reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Witajcie, ja tak na chwile bo cały dzień miałam urwanie głowy z remontem. Ale już wszystko wymalowane, zostało przymocowac oświetlenie i rolety. Potem sprzątanie i przeprowadzka.
Mam pytanie czy wy jeszcze jezdzicie autem jako kierowcy na dłuższe trasy? No ja muszę prawie codziennie, tak zeby wszystko pozalatwiac i teraz chodzą mi po głowie myśli czy aby nie przesadzam

Sonka rzeczywiście chrzciny szybko, ja zastanawiam sie nad świętami Bożego Narodzenia czyli zrobić 2w1

Mamba trzymam kciuki zeby Cię w tym szpitalu nie meczyli

Wiecej nie pamietam, poczytam jutro i nadrobie

Milej nocy dziewczyny
 
reklama
Azorek - jak po spacerze??? popieram Twoją chęć nicnierobienia - wytrwaj w postanowieniu:tak:
a tak tak dziekuje nawet pospalam chwilke:-D pieknie jest nic nie robic hehehehehe

zaczely sie bole w krzyzu na razie nie sa mocne ...jak by co to standart paracetamol choc na te z krzyza to niezbyt cokolwiek pomaga:zawstydzona/y: mloda po wczorajszych agresywnych wygibasach dzis spokojniejsza w brzuszku jest i uffffff bo nie zniose wiecej takich napadow adhd w brzuchu:sorry:choc jakies tam witki (kolanka czy cos) namietnie wpycha pod zebra dosc bolesnie:eek:

kolezanka zaczela wczoraj pierwsza nocke na oddziale na ktorym lezalam:-)wrazie jak tam teraz trafie to moze przyjma mnie z kwiatami i czerwonym dywanem:-D opowiadala mi walsnie przez telefon (dzis ma kolejna nocke) ze mialy pacjetke hinduske ktora uparta cala noc brzeczala dzwonkiem ...a to chciala takie podkoalnowki-skarpetki medyczne co daje sie jak ktos ma porblemy z krazeniem lub zylakami--lekarz je nie dal bo nie ma wskazan medycznych, za 5 minut znow brzeczy ze chce zeby jej cukier sprawdzili--dopiero miala robiony niecala godzine wczesniej....to jak nic nie wskorala to lazila po korytarzu i kazdego z personbelu zahaczala o te skarpetki zeby jej dali az sie jedna pielegniarka zirytowala-ilez mozna znosic taka babe- i mowi jej ze jak se polozy to ja nogi nie beda bolec hehehe wesoly oddzial na maxa;-)
 
Hej,ja jakaś nieobecna jestem,mam stres przed porodem:baffled: i jeszcze mnie od piątku szybki remont czeka,musimy sypialnie zrobić na poddaszu bo Mały naszą już zajął.Córa jakaś nieznośna jest ciągle coś chce,robi straszny bałagan i okropne miny:crazy:chwilami to mam dosyć.
Kot lata jak szalony,najchętniej bokiem z gruuubym ogonem:eek:pies ciągle się czochra i gubi sierść,masakra jakaś:wściekła/y:
Mam nadzieję,że jutro będę miała lepszy humor.
Miłej i spokojnej nocy Wam życzę:-)
 
newborn sa zdaje sie od 2 do 5 kg. Siostra mi opowiadala ze kolezanek dzieci szybko z nich wyrstaly i w zasadzie od drugiej paczki przechodzily na nastepne (3-6 kg). ja kupiłam wiec jedna paczke newborn
Siostra tez mi mowila [jak juz kupilam paczke jedynek] ze nie ma sens i lepiej od dwojek kupowac bo w rozmiarze nie ma duzej roznicy.
Pieluch tetrowych mam 15, do tego 1 flanelową i 10 takich mini-ręczniczków z Ikei. Zakładam, że przydadzą się do podkładania pod dzidziusia, wycierania, karmienia itp.
Ja mam 5 flaneli i jakies 20 pieluszek tetrowych
oj.. z tym czopem to różnie może być na tym etapie... ups
Moze ja glupia jestem ale zdjecia jak czop [moze] wygladac mozna wygooglowac :D Wiem ze google zakazane ale jakas glpia wczoraj kuklam :D
emotion ja też mam upławy ale to białe galaretowate. ale to normalne. dziś spytałam się u gin jak byłam
Nie biale, tylko jak bialko jajka, przezroczyste, srebrzyste, czasem lekko rozowe/brazowe :D
emotion ja mam od 2 dni upławy takie brązowe ale podejrzewam, że to od kulek, które mam dopochwowo na bakterie, może tak się to po prostu oczyszcza...
Ja wlasnie mialam po masci jaka sobie aplikowalam na infekcje uplawy biale - ale to mogly byc uplawy zarowno jak i masc wyplywajaca - ale nie biore juz tego z tydzien conajmniej wiec sie oczyscilam.
Jak bylam na wizycie to lekarka mnie ostrzegla ze moge miec uplawy po 'aplikacjii' lekko podbarwione - bo to jakiegos rodzaju ingerencja jest 'tam'.
Po wozycie relacja w odpowiednim watku.. osoby i slabszych nerwach lepiej nie czytac... Bo to co tutaj wyprawiaja to koszmar jest .. :/

