reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HITY i KITY - czyli co warto kupić a czego nie :D

KIT :

wkładki laktacyjne BabyDream ... godzina max i stanik mokry :zawstydzona/y::-( !! do tego takie grube że widać pod stanikiem ... :dry:

HIT


nie wiem czy uznać to za hit ale dla mnie to wyjście żeby nie prać co chwile ciuszków - wkładam małej śliniaczek i jak leci jej z buzi (bo akurat za duzo mleka mam i tak się dzieje ) to nie leci po ciuszkach tylko po śliniaczku :-)


smoczek !! - bez niego nie wyobrażam sobie spokojnego funkcjonowania - moja Niuńka również - już jak buzia robi się smutna , a rozbawianie nie pomaga , smoczek w dziobek i jest spokój i Niuńka śpi raz dwa a cycki mam wolne od ciumkolenia :happy2:
 
reklama
dla mnie HITEM jest:

1. Chusta do noszenia. (wygoda jak nie wiem co i mój mały przytulanek na tym korzysta, bo sie po kangurujemy przy okjazji - czyli przyjemne z pożytecznym)

2. Pieluch tetrowe. (przy ulewaniu i wyżygiwaniu nie nadarzałam z praniem)

3. Też uważam, że body kopertowe sa super.

4. Lampki duszki (energooszczędne, półmrok nie budzi dziecka a ja widzę, do tego kabelek można odpiąc. Jeden mi służy do oświetlania pokoju, drugi pod poduszką mam w razie np kupy żeby sobie przyświecic sprawe...)
SP

pół wypowiedzi mi skasowało...

wiec jeszcze raz:

5. pojemniczki na porcje mleka (przydatne super, bo z małym na rękach miarkowac do butelki cieżko a do tego w nocy i na spacerze super poreczne. siup do butelki z wodą i gotowe)
[URL]http://www.tommeetippee.co.uk/product/closer_to_nature_milk_powder_dispensers_pack_of_6_/


kurcze zapomniałam co tam jeszcze miałam napisane.
Wiem że też karuzele i woreczki były na liście za, ale coś jeszcze. Kurcze zabij mnie a nie pamiętam...

Trudno. Jak sobie przypomnę dopisze.

aha, mam

6. krem bepanthen (tylko ona wyleczył odparzoną dupke Joschki)



Co do kitów pustka w głowie narazie.
 
Ostatnia edycja:
otulaczek Motherhood to taki kokonik dla dziecka malutkiego, nie ochraniacz na szczebelki, ten koniecznie kupię nieco później (...)
Wybacz fakt nie zajarzyłam, mi również śpiworek w ogóle sie nie sprawdził przez te upały nie użyłam go ani razu. To samo ciuchy w rozm56 te cieplejsze typu śpiochy. Dobrze, że nic nie kupowałam...
 
Dla mnie hitem jest Calma z Medeli, musimy dokarmiać mm i przy smoczkach z aventu i nuka mała nie chciała ssać piersi a przy calmie nie ma żadnego problemu, ssie chętnie i butelkę i pierśCalma
 
U mnie hitem jest chusta natibaby :-) Jagusia ma problem z wyciszeniem się by zasnąć i chusta to świetna metoda by z jednej strony się wyciszyła, a dla mnie ulga dla rąk i kręgosłupa :-) poza tym daję radę sprzątać (nawet odkurzać) czy rozwieszać pranie z nią :-)
Ubranka w rozmiarze 56 u nas też się sprawdziły, bo mimo wszystko mała nie była olbrzymem :tak:

Kitem okazały się smoczki sylikonowe :-( Jagódka toleruje tylko kauczukowe z nuka :-)
 
Dla mnie absolutnym hitem jest laktator Medeli Swing. Minusem jest cena, ale i tak uważam, że to najlepiej zainwestowane pieniądze odkąd Ada jest na świecie.

Smoczek Calma Medeli też u nas się super sprawdza. Niestety trochę późno go zastosowałam, ale Ada się przyzwyczaja że jej już tak łatwo nie leci z butli i łatwiej jej co cycka się potem przystawić.

Kolejnym hitem jest wiaderko do kąpieli. Widać, że mała lubi w nim siedzie, przybiera megaśne pozycje, zasypia i widać, że jest szczęśliwa.

Jakiś rzucających się w oczy kitów póki co nie mam ;-)
 
u nas hitem na pewno rożek-można spokojnie małą ponosić-jak byla mniejsza to każdy oprócz nas bał sie ją brać na rece bez rożka:) mała w nim śpi również i spedza 80%swojego dnia:)
hitem również-i w przypadku nicoli i nadii (od niedawna) jest krzesełko- bujaczek z fp, wybujal juz 4 dzieci i Nadia tez go lubi-pomocny jest zwłaszcza przy usypianiu- powibruje,ja pobujam i mała śpi bez noszenia na rekach :)
 
u mnie KITem okazało się 100% smoczków, które zakupiłam :-D nic nie załapała. Wózek na pompowanych, nieskrętnych kołach (rewelacja, jeśli ma się jedno, samodzielne dziecko).
HIT - ciężko powiedzieć, bo praktycznie nie mam nic, co może mi ułatwić funkcjonowanie, ale co lubię - ciuszki z h&m. Jakoś tak praktycznie i ładnie;-)
 
reklama
Dla mnie również HITem są ciuszki z H&M :-D co jestem w pobliżu, to choć jedną rzecz Małej kupię, a na allegro jak sobie "paczę" to głównie ubranka tej firmy.

Kolejnym HITem jest leżaczek-bujaczek fp LEŻACZEK, BUJACZEK 3W1 FISHER PRICE Z WIBRACJAMI (2567420515) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Muszę też przyznać, że BARDZO zadowolona jestem (Lena chyba też) ze smoczków LOVI.

KITem w moim przypadku okazało się kupienie ciuszków na allegro na aukcji typu "Paka dla niuni" w trakcie ciąży. W sumie kupiłam taką jedną, ale zonk polega na tym, że z części nie udało się skorzystać :sorry2:(choć sporo leży i czeka:p). Przy kolejnym dziecku będę mądrzejsza i ciuszki się pojedynczo będzie kupować... no nic, spróbuję je dalej opchnąć :-p

Kolejny KIT to termometr do mierzenia temp wody. Gdy temp była na wysokości uśmiechniętej buźki, dla mnie ta woda była zwyczajnie za zimna... Stosowaliśmy go chyba ze 3 razy, a później doszliśmy do wniosku, że metoda "na łokcia" chyba najlepsza. Choć fakt, sam termometr drogi nie był :tak:

I jeszcze odnośnie termometrów... Gdy kompletowaliśmy wyprawkę, w sklepie Pani zaczęła nam pokazywać rózne termometry. No i doszliśmy do wniosku, że bez przesady - po co taki przykładany do główki, w dodatku drogi... I kupiliśmy elektroniczny z miękką końcówką. No i DOPIERO jak Lena zachorowała, uświadomiliśmy sobie jakim cudem jest taki przykładany do główki czy wkładany do ucha... Owszem, ten z miękką końcówką nie jest jakiś straszny, ale... :-pkupiłam identyczny jak ten, który pożyczyła mi sąsiadka. Super się sprawdził: Termometr Microlife IFR100 wysyłka 24h!! (2575840868) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry