reklama

Jak zachęcić dziecko do piersi po zapaleniu??

Temat na forum 'Testy' rozpoczęty przez pinky sky, 29 Październik 2012.

 1. pinky sky

  pinky sky Moderator

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jak w temacie... Miałam zapalenie obu piersi nie obyło się bez antybiotyków i elektrycznego laktatora... W efekcie córka chciała tylko jedną pierś która karmiłam ponad rok. Cóż teraz wygląda to jak wygląda co zrobić żeby w przyszłości to się nie powtórzyło??
   
 2. Gosia Borecka

  Gosia Borecka ekspert BB - doula

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czasem dziecko wybiera do karmienia tylko jedną pierś i zdecydowanie odmawia drugiej.

  Ale zanim się stwierdzi, że na pewno kocha tylko tę jedną można spróbować małego tricku. Wielu mamom pomogło po nakarmieniu dziecka z "lubianej" piersi, przystawianie do tej drugiej piersi ("nielubianej") spod pachy- czyli w pewnym sensie tylko przesunięcie dziecka jednym ruchem od pozycji klasycznej do spod pachy- wtedy dziecko leży na tym samym boku, w tej samej (dla niego) pozycji i je z drugiej piersi. Po jakimś czasie, kiedy zjada z obu piersi tą "metodą" zwykle daje się namówić na inne pozycje do karmienia.
   
 3. reklama
 4. lene55

  lene55 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u mnie było dokładnie to samo! jak moje szkraby kończyły 3 miesiące odmawiały jedzenia z prawej piersi! wrzask był niemiłosierny , a że karmię na leżąco to kładłam się na lewym boku i wyginałam podając prawą pierś... maluchy błogo zasysały, więc myślę że to nie kwestia "ulubionej piersi" czy może raczej boku przy karmieniu.... wymagało to małej gimnastyki, ale po jakimś czasie zaczęłam karmić normalnie z obu piersi :)
   

Poleć forum