reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR a skaza białkowa...

kaamaa a Twoja córeczka jest uczulona na nabiał bądź na samo jajko? Po szczepieniu było wszystko ok?

aga gdzie kupiłaś takie mleko ryżowe?
 
reklama
W hipermarkecie w cerefour wiem że w leclerku też jest.za litr zapłaciłam nie całe 13 zł to sporo ale warto jeśli ma pomóc.Jest jeszcze sojowe to kupiłam narazie w małym kartoniku i za kilka dni to zobaczę sojowe jest tańsze bo nie całe 9 zl za litr i jest też takie specjalne dla dzieci w wieku 1-3.
 
kaamaa a Twoja córeczka jest uczulona na nabiał bądź na samo jajko? Po szczepieniu było wszystko ok?

Była uczulona na białko mleka krowiego, miesiąc przed szczepieniem, wyrosła z Niej.

Dla dzieci uczulonych z białko jaja kurzego, na którym hodowana jest MMR, można zamówić w szpitalu specjalną dla alergików.

Podobno w składzie szczepionki jest tak niewielka ilość tego białka, że nie uczula,ale jakoś w to nie wierze, lepiej dmuchać za zimne!
 
witam moja coreczka ma skaze białkowa od 4 miesiaca zycia
od razu kazali wyeliminowac cały nabiał i mleko ktore aktualnie wtedy piła :-(
wiec przeszlysmy na bebilon pepti
a co do szczepionek MMR corcia dobrze ja zniosła
tylko p.doktor uprzedziła ze moze wystapic dni po szczepieniu wysypka (wygladem bardzo przypominajaca różyczke) ale po 2 dniach sama zejdzie
i tez tak sie stało

a o tych innych szczepionkach (dla alergikow) nie wiedziałam :-(
ale ta wysypka ktora dostała corcia to pediatra nam mowiła ze wystepuje zarowno u dzieci zdrowych jak i ze skaza wiec to norma
 
Takhisis u nas po tym mleku ryżowym jest już poprawa a daje je od kilku dni.Jutro idziemy do pani doktor po recepte na bebilon pepti bo ja już wiem e to od mleka.
 
Dzięki za informacje:)

My dzisiaj zaczynamy stopniowo wprowadzać bebilon pepti, ale owoce i wszystko inne oprócz nabiału mam zamiar podawać. Zobaczymy czy faktycznie to skaza białkowa.
 
Takhisis nam przepisano nutrmigen ale niestety moje dziecko za nic go nie chce pić spróbuje jeszcze wieczorem ale wątpie że będzie chciał je pić bo jest tragiczne w smaku więc jutro idę po recepte na bebilon pepti tak sie umówiłam z lekarka.A co do alergologa to moja pediatra powiedziaa że da mi skierowanie na testy jak mały skończy 2 lata.A i pytałam o szczepionke czy być może to przez nią ta alergia sie uaktywniła u Bartka to pani doktor powiedziała że wątpie poprostu zbieg okoliczności.No i mam alergika w domu
 
Wiesz co...mało który lekarz będzie miał odwagę powiedzieć, że szczepionka namieszała. Prawda jest taka, że oni nie za bardzo mogą o tym mówić, więc nigdy szczepionka oficjalnie nie jest winna. Możesz mi wierzyć, że nie jesteś jedynym i znanym mi przypadkiem, kiedy po tym szczepieniu stan dziecka pogorszył się...tak więc sporo tych podobnych zbiegów okoliczności.

Dziwna ta Twoja lekarka...skierowanie do alergologa nic jej nie kosztuje...alergolog raczej nei wykona testów w wieku 2 lat...mi mówiła o 3-4. Co do mleka...alergolog powiedziała, że raczej nie jest możliwe, żeby dzieci w naszym wieku przestawiły się na nutramigen, więc od razu dała mi bebilon pepti. Kazała codziennie zastępować jedną miarkę bebiko mlekiem bebilon pepti. Tak więc my nie wprowadzamy z dnia na dzień całej butli innego mleka...

Dawaj znać jak postępy:)
 
Ok dam znać.
a co do tego mleka to ja nie wiem czy mały wogole przestawi sie na taki smak wątpie cos w to.A co do szczepionki to mi się właśnie wydaje że to ona uaktywniła tą alergie.No cóż już jest po fakcie więc trzeba się przestawic i żyć z tą alergia.A co do alergologa to też mi mówiła że zazwyczaj koło 3 roku życia robi sie testy ale powiedziała że u Bartka spróbujemy wcześniej.No zobaczymy.
A ty jak szczepisz?czy narazie poczekacie?
 
reklama
bartuś po 2 dniach już pomału akceptuje mleczko :-)oczywiście dodaje do niego kaszke ryżowa albo sinlac żeby smak byl lepszy.i jest poprawa:-)tylko ma jeszcze suchości zwłaszcza na brodzie bo ciągle sie ślini(kolejne zęby) smaruje mu Emolium i pomaga ale zobaczymy później.
A u was jak?Takhisis
 
Do góry