reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny my jak wychodziliśmy ze szpitala pani Doktor powiedziała że wiek należy korygować do 40 tygodnia,ale ja się zastanawiam dlaczego, przecież dzieci urodzone skończony 36tc to ciążą donoszona i nie są wcześniakami tym samym ich wieku się nie koryguje. Więc jak jest z tym wiekiem korygowanym???
 
reklama
mi powiedziano ze skończony 36tc to ciąża bliźniacza donoszona, czytałam też ze bliźniaki 2 tyg wcześniej są gotowe do porodu i wszystko mają szybciej wykształcone o te 2 tyg???
wiec de facto ja wprowadziłam mięso i ryby tydz przed skończonym 5 miesiącem i nasza pediatra powiedziała ze bardzo dobrze i kończymy z żelazem więc hupiiii :-)
 
z medycznego punktu widzenia kazda ciaza blizniacza czy pojedyncza jest uznana za donoszona przy skonczonym 37 tyg. wczesniej uznawane sa za wczesniaki
Kasia u nas w UK 90 proc sloiczkow zawiera miesko i nikt nic nie mowi zeby wprowadzac cos a czegos ne, wybor nalezy do rodzicow. jak pojechalam do polski i jeszcze karmilam i pani mnie pyt jaka diete stosuje to powiedzialam,ze zadna to spojrzala na mnie jakbym kogos zabila, wszyscy tam sa za bardzo na wszystko przewrazliwieni, w innych krajach ludzie nie maja wyboru i karmiace jedza tylko cytrusy i papryche chili na porzadku dziennym i dzieci zyja i na tym sie wychowuja, a jako pierwsze jedzenie nie dostaja sloikow w Afryce tylko to co dziad danego dnia upoluje. glowa do gory, rob jak Ty czujesz jest odpowiednie dla Twoich dzieci, jestem pewna ze krzywdy im nie zrobisz, no chyba ze sie urodzily z jakimis chorobami ukladu pokarmowego
 
Ostatnia edycja:
Moja ginekolog też uważa że ciąża donoszona to taka gdzie skończony jest 37 tydzien, A może któraś z was moze polecic jakiegos dobrego pediatre w lux med w warszawie? Bo ja juz nie wiem kogo mam słuchać...
 
Youssta- tak, to prawda, butla w nocy jest wygodna. Mi chyba ogólnie zaczyna zanikać pokarm powoli, bo chłopaki po cycu zawsze nienajedzone i muszę już karmić systemem, raz butla, raz cyc...dobre i 2 mies.
Karola- no, marze o tym zeby mi tak dlugo spali juz hehe
 
kiedy powinnam wymienić nosidełka samochodowe na foteliki takie z przeznaczeniem na wage od 9 kg. czy jak malychy osiągną 9 kg , czy moze jak bede stabilnie siedziec ? podpowiedzcie
 
reklama
manila- ja gdzie wyczytałam ze fotelik trzeba zmienić dopiero wtedy kiedy wystaje z niego połowa główki lub więcej.My osobiście mamy foteliki do 10kg,chłopaki miesięcznie przybierają na wadze ok 1kg,teraz ważą nam po 8 kg,więc w marcu planujemy zmienić foteliki na takie do 36kg.Na razie rozglądamy się za krzesełkami do karmienia i mam dylemat-plastikowe fajne bo złoże jak deske do prasowania,a z drugiej strony chciałabym żeby później chłopaki mieli krzesełko i swój stoliczek,choć znowu M. chce dostawiac krzesełka do naszego stołu,żeby dzieciaki jedli z nimi...Wymiękam nie mam pojęcia jakie krzesełko:zawstydzona/y:
 
Do góry