt nie jest na tym forum tak waleczny jak Ty :) ale to dobrze, musisz znac swoja wartosc i wiedziec jakie masz prawa na tym swiecie!
Asuzana dobrze piszesz, masz wiele racji, bo przeciez nie mozna dac sie powalac na nogi, gdy ktos tylko tego chce. Trzeba wiedziec do czego zostalismy stworzeni na tym swiecie a na pewno nie jest do zebranie o litosc :/
Wiolami ja bym na Twoim miejscu zarejestrowala sie w urzedzie przacy, tam tez masz ubezpieczenie dla siebie i dzieci, a przy tym nie musisz placic za kogos, kto Ci robi takie przykrosci. Oczywiscie jesli wolisz placic sama ubezpieczenie, to to rob, jednak wydaje mi sie, ze za bardzo pomagasz exowi, moze dlatego ze go kochasz ciagle? a jak dzieci w nocy? spokojnie bylo? a co do alimentow, ja dostaje od exa 600 zl miesiecznie, mysle, ze to dobrze jak na roczne dziecko, a pozniej zobaczymy, bo nie wiem ile kosztuje utrzymanie szkolnego dziecka. Mysle, ze 1500 zl na dzieci, ktore jedno z nich będzie chodziło do przedszkola, to odpowiednia suma. Poza tym dobrze Dziewczyny radzą, od razu wpisz alimenty na siebie, w końcu masz do tego prawo! A ex jak nie bedzie mial pracy, to na pewno sad na to patrzec nie bedzie, bo ma rece i nogi wiec moze isc do roboty nie? wydaje mi sie, ze mniej niz 1200 nie dostaniesz ;) a pamietaj, ze w pozwie trzeba zawsze wiecej wpisac, bo sad lubi obnizac troszke ;)
Krropelka wlasnie pamietam, ze wczesniej mialas paszport dla Filipka, szkoda, ze ex ciagle upiera sie przy swoim ;/ czasem lepiej chyba nie wpisywac ojca do aktu urodzenia, ale kto by to wiedzial wczesniej? Spokojnie, moze kiedys przyjade z Nikosiem do Was :D Fajnie by bylo Cie zobaczyc, chociaz po dlugosci Twoich postow obawiam sie, ze mnie przegadasz :-D uwielbiam latac samolotami, jakby mi ktos kiedys kupil helikopter to bym nawet do sklepu nim leciala :-D
Carla może okarze się, że od sexu sie dopiero zacznie, a przerodzi sie to w wielka milosc :D
Chcialabym zeby z tego forum zniknely w koncu smutki i troski a weszla euforia, radosc bo przeciez jestesmy tego warte!
 
Ostatnia edycja:
Wracając do tego wieszania:-)
Mój przyszly,niedoszly mąz tez chcial sie wieszac bo zerwalam zareczyny po tym jak sie wydalo ze od kilku miesiecy żyje z inna babą jakas puszczalska ktora ma juz dorosla corke,sama ma ok 40 lat a on 28.Jeździl prosto od niej z łóżka do mnie.Przez wiele miesiecy sprytnie to ukrywał.Nawet bezczelny taki byl ze po nocy z tamta przyjechal do mojej matki z kwiatami by prosic o moją reke.Ech..........przeczytalam jego smsy i wszystko sie wydalo.A jego reakcja jaka byla? Otóz wybiegl z domu i krzyknal mi tylko ze idzie sie powiesic bo zrywam zareczyny a on życia sobie beze mnie nie wyobraża.Oj bylo duzo placzu i żalu.Po kilku minutach jego siostra dzwoni do mnie ze jej brat powiadomil ja ze jedzie sie powiesic i żebym go ratowala.Powiedzialam jej zeby do zdziry jego dzwonila niech go ratuje on dla mnie skreślony.
Zadzwonilam do niego jeszcze i powiedzialam zeby wziął tylko mocny sznur bo ma bebech wielki to może sie urwać.I że nawet nie zapłacze na jego pogrzebie a nawet szampana otworze.:-DMoze i jestem okrutna ale wtedy tak go mocno nienawidzilam.Powiedzialam tez ze to najlepsze co zrobi teraz bo wstyd bedzie córce powiedziec jakiego skur***** ojca ma.
I wiecie co.Jego reakcja byla taka że wrocil do domu i.................chodzi nadal po dziwkach.Wszystko olewa i ma mnie gdzies.Teraz stawia adwokata by dziecku tylko pieniedzy nie placic.A tak rzekomo mnie kochal ze wolał sie powiesic bo życia sobie beze mnie nie wyobrazal.
Chlopy graja na emocjach kobiet a tak naprawde mysla tylko co im sie bardziej oplaci.Ze ONA sie zlituje i go przyjmie a ON by nadal robil to co robil.:baffled:
 
