reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

reklama
Eschenbach, dziękuję za powitanie:). Wracając do pytań, to chyba jedno najważniejsze nasuwa mi się na myśl, czy nie jest już odrobinę za późno? Na formalny związek zdecydowałam się dopiero 2 lata temu i do tego momentu nie zastanawiałam się z mężem nad dzieckiem. Jednakże właśnie tej małej istotki brakuje nam do pełni szczęścia. Tyle myśli, rozmów i wątpliwości, a czas ucieka.
 
Annn na dziecko nigdy nie jest za pozno jezeli oboje tego bardzo chcecie! A probowaliscie juz, robiliscie jakies badania? Napisz cos wiecej o sobie...:tak:
Usunelas swojego pierwszego posta - bo go nie wiedze?
 
Cześć Annn witamy na forum,
Wątpliwości są zawsze nawet jak się dziecka pragnie i jest się w ciąży. A co do decyzji musicie ją podjąć we dwoje.
Skoro jesteś w tym wątku to już masz parę lat na karku ;-) a za tym idzie poukładane w głowie:-D Życzę powodzenia :)
 
Eschenbach, dziękuję za powitanie:). Wracając do pytań, to chyba jedno najważniejsze nasuwa mi się na myśl, czy nie jest już odrobinę za późno? Na formalny związek zdecydowałam się dopiero 2 lata temu i do tego momentu nie zastanawiałam się z mężem nad dzieckiem. Jednakże właśnie tej małej istotki brakuje nam do pełni szczęścia. Tyle myśli, rozmów i wątpliwości, a czas ucieka.

Witam,
Pozwolę sobie wtrącić swoje zdanie.

Pierwsze dziecko urodziłam kiedy miałam 34 wiosny na karku, obecnie jestem w drugiej upragnionej ciąży i w tym miesiącu kończę 36lat.
Czy byłam/jestem za stara na ciąże? Stanowczo NIE! W obu ciążach podałam się badaniom prenatalnym, które pozwoliły oszacować ryzyko chorób genetycznych moich dzieci.
Być może nie brykam z brzuszkiem jak młodziutka dwudziestolatka:sorry:. Porównując obecną ciążę jest mi ciężej niż poprzednio. Ale fizycznie nadal nie jestem wrakiem.

Znam osobiście kobiety, które rodziły zarówno tuż przed 40-stką jak i mając po czterdzieści parę lat. Wszystkie urodziły zdrowe maluchy. Dla niektórych z nich były to upragnione ciąże dla innych raczej nieoczekiwane zrządzenie losu bo dochowały się już 20-stoparoletnich pociech. Ale wszystkie bez wyjątku uważają, że los obdarował je najwspanialszymi darami.


Ja również nie byłam przekonana co do słuszności macierzyństwa, nie byłam jeszcze w formalnym związku. Ale zarówno wtedy gdy ujrzałam dwie kreski na teście jak i teraz uważam, że dostałam od życia najcudowniejsze z dary :tak:

Pozdrawiam wszystkie Mamusie i Starające się.
mon
 
Nie wiem co zrobiłam, ale niechcący usunęłam ;-) czasem jeszcze gubie się w sieci.
A cóż ja mogę powiedzieć o sobie? Pracuje jako fryzjerka, mam 31 lat na karku:-), mieszkam z mężem w warszawie (pomimo, że jej nie lubię). Mąż jest doradcą handlowym. Co więcej? Sama nie wiem… jeśli chodzi o staranie się o dziecko, to tak jak napisałam wcześniej, nie zastanawialiśmy się z mężem nad dzieckiem. nie przywiązywaliśmy wagi do tego czy się zabezpieczamy, czy nie. Mimo to do tej pory nam się nie udało. Coraz częściej zastanawiam się czy aby przypadkiem któreś z nas nie może mieć dzieci. A może po prostu nie mieliśmy do tej pory szczęścia?
 
moja mama urodziła mnie jak miała 36 lat ... i zapewniam, że po trzydziestce rodzą się baaaardzo mądre i wesołe dzieci :-D:-D:-D:-D
ann jak się zdecydujecie to idź do ginekologa i zrób sobie podstawowe badania nie zapomnij tez o mężu u niego wystarczy badanie nasienia ... w naszym wieku już każdy rok jest ważny i generalnie szkoda czasu na czekanie ;)

mon gratuluje ciąży :)))
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
No i zaczynam dzisiaj nowy cykl - mam nadzieję, że ten będzie ostatni!! Oby w tym cyklu nic nam nie przeszkodziło - żadne choroby, infekcje ani tego typu rzeczy...
Trzymajcie kciukasy!!

Witam również nowe kobitki :-) Annn - życzę powodzenie i żebyście się nie zaczeli stresować, bo to chyba najgorsze co może się stać :-)
 
reklama
Do góry