reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7tc niewyrazny obraz na usg

Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
5
Tydzień temu byłam na wizycie na której z OM wychodziło że jest 6tc3d na usg było widać bardzo wyraźnie pęcherzyk ciążowy a w nim pęcherzyk żółtkowy ale bez zarodka. Lekarz powiedział że tak może być i żeby przyjsc za tydzień. Byłam dzisiaj (z OM 7tc3d) ale na usg nie było prawie nic widać... Lekarz w ogóle nie mógł znaleźć pęcherzyka mówił że jest strasznie niewyraźny obraz... Udało mu się dostrzec pęcherzyk ciążowy ale nie wyraźnie i nie było widać nic więcej. Kazał przyjść za tydzień... Stwierdził że ciąża wygląda na jakiś 5 tydzień... Czy to możliwe że z jakiegoś powodu ciąża nie była dobrze widoczna dla usg? Tydzień temu bo widać pęcherzyk żółtkowy bardzo wyraźnie więc dzisiaj powinien być też i zarodek... A nie było widać nic... Ledwo zauważalny pęcherzyk ciążowy niby 9mm...Czy ktoś miał podobna sytuację? Dodam że usg robione na sprzęcie bardzo dobrej jakości... Chciał sprawdzić na innym aparacie ale wszystkie były zajęte w centrum medycznym akurat... Sama nie wiem co o tym sądzić....
 
reklama
Może być tak, że ciąża przestała się rozwijać. Idź może do innego lekarza, żeby to sprawdzić.
 
A kiedy miałaś ostatnią miesiączke? Jeżeli mówisz że 7 tydzień to spróbuj za max 2 tygodnie iść do innego lekarza. Miałam podobnie, wg OM był 7 tydzień u lekarza był pęcherzyk ciążowy, za 2 tygodnie zrobił usg przez brzuch i dał luteine bo ciąża sie kiespko rozwija i kazał za 8 dni przyjść a nawet było tak że wstępnie chciał ciąże usuwać. A ja długo nie myśląc poszłam za 2 dni do innego lekarza i był 8 tydzień i serduszko było i piękna zdrowa ciąża. Spróbuj innego lekarza znaleźć i sprawdzić diagnoze.
 
Może być ,niestety że cisza się nie rozwija ,skoro była a u tego samego ,i najpierw było i Teraz nie ma , jeśli masz regularne cykle ,to powinno być już serduszko, a sprawdzałaś może bete?
 
A kiedy miałaś ostatnią miesiączke? Jeżeli mówisz że 7 tydzień to spróbuj za max 2 tygodnie iść do innego lekarza. Miałam podobnie, wg OM był 7 tydzień u lekarza był pęcherzyk ciążowy, za 2 tygodnie zrobił usg przez brzuch i dał luteine bo ciąża sie kiespko rozwija i kazał za 8 dni przyjść a nawet było tak że wstępnie chciał ciąże usuwać. A ja długo nie myśląc poszłam za 2 dni do innego lekarza i był 8 tydzień i serduszko było i piękna zdrowa ciąża. Spróbuj innego lekarza znaleźć i sprawdzić diagnoze.
To jest moja 4 ciąża (mam 2 dzieci :) i czegoś takiego w życiu nie widziałam... wydaje mi się dziwne że na jednym usg wszystko widać wyraźnie na drugim ledwo widać cokolwiek... Tak zrobię umówię się jutro do innego lekarza bo ten raz coś widzi raz nie...
 
Może być ,niestety że cisza się nie rozwija ,skoro była a u tego samego ,i najpierw było i Teraz nie ma , jeśli masz regularne cykle ,to powinno być już serduszko, a sprawdzałaś może bete?
Betę robiłam... Tydzień temu powtarzałam po 48h rosła idealnie. Jutro zrobię kolejną i powtórzę w sobotę... Zobaczymy co z tego wyjdzie... Mam dwójkę dzieci i mam za sobą też ciąże straconą rozumiem że może przestać się rozwijać ale nie spotkałam się jeszcze z tym żeby na jednym usg (na tym samym sprzęcie) było widać idealny pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy i ciąża określona na 6tydzien a po tygodniu rozmazany obraz, ledwo widać cokolwiek, lekarz twierdzi że jest sam pęcherzyk ciążowy i ciąża wygląda na 5 tygodni.... I to nie ma pewności bo jest rozmazny obraz i on nic nie widzi... O losie...
Agabaj92 dałaś mi trochę nadzieję....
 
Ja niestety byłam w podobnej sytuacji.... początek 6 tygodnia i pęcherzyk ciążowy a w nim pęcherzyk żółtkowy ale bez zarodka. Po tygodniu u innego lekarza był już tylko pęcherzyk ciążowy, po kolejnym tygodniu to samo - sam pęcherzyk, który rósł bardzo wolno.... Okazało się, że to było puste jajo płodowe :(

Życzę Ci, żeby u Ciebie to była wina złego aparatu do usg! Niech jutrzejszy ginekolog pokaże Ci pięknie bijące serduszko 🍀
 
Tydzień temu byłam na wizycie na której z OM wychodziło że jest 6tc3d na usg było widać bardzo wyraźnie pęcherzyk ciążowy a w nim pęcherzyk żółtkowy ale bez zarodka. Lekarz powiedział że tak może być i żeby przyjsc za tydzień. Byłam dzisiaj (z OM 7tc3d) ale na usg nie było prawie nic widać... Lekarz w ogóle nie mógł znaleźć pęcherzyka mówił że jest strasznie niewyraźny obraz... Udało mu się dostrzec pęcherzyk ciążowy ale nie wyraźnie i nie było widać nic więcej. Kazał przyjść za tydzień... Stwierdził że ciąża wygląda na jakiś 5 tydzień... Czy to możliwe że z jakiegoś powodu ciąża nie była dobrze widoczna dla usg? Tydzień temu bo widać pęcherzyk żółtkowy bardzo wyraźnie więc dzisiaj powinien być też i zarodek... A nie było widać nic... Ledwo zauważalny pęcherzyk ciążowy niby 9mm...Czy ktoś miał podobna sytuację? Dodam że usg robione na sprzęcie bardzo dobrej jakości... Chciał sprawdzić na innym aparacie ale wszystkie były zajęte w centrum medycznym akurat... Sama nie wiem co o tym sądzić....

niewyraźny obraz jest typowy przy resorbcji, widać jajo ale obraz jest właśnie już dość „mętny” że tak to ujmę.
 
reklama
Do góry