z tego co sie dowiadywałam to na siebie alimenty poge skladac po rozwodzie ale tez i wlasnie niby przed i teraz nie wie mco robic ...wogole powiedzia lwczoraj o 22 tzn.napisal ze chcialby dzis do dzieci przyjechac o 12,zgodzilam sie bo mial to zobic jutro ale ja sobie pomyslala mze z kolezanka i dzieciakam ipojedziemy nad morze :D ;):-):-):-D zobaczymy czy sie pojawi...mzoe i macie racje z tymi alimentami i tak sie zastanawiam cyz jeszcze wiecej nei wpisac :d przeciez kosmos jest jesli chodzi o ciuchy a przeciez no neistety w kazdym miesiacu prawie sie cos by kupowalo ja mam duzo z lumpkpow ubran i od kolezanek troszke ale on o tym nei musi wiedziec a faktury na ciuchy zdobende :p mzoe wpisze z 1600 nawet :p

a na siebie musze sie dokladnie dowiedziec ...
 
podziwiam Was dziewczyny, ze chcecie walczyc o alimenty , tylko, ze co jak nie bedzie ow facet placil??
chyba sie za bardzo w PL nie przejmuja tym?

ja nie jestem na biezaco w tym temacie :)

najlepsze, ze DAWCA Kornelii jak nie mialam 2 tygodnie Internetu
wstawil na naszej klasie zdjecia z jakas 16 nastolatka jak sie caluja ;)

szok...
i mialabym z kims tak nieodpowiedzialnym byc??

nie miesci mi sie to w glowie:)
 
Mnie np.sad nie pytal o rachunki na ubrania.Napisalam ogolna kwote 100 zl miesiecznie.Tez kupuję w używanych ale ON nie wie i sie nie dowie nigdy.Musialam pokazac tylko r-ki za mieszkanie,za mleko,pieluchy i ewentualne leki,szczepionki bo mialam platne.
Nie musisz miec na wszystko paragonow bo tu nie chodzi o zwrot kosztow tylko o oglolna kwote.
Pisz jak najwiecej sie da,zreszto i tak przewaznie sad liczy na pół.Tak ze lepiej zeby kwota byla troszke zawyzona i wtedy mozesz zawsze powiedziec jak sad zapyta ze mozesz opuscic np.200 zl to wyjdziesz na wyrozumiala babkę.
 
moj ex nie chcial sie wieszac. on szedl sie polozyc na tory :-D. przeze mnie oczywiscie. bo go zmusilam zeby mnie porzucil a on sobie z sytuacja nie radzil i mial depresje :tak:.
ja oczywiscie w zaistnialej sytuacji mialam sie czuc wysmienicie, bo przeciez to wszytsko byla moja wina. poza tym mialam lepiej, bo mnie w szczesciu utrzymywaly hormony ciazowe (tak tak - to wlasnie uslyszalam).
i to jest prawda - samobojcy nie informuja calego swiata, ze zamierzaja sobie zycie odebrac - tak robia manipulatorzy bez skrupulow grajacy na ludzkich uczuciach :tak:.
kiedy bylam w ciazy w pewnym momencie uchwycilam sie kurczowo mysli, ze jakos dotrwam do porodu, urodze synka, umieszcze go w jakiejs kochajacej rodzinie i bede mogla ze soba skonczyc. wiem. to absurdalne,ale takie mialam mysli. ba. ja mialam taki plan. i jakos nie pamietam bym o tym oglaszala calemu swiatu. dusilam te mysli w sobie. dopiero teraz, po czasie moge o tym spokojnie mowic.
a teraz jeszcze mi sie przypomnial moj ojciec, ktory tysiazce razy na oczach mojej mamy "popelnial samobostwo". tylko, ze jakos zyje do dzis i nawet nigdy nie trafil do szpitala :-D.
nie ma czegos takiego jak granica okrucienstwa u faceta. on posunie sie do wszytskiego by zmanipulowac kobiete. by zmusic ja do okreslonych dzialan. by ja upodlic i stalmsic. i to sie nigdy nie zmieni.
a co sie moze zmienic to nasze, kobiet, podejscie do tego. mozemy a wrecz musimy zaczac brac poprawke na to, co te samce wygaduja. zajac sie dziecmi i soba a ich zostawic w tym gnoju jaki sami sobie z zycia zrobili :tak:
 
reklama
no wlasnie tu jest kwestiaa tego ze ja nie pracuje i jesli on da np.1200 na dzieci to i ja musze ...podobno jednak gdy ja nie mam pracy i mnei zostawi lz dnia na dzin poswiecilam sie wychowywaniu dzieci od poczatku malzenstwa i na prowadznei udomu to tez jest argument...napisalam wp ozwie ze jestem nautrzymaniu rodzicow w tej chwili. a przed sadem jak cos to powie mtez zen ie mam opiek ido dzieci by isc do pracy...mam nadzieje ze wystarczy tak mi radzil radca tez ...wiec wyjdzie na to ze narazie to on bedzie finansowo utzymywal dzieci bo ja nie mam z czego .
 
Do góry