reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

Laura260294

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Grudzień 2020
Postów
17
Witam chciałam bym się was o coś zapytać dużo czytałam o tym w internecie ale sama nie wiem co o tym myśleć. A więc tak jestem w związku z partnerem który ma dwoje dzieci z poprzedniego związku starsze jego dziecko ma autyzm. Zdiagnozowali go dopiero jak jego syn miał prawie 3 lata niby mówili że to jest od szczepionki na którą się jego była zgodziła 7w1 i niby od tej szczepionki zobaczyli ze mały się inaczej zachowuje i okazało się że ma autyzm. Jego autyzm wyglada tak że on wszystko powtarza mówi nawet dobrze jak coś chce oczywiście nie mówi pełnymi zdaniami ale mówi dużo rozumie ogólnie jest bardzo mądry chodzi do szkoły jest na prawdę ok jak na dziecko z autyzmem. Drugie jego dziecko które urodziło się dwa lata później jest zdrowe. Ja mam też dwójkę dzieci z poprzedniego związku moje dzieci są całkowicie zdrowe nie mają żadnych chorób ani nic. Ale do rzeczy jestem w ciąży spodziewamy się córki za 3 miesiace rodze byłam na badaniach prenatalnych I połówkowy z córeczka wszystko ok jest zdrowa jest wszystko ok ciąża przebiega książkowo oprócz że biorę leki na zakrzepice i tabletki to jest tak ok. Przepływy krwi u dziecka serduszko wszystko jest super. A więc moje pytanie czy jeśli mój partner ma syna z autyzmem a drugi jest jego syn zdrowy to czy nasza córka też może mieć autyzm? Naczytałam się że autyzm może też być przez geny ojca lub przez zażywanie leków w ciąży albo infekcji sama nie wiem co mam myśleć jak to w końcu jest. I czasem się zastanawiam dlaczego starszy jest chory a młodszy zdrowy o co chodzi. Boję się że nasza córeczka może też mieć autyzm. Możecie mi napisać może ze swojego doświadczenia albo któraś coś wie o tym. Zastanawiam się każdego dnia jaka nasza córka będzie. Proszę bez hejtu. Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
To jaka będzie córka to pokaże czas. Choć nie wiadomo dokładnie jakie geny wywołują autyzm, to może być dziedziczony
 
Witam chciałam bym się was o coś zapytać dużo czytałam o tym w internecie ale sama nie wiem co o tym myśleć. A więc tak jestem w związku z partnerem który ma dwoje dzieci z poprzedniego związku starsze jego dziecko ma autyzm. Zdiagnozowali go dopiero jak jego syn miał prawie 3 lata niby mówili że to jest od szczepionki na którą się jego była zgodziła 7w1 i niby od tej szczepionki zobaczyli ze mały się inaczej zachowuje i okazało się że ma autyzm. Jego autyzm wyglada tak że on wszystko powtarza mówi nawet dobrze jak coś chce oczywiście nie mówi pełnymi zdaniami ale mówi dużo rozumie ogólnie jest bardzo mądry chodzi do szkoły jest na prawdę ok jak na dziecko z autyzmem. Drugie jego dziecko które urodziło się dwa lata później jest zdrowe. Ja mam też dwójkę dzieci z poprzedniego związku moje dzieci są całkowicie zdrowe nie mają żadnych chorób ani nic. Ale do rzeczy jestem w ciąży spodziewamy się córki za 3 miesiace rodze byłam na badaniach prenatalnych I połówkowy z córeczka wszystko ok jest zdrowa jest wszystko ok ciąża przebiega książkowo oprócz że biorę leki na zakrzepice i tabletki to jest tak ok. Przepływy krwi u dziecka serduszko wszystko jest super. A więc moje pytanie czy jeśli mój partner ma syna z autyzmem a drugi jest jego syn zdrowy to czy nasza córka też może mieć autyzm? Naczytałam się że autyzm może też być przez geny ojca lub przez zażywanie leków w ciąży albo infekcji sama nie wiem co mam myśleć jak to w końcu jest. I czasem się zastanawiam dlaczego starszy jest chory a młodszy zdrowy o co chodzi. Boję się że nasza córeczka może też mieć autyzm. Możecie mi napisać może ze swojego doświadczenia albo któraś coś wie o tym. Zastanawiam się każdego dnia jaka nasza córka będzie. Proszę bez hejtu. Pozdrawiam serdecznie
Moze mieć a może nie mieć 🤷‍♀️ na ten moment nie da się powiedzieć więcej.
 
Masz już dogadane z partnerem co będziecie robić ze szczepieniami Waszej córki? Teksty, że syn ma autyzm, bo matka się zgodziła na 7w1 (nawet nie ma takiej szczepionki na rynku...) byłyby dla mnie bardziej niepokojące niż sam fakt tego, że najstarsze dziecko jest chore.
 
Nie ma podanych tak naprawdę powodów skąd się bierze autyzm. Jedni twierdzą że winne są geny inni uważają że właśnie na przykład szczepionki wywołują. Tylko szczepionki wywołują to nie znaczy że zostanie zaszczepione i będzie miało autyzm Nie po prostu szczepionka powoduje skutki uboczne które jakby ten uśpiony autyzm budzą tak najprościej mówiąc.
Kolejna rzecz masz dwoje starszych dzieci więc chyba jesteś świadoma że nie ma czegoś takiego 7 w jednym szczepionkę ewentualnie podejrzewam że mogło zdarzyć się tak że były szczepionka sześć w jednym plus dodatkowo jakaś inna meningokoki pneumokoki albo jakieś inne cuda wianki.

Wracając do twojego pytania tak twoje dziecko może być z dzieckiem ze spektrum autyzmu i to zupełnie ze związku z innym facetem z każdym niby całkiem zdrowym i bez żadnego jakby bez żadnej historii dzieci ze spektrum
 
Każdy w ciąży ma obawy o zdrowie i rozwój dziecka. Po porodzie to uczucie nie mija. Bez hejtu, nikt Ci na forum nie powie, czy Twoja córka będzie w spektrum czy nie.

Jak się zastanawiasz dlaczego starszy ma autyzm a młodszy nie, to prześledz ich geny albo diagnozy ;) bo tego też nie wie nikt
 
reklama
Do góry