reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zachęcić dziecko do piersi po zapaleniu??

pinky sky

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2011
Postów
14 298
Jak w temacie... Miałam zapalenie obu piersi nie obyło się bez antybiotyków i elektrycznego laktatora... W efekcie córka chciała tylko jedną pierś która karmiłam ponad rok. Cóż teraz wygląda to jak wygląda co zrobić żeby w przyszłości to się nie powtórzyło??
 
reklama
Jak w temacie... Miałam zapalenie obu piersi nie obyło się bez antybiotyków i elektrycznego laktatora... W efekcie córka chciała tylko jedną pierś która karmiłam ponad rok. Cóż teraz wygląda to jak wygląda co zrobić żeby w przyszłości to się nie powtórzyło??

Czasem dziecko wybiera do karmienia tylko jedną pierś i zdecydowanie odmawia drugiej.

Ale zanim się stwierdzi, że na pewno kocha tylko tę jedną można spróbować małego tricku. Wielu mamom pomogło po nakarmieniu dziecka z "lubianej" piersi, przystawianie do tej drugiej piersi ("nielubianej") spod pachy- czyli w pewnym sensie tylko przesunięcie dziecka jednym ruchem od pozycji klasycznej do spod pachy- wtedy dziecko leży na tym samym boku, w tej samej (dla niego) pozycji i je z drugiej piersi. Po jakimś czasie, kiedy zjada z obu piersi tą "metodą" zwykle daje się namówić na inne pozycje do karmienia.
 
u mnie było dokładnie to samo! jak moje szkraby kończyły 3 miesiące odmawiały jedzenia z prawej piersi! wrzask był niemiłosierny , a że karmię na leżąco to kładłam się na lewym boku i wyginałam podając prawą pierś... maluchy błogo zasysały, więc myślę że to nie kwestia "ulubionej piersi" czy może raczej boku przy karmieniu.... wymagało to małej gimnastyki, ale po jakimś czasie zaczęłam karmić normalnie z obu piersi :)
 
Do góry