reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Oj póki co dziś mamy ciężki dzień...jest nieodkładalna, jak tylko ją odkładam to wrzask.Już od 5.30 nie spała i od 2godz walczyła sama ze sobą no ale co ją położyłam to cała buraczkowa się robiła ehh Teraz posadzilam ją w foteliku żeby jej jabłko zrobić, odwracam sie a ona śpi.Kurczę w takich momentach człowiek głupieje bo nie wie czy coś dziecko boli, czy to po prostu histeria...

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Beatka mam to samo. Od września do pracy... Mam nadzieję ze dtarszak po powrocie ze szkoły będzie zabierał Milene. Uhhhh


Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Abed niestety paracetamol nic nie daje, gorączka po szczepieniu ( mam nadzieje ze nie infekcja) powrocila w sobote a po paracetamolu tylko rośnie. Pediatra na szczepieniu mówiła że ibuprofen lepiej działa i śmiało można dawać. W tym tyg już podawaliśmy ibuprofen ale w innym syropku.

Kylesa a na przesiewowych coś Wam wyszło?

Integral my do żłobka od sierpnia, ja jeszcze w sierpniu w domu wiec na rozruch w zlobku mamy czas, a kosztować nas ta przyjemność będzie 1200 zl [emoji27][emoji27]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jak wybieralyscid żłobek to na co zwracalyscie uwagę?
Czy można dawać do żłobka powiedzmy tylko dwa dni w tygodniu i wtedy cena niższa jak to jest?
 
Mamusia Muminka u mnie nie było takiej możliwości żeby na kilka dni. Wszystkie to są prywatne żłobki, więc kasa im się musi zgadzać. Poza tym pytałam czy w sierpniu mogę córkę przyprowadzić na takie przysposobienie, to mi powiedziały że jak jakiegoś dziecka nie będzie to tak. Ilość opiekunek na ilość dzieci się musi zgadzać. Nawet jednego dziecka extra nie może być. Ale że to wakacje to na pewno jakieś dzieci będą na wakacjach.

Judith 1200 zł za żłobek!!! Myślałam, że ja będę dużo placić
 
My tez zlobek... niestety. Chciało sie brać kredyty No i klops... same sie nie spłaca.

Kasia biedne wy :(

Mamusia Muminka to pewnie zalezy od zlobka.
Dla mnie najważniejszy jest nie wystrój, a ilośc dzieci w grupie. I pań. To jest kluczowe dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mamusia muminka dla mnie też ilość dzieci vs opiekunek. Opinie innych też nie ukrywam były istotne. Rozmowa z dyrektorką również. Poza tym każdy żlobek ma jakiś plan dnia, metody pedagogiczne, dla mnie ważne też było wiedzieć wszystko na zapas nawet pierdoły typu : jak nie będzie potrafiła sama jeść, chodzić itp - jak to rozwiążą? ( no mam nadzieję że jednak będzie ale wiesz nigdy nic nie wiadomo).


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej,

Miki tez do żłobka od września, a w sumie od ostatniego tygodnia sierpnia na integracyjne , mnie ta przyjemność będzie kosztowała 1350 plus wyżywienie 13 pln na dzień. Macierzyński kończy mi się 20 czerwca, później urlop i może jeszcze dwa tygodnie bezpłatne, bo chciałabym od 10 września wrócić. Jeszcze 15 sierpnia na tydzień lecimy na krete, wiec napewno nie wrócę w najgorszym przypadku w wcześniej niz 23 sierpnia

Mamusia z tymi godzinami w zlobkach prywatnych to różnie, musisz popytać czy są pakiety godzinowe.

U mnie główne i pierwsze kryterium to lokalizacja i później odwiedzalam żłobki w okolicy i wybrałam kameralny, dzieci od roku, 15 dzieciaków i 3 opiekunki. Warunki lokalowe ok, tylko nie ma ogródka, ale mają ogromny wózek 6 osobowy i wychodzą na plac obok. Obejrzałam profil fb ,Poczytałam opinie, podoba mi się ze dużo fajnych rzeczy z dziećmi robią, fajny program, sensopkastyka i wrażenie po rozmowie z dyrektorka.

Ola wybrałam ten żłobek Łazuchy, idę jutro miejsce zaklepac i umowę podpisać

Kasia_831 mój też na mnie wisi, nocka znowu okropna, bez komentarza [emoji21] , a jeszcze jak mąż go wziął ode mnie w nocy bo do toalety chciałam to normalnie dziwne, że sąsiedzi policji nie wezwali

Madzik87 oby to był koniec


Emol gratki dla Artura, oczy teraz w okół głowy

OlaW super ten stolik, u mnie Miki niczym nie chce się dłużej bawić niż 2 sek , chyba że kabel od odkurzacza, rzucanie piłeczka to trwa kilka minut, a jak wasze dzieci, macie jakieś zabawki zajmujące na dłużej? Jak tylko znikam za rogiem to jest ryk

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja zapisałam Grzesia do państwowego, niestety szanse marne. Będę szukać pracy niedługo, no ale mamy babcie. Jak coś to będę szukać jakiegoś prywatnego od 2 lat żeby się z dziećmi integrowal.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przyszła mamusia Artur ma 7 miesięcy i 9 dni. A ile to tygodnie nie wiem bo już się mylę.

Integral Artur miał iść do żłobka od wrzesnia ale w naszej sytuacji nie idzie i będzie jeszcze rok z nami w domu dodatkowo.

W Warszawie żłobek to pensja jednego z rodziców. Ale z tego co wiem niektóre żłobki godzą się na kilka godzin w tygodniu ale to trzeba popytać.

Aha ceny za żłobek są kosmiczne u nas. u nas Artur się nie denerwuje i nie płacze jak mnie nie ma. Chyba mu się lęk seperacyjny nie zalaczyl albo jeszcze nie i bede miała gorzej. Ale Artur bawi się chodząc wszędzie i wszędzie wkładając paluszki. Ale jak sobie usiądzie to grzechotkami, książkami się zajmie albo swoją mata wesoły samochodzik. Uwielbia ją. Powiem że to był najlepszy wybór maty.
 
Do góry