reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy

Ja w pierwszej ciąży, gdybyśmy się nie starali z mężem o dziecko to pewnie do 9 tc nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Nie miałam żadnych objawów. A niektóre kobiety, piszą że gdyby nie brak @ to nawet nie wiedziały by o ciąży bo żadnych innych objawów nie miały przez całą ciążę a wszystko rozwijało się prawidłowo.
Spokojnie beta ładnie przyrosła i teraz czekaj na wizytę, ciesz się, że na razie nie masz uciążliwych objawów 🙂
Zastanawiam się czy mój lekarz już coś dojrzy w czwartek ;)
 
reklama
Zastanawiam się czy mój lekarz już coś dojrzy w czwartek ;)
Jeśli ma dobry sprzęt to tak. Jest szansa, że będzie pęcherzyk albo nawet coś więcej. U mnie zarodek z serduszkiem pojawił się dopiero w 8 tc i to w obydwu ciążach tak było, więc jeśli będzie tylko pusty pęcherzyk to też nic się nie stresuj i poczekaj na następną wizytę. Powodzenia i dużo zdrówka dla Was🙂
 
A czy jest szansa myślisz w takim przypadku dostać już L4 ciążowe? Nie pytam dlatego, że nie chce mi się chodzić do pracy czy coś w stylu, poprostu mam teraz bardzo stresujący i ciężki okres w pracy i nie chciałabym ryzykować ;(
 
A czy jest szansa myślisz w takim przypadku dostać już L4 ciążowe? Nie pytam dlatego, że nie chce mi się chodzić do pracy czy coś w stylu, poprostu mam teraz bardzo stresujący i ciężki okres w pracy i nie chciałabym ryzykować ;(
Ja w pierwszej ciąży dostałam na dwa tygodnie do następnej wizyty, gdzie miałam tylko pusty pęcherzyk. Wiem, że nie powinno to tak wyglądać ale mam pracę fizyczną. A teraz byłam końcówce rodzicielskiego więc nie prosiłam nawet o L4
 
A teraz żeby nie było, niestety ale mam wskazania do L4 już nie będę się rozpisywać jakie.
 
A czy jest szansa myślisz w takim przypadku dostać już L4 ciążowe? Nie pytam dlatego, że nie chce mi się chodzić do pracy czy coś w stylu, poprostu mam teraz bardzo stresujący i ciężki okres w pracy i nie chciałabym ryzykować ;(
O tym czy są wskazania do L4 decyduje lekarz. Ciąża nie jest wskazaniem, a stany z nią związane. Kod literowy B na L4 zależy od lekarza na tym etapie. Jeśli będą wskazania może też wystawić L4 zwykłe. Zastanów się czy chcesz żeby na tym etapie pracodawca wiedział o ciąży, bo kod literowy B będzie widoczny dla pracodawcy przy zwolnieniu.
 
O tym czy są wskazania do L4 decyduje lekarz. Ciąża nie jest wskazaniem, a stany z nią związane. Kod literowy B na L4 zależy od lekarza na tym etapie. Jeśli będą wskazania może też wystawić L4 zwykłe. Zastanów się czy chcesz żeby na tym etapie pracodawca wiedział o ciąży, bo kod literowy B będzie widoczny dla pracodawcy przy zwolnieniu.
A czy da się potem zwykłe L4 zamienić na to z literką B? Bo jakby chodzi tu też trochę o wypłatę, w obecnych czasach to każdy grosz się liczy :) oczywiście zdrowie dziecka najważniejsze
 
A czy jest szansa myślisz w takim przypadku dostać już L4 ciążowe? Nie pytam dlatego, że nie chce mi się chodzić do pracy czy coś w stylu, poprostu mam teraz bardzo stresujący i ciężki okres w pracy i nie chciałabym ryzykować ;(
Stres w pracy nie jest jako tako wskazaniem do chorobowego z kodem B. Możesz otrzymać zwykle zwolnienie jeżeli czujesz wypalenie zawodowe lub przewlekły stres w pracy. A chorobowe z kodem B możesz dostać wtedy gdy dolegliwości związane są z Twoim stanem lub zagrażają mu.
 
reklama
O tym czy są wskazania do L4 decyduje lekarz. Ciąża nie jest wskazaniem, a stany z nią związane. Kod literowy B na L4 zależy od lekarza na tym etapie. Jeśli będą wskazania może też wystawić L4 zwykłe. Zastanów się czy chcesz żeby na tym etapie pracodawca wiedział o ciąży, bo kod literowy B będzie widoczny dla pracodawcy przy zwolnieniu.
To prawda. Ja np. poprosiłam żeby to pierwsze było bez kodu B. Wolałam mieć mniej płatne ale w pracy przynajmniej nie wiedzieli od razu i nie było niepotrzebnego gadania.
 
Do góry