Dobranoc wszystkim. :*
Jutro mam kolejny dzien 'zamieszania' kolezanka sie przeprowadza i chociaz nie pozwoli mi pomoc w sprzataniu to pewnie bede z nia jezdzic po sklepach po drobnostki i podnosic na duchu przy sprzataniu, wiec pewnie bede znowu wieczorem poznym. PaPas.
 
Witajcie

ja znowu šwitem, córcia zły sen miała i trzeba było utulić kropkę, no a mama i tak nie spała... i nie mogę zasnąć



izabela- super, że remont błyskawiczny

charlois, źyczę szybkiej pnprawy nastroju

my dziś jedziemydo Smyka po prezent dla Maji z okazji pojawienia się Michasia i zasilacz , żeby forumową karuzelkę przerobić na sieciową, bo wyczytałam w komentarzach, że masakrycznie żre baterie

miłego dnia
 
ŁaŁ! pierwszy raz, powtarzam pierwszy raz wstałam sama z własnej nieprzymusowej woli o 7!! poczytałam trochę, kawka się kończy -buu chyba dziś dzień na prasowanie.. Bylismy wczoraj na SR i chyba nie zdążymy zobaczyc wszystkich zajęć bo kończą się 4.11 a szkoda. Z ciekawych, nowych rzeczy to podobno warto jesć kaszę jaglaną, bo ma duzo kolagenu w sobie i dzięki niej nie robią się rozstępy albo są mniejsze. Takie działanie od środka. Nie wiem jak reszta ale ja dziś idę na zakupki i zaczynam ją jeść aż do ... Mam już pierwsze dwa na brzuchu od jakiegoś tyg. i smarowanie nic nie pomaga :( emotion_sickness w SZOKU JESTEM - bez komentarza!
 
a kasza gryczana tez ma takie właściwości? ;-) bo tę moge jesc kilogramami, natomiast jaglaną.. hmm nie jadlam

Witajcie, ja tak na chwile bo cały dzień miałam urwanie głowy z remontem. Ale już wszystko wymalowane, zostało przymocowac oświetlenie i rolety. Potem sprzątanie i przeprowadzka.
Mam pytanie czy wy jeszcze jezdzicie autem jako kierowcy na dłuższe trasy? No ja muszę prawie codziennie, tak zeby wszystko pozalatwiac i teraz chodzą mi po głowie myśli czy aby nie przesadzam

Sonka rzeczywiście chrzciny szybko, ja zastanawiam sie nad świętami Bożego Narodzenia czyli zrobić 2w1
izabela co znaczy "dłuższe trasy"? ja jezdze jako kierowca, głównie po krakowie, wiec troche km robię, za kraków tez wyjezdzam ale sporadycznie.. lepiej sie czuje jako kierowca niz pasażer.
Powodzenia z remontem. Co do chrzcin - brak pomysłu, albo zrobimy w polowie grudnia, albo dopiero po nowym roku (chrzciny chcemy w KRK zrobić, natomiast rodzinę mamy z podkarpacia, a święta tez tam spędzamy, wiec odpada opcja 2 w 1, która wg mnie jest najlepsza!)
sonkaa nie zdążę urodzić, jak Ty juz Michasia ochrzcisz :tak: oj bidulko, bezsenność sie Ciebie czepiła.. choć ja sie dzis tez obudzilam ok 4.30 i jak nie moglam zasnąć to pomyslalam o Tobie, ze pewnie juz sie gdzies krzątasz, nie myliłam sie ;-) zmusilam sie zeby polezec i zasnelam

co do pieluch - mam tylko 14szt. tetry, kupiłam pampers 2-5kg 1 paczkę + 1 paczkę 2-5kg DADA oraz 1 paczkę pampers 3-6kg. nie chce przesadzac na wstępie, bo wlasnie nie wiadomo ktory rozmiar bedzie odpowiedni, a chce te lepsze wziąć do szpitala.

