reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 tygodniowy brzdąc nie chce spać.

D

Deleted member 176021

Gość
Kobietki ratujcie mnie, bo ja już nic nie rozumiem.
Z dnia na dzień śpi coraz krócej.
Wczoraj w ciągu dnia dwukrotnie był aktywny po 2 godziny. Po 22 wstał, poszedł spać po 1, o 2 wstał na mleko.
O 6 wstał na mleko, Wypił 50 ml i biega do tej pory nie śpi.

Wiem że każde dziecko to indywidualny przypadek, ale to co on wyczynia spotykam się pierwszy raz w życiu.

Jak to w końcu jest.
 
reklama
To i tak masz dobrze. Mój spał pół godziny co dwie godziny ;-) Także pobudka/karmienie/czuwanie (1,5h), a potem 0,5h snu. Bez względu na to czy to dzień czy noc. Jakoś po 6 tygodniu w nocy zaczął spać po 4h.
 
Za to córka po 3 miesiącu już spała od 20.00 do wschodu słońca ;-) I tym sposobem mając pół roku przesypiała całą noc (oczywiście nieliczne pobudki się zdarzały).
 
Dacie radę! W końcu się wszystko młodszemu unormuje.
U mnie podobna sytuacja była, bo to właśnie młodszy syn był bardzo absorbujący.
Kiedyś rozmawiałam z lekarzem i stwierdził, że to natura tak to wymyśliła, żeby noworodek dał mamie odpocząć przez te pierwsze dni, a potem dopiero "walczy" o swoje.
Życzę Ci, żeby tylko nie był tak płaczący jak mój...
 
Kobietki ratujcie mnie, bo ja już nic nie rozumiem.
Z dnia na dzień śpi coraz krócej.
Wczoraj w ciągu dnia dwukrotnie był aktywny po 2 godziny. Po 22 wstał, poszedł spać po 1, o 2 wstał na mleko.
O 6 wstał na mleko, Wypił 50 ml i biega do tej pory nie śpi.

Wiem że każde dziecko to indywidualny przypadek, ale to co on wyczynia spotykam się pierwszy raz w życiu.

Jak to w końcu jest.
Moja niedlugo konczy 4 miesiace i jak ma dobry dzien to srednio co 2.5 h przespi 20-40 minut. Czasem jest dzien ze ma jedna krotka drzemke. Od urodzenia malo co spala i bywalo ze miala 2-3 drzemki po 10 minut. Obecnie dzien zaczynamy okolo 5.30 a zasypia okolo 21-22 i w nocy 2 razy wstaje do jedzenia... Kazde dziecko jest inne po prostu trzeba to przeczekac, z kazdym tygodniem bedzie lepiej.
 
Moj to spal za noworodka po 3 do 5 godzin ciągiem nawet za dnia więc kwestia indywidualna maluszka.
Probowalas go opatulic moze ciasno? Zeby jak w brzuchu? Dzieci na tym etapie potrzebuja bliskości (4 trymestr) moze o to chodzi.
 
reklama
A jak jest z temperaturą? Może jest mu za ciepło, albo za zimno i dlatego niechętnie śpi? Moja córka jest zimnolubna i gdy tylko jest w pokoju za ciepło, to nie uśnie, albo szybko się obudzi. Pokombinuj może z ogrzewaniem ;)
 
Do góry