Używasz bardzo starej przeglądarki. Nasza strona (oraz inne!) może nie działać w niej dobrze. Naprawdę czas na zmianę na przeglądarkę, która będzie bezpieczna i szybka, na przykład darmowego Firefox, albo darmową Operę. Obie są bardzo szybkie, bezpieczne i wygodne.
Przy panoramie Też pobiera się wolne dna, wykrywa trisomie, mikrodelecje...
Ja Juz druga ciąże biorę codziennie heparyne i dziś też pytaliśmy lekarza, czy mieć ona wpływ na wynik prenatalnych, ale zaprzeczył
Cześć.
W miniony czwartek otrzymaliśmy wyniki badań prenatalnych pierwszego trymestru.
Ryzyko trisomii 13 1:25
USG było prawidłowe, parametry w normie. Pani Doktor powiedziała, że wszystko "zepsuła biochemia".
Wolne Beta hcg 0,857 MoM
PAPP-A 0,351 MoM
Zdecydowaliśmy się na panel...
Jeśli masz wątpliwości to zrób sobie jutro betę. Ja robiłam test pare dni przed spodziewana miesiączka i patrząc na test widziałam cień cienia, ale jak zrobiłam zdjęcie, to ono kompletnie nie oddawało tego co widzę, więc ty możesz widzieć jedno, a na zdjęciu nie będzie widoczne nic
Cześć. Od lipca pracuje na umowie zlecenie.
Opłacane składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, chorobowe i wypadkowe, zdrowotne. Sprawdzałam regularnie na ezus.
Czy w momencie przejścia na L4 będzie mi się należał płatny zasiłek chorobowy?
Miałam tak zdiagnozowane łożysko w 20 tyg od początku do końca ciąży brałam heparyne. Łożysko podniosło się nieco w okolicach 30 tyg, generalnie uniolso się na tyle, że poród naturalny nie był zakazany. Ciąża do końca bez większych problemów
U mnie na tym teście też wyszedł taki cień cienia, robiłam test dość wcześnie, bo od pozytywnego testu miałam brać heparyne. Ten cień cienia kończy w piątek roczek 🙂
Poszłam dość wcześnie, bo od razu miałam brać heparyne i nie chciałam zwlekać. Tydzień przed spodziewana miesiączka wyszedł mi pozytywny test ciążowy. To był poniedziałek, a w piątek byłam na pierwszym USG. Nic jeszcze nie było widać, kolejna wizyta była 5t5d i już był zarodek z bijacym sercem
Test zawsze można zrobić. Nie ma reguły kiedy wyjdzie pozytywny. Mi przy jednej ciąży wyszedł pozytywny dopiero w dniu spodziewanej miesiączki, w drugiej już 6 dni przed. Tak naprawdę liczy się ile czasu minęło od owulacji, a nie ile dni jest do miesiączki.
Ciężko stwierdzić co jest na zdjęciu, ale w naszym przypadku jakichkolwiek ślad na dziale tam, gdzie teoretycznie powinien być ząbek nie oznaczal, że pojawi się "zaraz". Czekaliśmy nawet ponad miesiąc.
U mnie beta w okolicach 30 wychodziła parę dni przed spodziewana miesiączka tj między 3 a 4 tygodniem ciąży. Ale tak jak wyżej, wiek ciąży liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki
Ja nie miałam, ale koleżanka z sali tak. Mała dostała antybiotyk, crp zaczęło spadać, żółtaczka "słabła". Wyszłyśmy tego samego dnia, tj na 6 dobę po porodzie
Cześć.
U mnie ciśnienie wyskoczyło w 36 tygodniu. Z tym, że byłam na wizycie i lekarz najpierw stwierdził, że przepływy są w dolnej granicy i daje mi skierowanie na oddział, bo jeśli przepływy się pogorszą, to trzeba będzie wcześniej rozwiać ciąże, później zmierzył ciśnienie i wyszło 150/100...
Że prawidłowo przyrosla.
Umów się na wizytę do lekarza, w okolicach 6-7 tygodnia ciąży powinno już być widać zarodek z bijacym sercem. U mnie było to 5+5
I szczerze mówiąc to zmieniłabym lekarza, skoro twój skazał ciąże na straty po jednym wyniku bety
Robiłam pierwsza betę chyba 6 dni przed okresem i była 7,03
W grudniu urodziłam.
Powtórz betę i zobacz jak przyrasta. Zresztą ważne jest to ile dni po owulacji była robiona beta, a nie ile dni przed okresem
U mnie po dwóch biochemach i jednym poronieniu zatrzymanym zmieniłam ginekologa, bo usłyszałam, że tak się zdarza. Drugi lekarz przed staraniami o kolejna ciąże kazał mi zrobić badania w kierunku trombofilii. Zamawiałam pakiet na testdna. Lekarz zobaczył wyniki i powiedział, że mogło to być...
Normalna reakcja. Taka senność może się jeszcze ciągnąć jutrzejszy dzień. Sprawdź temperature zanim pójdziesz spać. Jeśli będziesz widziała, że rośnie warto dać paracetamol na noc
Wszystko zależy od temperatury, nie od miesiąca. Przygotuj sobie dwa komplety na wyjście i niech ktoś kto cie bedxie odbierał ze szpitala weźmie bardziej odpowiedni.
Rozumiem, że wasze wyjście to że szpitala do auta a potem z auta do domu?
Jesli pogoda będzie podobna do aktualnej dałbym body...
Możliwe. 🙂
U mnie dwie straty.
Trzecia ciąża - strach przed każdą wizyty. Nawet ciśnienie wychodziło podwyższone.
Ja ciąże poczułam dopiero w trzecim trymestrze jak brzuch mi urósł i trzeba było ubierać pełne buty i się trochę schylać albo wchodzić na czwarte piętro 🙂