reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

reklama
witam,
Kuba ma 14 miesięcy i 2 tygodnie i waży jak ładnie pani pediatra określiła pod 9 kg, ubranka 12-18 miesiecy czyli 80/86 cm. Nazywam go Szparagusem (zresztą bardzo lubi szparagi :-D). Na początku był poza siatką centylową. Pediatra zamiast go zdiagnozować to założyła że ma kolkę i JUŻ. Minęły 3 miesiące, 4 a "kolka" się nasiliła. Zmieniłam mleko na bez laktozy i nagle Kuba wskoczył na 3 centyl ... WOW :-D
Jest szczupły - znać mu każde żebro, ale jest ruchliwi, ciekawy wszystkiego, nie usiedzi nawet sekundy. Byliśmy z mężem tak samo wypasieni jak on. Jego kuzyn lat 4 waży 14 kg :-D także to geny.
aaa nie jada żadnych monte, słodyczy, drożdżóweczek, paróweczek, sosików i zagęszczanych zupek. Dopiero gdy nastały chłody zaczęłam mu robić herbatę - tak woda wineralna albo soki naturalne. Zjada każde warzywo i owoca, ryby, makarony wszelakie. Na podwieczorek dostaje max 4 małe biszkopciki.
 
Moj ''olbrzym'' ma 20mcy i wazy 9,7kg i ma 81cm ,jak dla mnie to i tak duzo bo urodziła sie 3kg i 50cm ;-),mimo tak małej wagi wcale nie jest chuda(tak tez twierdzi pediatra) a i wcina wszystko rowno,az sie uszy trzesa:-D
 
moj 2 i pol latek ma 92 cm, nie wiem ile wazy, ale chudy nie jest. zmierzylam go dlatego, ze jesli dziecko ma 2 i pol roku to wtedy jego wzrost robisz razy 2 i tyle bedzie mial jako dorosly. moze byc kilka cm w dol lub wzwyz, bo dochodza do tego jakies jeszcze inne obliczneia, ale raczej sie sprawdza.
 
no my byliśmy na tym bilansie ale zapomniałam napisać ;)
Młody ma 94 cm i waży równe 15 kg. Tzn tak było miesiąc temu ;)
 
Witam!
Moja córcia ma 16 mies. i mierzy 80cm. Myślę że jest nieźle bo na rok miała 74,5/9,2kg.Napisałam wczesniej że na 2 latka mierzyłam 91cm ale się pomyliłam. To mąż tyle miał. Ja na 2,9 lat miałam 95cm. Niektórzy porównują swoje dzieci wielkoludy do mojej że jest mała i szlag mnie trafia. Dzieci to nie warzywa, nie rosną jednakowo równo. W ten sposób próbują wyleczyć swoje kompleksy bo sami nie urośli wiele. Tak naprawdę dziecko wkracza w swój tor genetyczny od 3-4 roku życia i wtedy po centylach można przypuścić jakie będzie w przyszłości. U mnie i u brata się odealnie sprawdziło. Najważniejsze jest zdrowie i to co w głowie się ma :-) Pozdrawiam
 
jakie jest prawdopodobobieństwo że nie za wysocy rodzice będą mieli wysokie dzieci?:-Dsama jestem niska a mój synek też może nie olbrzym ale większy niż ja w jego wieku i od męża także:tak: w przedszkolu jednak zauważyłam że inne dzieciaki wybiło do góry i mój jeszcze z kilkoma jest niższy ale ważne że zdrowy i szalony:-D:-D:-D
mam nadzieje że przytyje:rolleyes2:
Waży około 14kg i ma dokładnie bo mierzyłam pare dni temu go 96,1cm:-)(ja na 4 lata na bilansie miałam 99cm:eek:)
 
reklama
Oj, to czytając ile ważą i mierzą Wasze Maluchy, trochę się pocieszyłam, bo moja Wiki w porównaniu do rówieśników z naszego otoczenia to taki king kong ;) a i lekarz twierdzi, że wygląda na 3-4 latka. Dane dosłownie sprzed tygodnia: 2,5 roku, 16,3 kg, 100 cm wzrostu :szok:
 
Do góry