reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌼🌸Marcowe kreski 🌸🌼 wiosenne kwiaty rozkwitają, a nasze testy dwie kreseczki dają

Cześć w niedzielę🙂

Wczoraj byłam na wizycie u mojego prowadzącego lekarza i niestety nie będzie podwójnej owulacji, pęcherzyk dominujący na lewym jajniku się zatrzymał na rozmiarze sprzed 2 dni , a na prawym ładnie urósł do 21 mm na 18mm, wczoraj całkiem wieczorem podałam sobie Ovitrelle. Owulacja dziś będzie/max jutro , więc zaczęliśmy naintensywniejszy okres starań poczynając od dzisiejszego porannego seksu😁

Skonsultowałam z nim swoje wyniki mutacji na trombofilię ( bo wcześniej nie miałam możliwości) i bez mrugnięcie oka dał zalecenie na heparynę od owulacji, wypisał receptę na nią (pod nazwą Enoxaparin). Mam zapas heparyny na kilka miesięcy bo zostało mi jeszcze 2 pudełka Clexane. Zalecił metylowane witaminy.

Co do endometrium 12.6 mm, jego zdaniem wizualnie wyglądało wczoraj dobrze, może nie było ono idealnie jednorodne, ale on nie upatrywałby jakiś wielkich defektów. Mimo wszystko jeszcze 2 kolejne cykle przewidziałby na stymulację gonadotropinami+heparyna i monitoring, jak nie pyknie- w kolejnym kroku będzie histeroskopia (sam wykonuje) mówił, że nawet jeśli nic w niej nie wyjdzie złego to sam fakt jej przeprowadzenia może pobudzić receptywność endometrium , będzie ono bardziej "skore"do przyjęcia zarodka, a efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.

@fckathy w tym miesiacu będzie mi dane 2gi raz testować, zatem proszę o wpisanie na 30 marca😉

Ale mi wyszedł długi post, przepraszam 😅
super! A przypomnisz jakie mutacje masz?
 
reklama
Myślicie, że warto dzisiaj zrobić betę? Czy poczekać do jutra? Kurcze, powinnam zacząć brać heparynę i nie wiem co zrobić. Czy już zaczynać czy czekać... Umówiłam sobie konsultację telefoniczną z ginekologiem, ale będzie dopiero po południu :/ A na betę już bym mogła skoczyć
 
Myślicie, że warto dzisiaj zrobić betę? Czy poczekać do jutra? Kurcze, powinnam zacząć brać heparynę i nie wiem co zrobić. Czy już zaczynać czy czekać... Umówiłam sobie konsultację telefoniczną z ginekologiem, ale będzie dopiero po południu :/ A na betę już bym mogła skoczyć
zdecydowanie idź na betę, tym bardziej, jeżeli masz dodatkowe zalecenia od momentu ciazy.
 
Myślicie, że warto dzisiaj zrobić betę? Czy poczekać do jutra? Kurcze, powinnam zacząć brać heparynę i nie wiem co zrobić. Czy już zaczynać czy czekać... Umówiłam sobie konsultację telefoniczną z ginekologiem, ale będzie dopiero po południu :/ A na betę już bym mogła skoczyć
Ja bym zrobiła dziś, jeśli masz możliwość🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_20240212_125537_Gallery.jpg
    Screenshot_20240212_125537_Gallery.jpg
    86,3 KB · Wyświetleń: 55
dzięki ❤️ No to ja mam to samo, ale bez VLeidena. Mam skierowanie do hematologa i zamierzam prosić o to białko S i C zgodnie z tym, co @8Ania8 kiedyś radzila
Nie ma za co, oby udało się uzyskać skierowanie , zawsze to kasa w kieszeni 😉starania to studnia bez dna 🙄ile pokładów kasy zostawiamy na leki ,badania, suple, wizyty ,diety testy, nie wspominając już ile emocjonalny aspekt kosztuje i stracone nerwy niestety.
 
reklama
niestety to jest praktyka szpitali ze względu na to, żeby pobierać kasę z NFZ (wiem, bo moja siostra jest położna i ostatnio u niej na oddziale właśnie tak zmienili 😳).

Ja miałam histeroskopie w listopadzie i teraz w piątek się musze zapisać na kolejną, wiec mam nadzieje, ze za dwa tygodnie będę miała.

A o samej histero co byś chciała wiedzieć? Ja miałam polipa usuwanego, wiec miałam delikatne krwawienie po, ale nic nie bolało. Sam zabieg szybko i beznolesnie, w krótkim znieczuleniu ogólnym.
W sumie to właśnie najbardziej mnie ciekawiło czy też tyle czasu trzeba być w szpitalu 🙈 a po miałaś L4?
 
Do góry