reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy a wygaśnięcie umowy o pracę

jolek27

SZCZĘŚLIWA MAMA:)
Dołączył(a)
9 Październik 2010
Postów
9 918
Miasto
GA
Witam.
18.11 kończy mi się urlop wypoczynkowy i od 19.11 mam zamiar zacząć urlop wychowawczy. Na razie tylko do końca roku bo do końca roku mam umowę. Czy,żeby szef mi ją przedłużył muszę chociaż na 1dzień wrócić do pracy, czy może to zrobić bez mojego powrotu?
 
reklama
Witam.
18.11 kończy mi się urlop wypoczynkowy i od 19.11 mam zamiar zacząć urlop wychowawczy. Na razie tylko do końca roku bo do końca roku mam umowę. Czy,żeby szef mi ją przedłużył muszę chociaż na 1dzień wrócić do pracy, czy może to zrobić bez mojego powrotu?

To co nazywa Pani przedłużeniem umowy to albo jej aneksowanie (przedłużenie) albo podpisanie nowej umowy. W obu przypadkach konieczna jest zgodna wola obu stron. Pracodawca nie moze niczego zrobić sam. Nie ma koniecznosci powrotu do pracy pod warunkiem, że to "przedłużenie" następi nie później niż 16 grudnia, bo tylko wtedy zdąży Pani złozyć (z z achowaniem terminów) wniosek o dalszą część urlopu wychowawczego. Jesli bowiem aneks lub nową umowę podpisze np. 2 stycznia i wtedy złoży wniosek o urlop, urlop rozpocznie się najwczesniej 16 stycznia.
 
Ale to rozumiem,że w trakcie trwania urlopu wychowawczego spokojnie może mi szef ten aneks do umowy dać ??
 
Do góry