reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop 8h a karmienie piersią i praca 7h

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
Witam, tak mnie wczoraj zastanowiło, jak ma się urlop za 1 dzień (8h) do pracy z uwzględnieniem przerwy na karmienie piersią (praca 7h) czy ta 1h zostaje mi do wykorzystania w czasie późniejszym? Byłam 2 tygodnie temu 2 dni na urlopie.

I jak ma to się do urlopu, na którym byłam zaraz po urlopach macierzyńskich. (63 dni :-))

Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Przerwa na karmienie to jest prawo do wyjścia z pracy w celu kontaktu z dzieckiem, w trakcie godzin pracy lub ewentualnie na jej początku/końcu. Nie jest to zmniejszenie etatu ani wymaganego wymiaru godzin do przepracowania. Skoro nie ma kogoś w pracy, to automatycznie przerwa przepada - tak się dzieje w przypadku urlopu, zwolnienia lekarskiego i każdej innej nieobecności.
 
Przerwa na karmienie to jest prawo do wyjścia z pracy w celu kontaktu z dzieckiem, w trakcie godzin pracy lub ewentualnie na jej początku/końcu. Nie jest to zmniejszenie etatu ani wymaganego wymiaru godzin do przepracowania. Skoro nie ma kogoś w pracy, to automatycznie przerwa przepada - tak się dzieje w przypadku urlopu, zwolnienia lekarskiego i każdej innej nieobecności.

Oczywiście jak zwykle Melulu jest niezawodna :)
 
Do góry