reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa zlecenie

olciaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2012
Postów
1 191
Miasto
Lubin
Dzien dobry :) Jestem w 16 tygodniu ciazy i od roku pracuje na umiowa zlecenie ( umowa konczy mi sie 31.12.12) i chcialam sie zapytac jakie mam prawa do macierzynskiego ? i czy pracodawca musi mi przdluzyc umowe do dnia porodu ? i jak to jest z tym macierzynskim ? Na poczatku ciazy mialam pewne problemy lezalam w szpitalu i mialam zwolnienie L4 na miesiac i dzisiaj rozmawialam z szefowa to mi powiedziala ze nie przedluzy mi umowy poniewaz ona nie wie jak to bedzie jak bede sie czula itp ;/ i troche sie denerwuje bo chcialabym zeby mi ta umowe przedluzyla bo sa mi potrzebne pieniadze ... i co do tego macierzynskiego to jak to sie liczy ? czy jest jakas kwota ustalona czy jak ? skaldki chorobowe mam placone ...
 
reklama
Umowa zlecenie nie gwarantuje ciągłości zatrudnienia, nie jest to stosunek pracy, tylko umowa cywilno-prawna. Szefowa nie ma żadnego obowiązku przedłużania takiej umowy, może ją w każdej chwili rozwiązać.
 
Jestem w 16 tygodniu ciazy i od roku pracuje na umiowa zlecenie ( umowa konczy mi sie 31.12.12) i chcialam sie zapytac jakie mam prawa do macierzynskiego ?
Do urlopu macierzynskiego nie ma Pani prawa, bo urlop to uprawnienie pracownicze.
Co do zasiłku macierzynskiego - umowa kończy się przed porodem więc tez nie będzie się nalezal.

i czy pracodawca musi mi przdluzyc umowe do dnia porodu ?
Nie. pani umowa to umowa cywilna, a nie umowa o pracę. Tutaj nie ma mowy o ochronie.

Na poczatku ciazy mialam pewne problemy lezalam w szpitalu i mialam zwolnienie L4 na miesiac i dzisiaj rozmawialam z szefowa to mi powiedziala ze nie przedluzy mi umowy poniewaz ona nie wie jak to bedzie jak bede sie czula itp ;/ i troche sie denerwuje bo chcialabym zeby mi ta umowe przedluzyla bo sa mi potrzebne pieniadze ... i co do tego macierzynskiego to jak to sie liczy ?
 
Dziekuje za odpowiedz :) a jezeli poszlabym na zwolnienie to wtedy nie moze mnie zwolnic i np mialabym te zwolnienie do porodu to wtedy nalezalby mi sie ten zasilek macierzynski ? I np jakbym jeszcze raz porozmawiala z szefowa i poszlaby na takie cos ze przedluzylaby mi ta umowe do dnia porodu to ile tego zasilku macierzynskiego bym dostawala ?
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje za odpowiedz :) a jezeli poszlabym na zwolnienie to wtedy nie moze mnie zwolnic i np mialabym te zwolnienie do porodu to wtedy nalezalby mi sie ten zasilek macierzynski ? I np jakbym jeszcze raz porozmawiala z szefowa i poszlaby na takie cos ze przedluzylaby mi ta umowe do dnia porodu to ile tego zasilku macierzynskiego bym dostawala ?

Ale tu nie mam mowy o wypowiedzeniu tylko o wygasnięciu umowy. A to nastepuje określonego dnia bez znaczenia czy jest pani wtedy zdolna do pracy, czy nie.
 
reklama
Do góry