dzięki dziewczyny za informacje o praniu - zatem na dniach biore sie za pranie wszystkiego co dzieciaczkowe, nie ma tego duzo, wiec pojdzie szybko.
 
arwen - najbardziej przeraża mnie to, czy poradzę sobie z obsługa małego człowieka ;-)

esi - mi niestety też wróciły wymioty, tylko w moim przypadku możliwe, że po fenoterolu

marand - nad suwaczkiem zaraz popracuję :tak: Wskazanie do cc mam ze względu na oczy (duża wada wzroku i siatkówka też bez szału), a wcześniej, bo już od dwóch miesięcy jestem na lekach powstrzymujących, a mimo to 3 tygodnie temu pożegnałam się z czopem śluzowym i od tego czasu na ktg wychodzą mi skurcze powyżej 100 co 5 minut. Już mi wolno wstawać tylko do łazienki i mam serdecznie dość. Wczoraj miałam mieć samo ktg, a lekarz miał tylko na nie rzucić okiem, ale stwierdził, że musi mnie przebadać bo jeszcze się okaże, że za pół godziny zacznę rodzić. Okazało się, że szyjka krótka i miękka (tydzień temu się jeszcze trzymała..). Dzisiaj mam wizytę w szpitalu i mają zdecydować co za mną, a wczoraj na pocieszenie od lekarza usłyszałam "do jutra powinna pani wytrzymać" :-p Dodatkowo mam leukocytozę od początku ciąży i nie wiadomo dlaczego i z tego, co lekarze mówią, to skoro mała jest już w pełnej gotowości, to lepiej ją wyciągać.

emotion - ja też googlowałam czop śluzowy. Słowo pisane do mnie nie przemówiło i musiałam sprawdzić czy "to" na pewno to :-p

badaba - mi się też pojawiły pierwsze rozstępy, w aptece mi polecili Pharmaceris tocoreduct forte i albo on działa albo moja podświadomość, bo mam wrażenie, że są mniej widoczne

Odnośnie prania ubranek, to ja wszystko puszczam w pralce na krótkim programie i w proszku dla dzieci. Nie potrafiła bym inaczej, nie chodzi nawet o samą produkcję ale bardziej o to, gdzie i ile później te ubranka leżały zanim trafiły do mnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie, ale wy wstajecie o :szok: 5 rano:szok::szok:!

Ja dzis za to cala noc na kibelek kursowalam chyba im mniej pije tym wiecej sikam.

Majeczka dluzsze trasy tzn. ja mam przewaznie wszedzie daleko i to wiaze sie za kazdym razem z wyjazdem na autostrade. Wczoraj bylam u tesciowej wybrac firanki i zostawic do uszycia i to jest ok.100km w jedna strone, do rodzicow 60km.Niestety nie ma mnie kto wozic, a jest tyle spraw w zwiazku z remontem. Ale pocieszam sie ze czasowo to nie jest dlugo i brzuszek tez nie boli:tak:

Emotion pieluszki te najmniejsze nam tez sie zostaly bo malutki szybko wyrosl, ja oddalam je do szpitala poloznej. Teraz mam 2 paczki jedynek pampersa a potem 2

Goka80 mi tez szybko brzuch opadl bo w 33 tygodniu, a w poprzedniej ciazy wcale i przenosilam wiec moze to naprawde znak ze cos sie ruszy przed 40-stym tygodniem

Kaskid super ze masz m tak blisko,i fajnie ze juz przeprowadzka za Toba, teraz tylko spokojnie czekac na maluszka

Charlois wspolczuje stresu, moj Gabrys teraz tez tak daje czadu 10 razy dziennie wszystko wyrzuca,tlucze garnkami czasami mam wrazenie ze wyjde z siebie

Azorek ja przejmuje dzis Twoj plan NIC NIE ROBIENIA:-D

Moje dziecko ma ADHD:szok::szok:, wlasnie otwiera sobie piekarnik wlazi do niego i probuje do kuchni dosiegnac. Wyjal juz wszystkie garnki,przyniosl 2 paki pampersow do kuchni i on tak moze caly dzien:szok:
 
Do góry