reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Agus ja już podawałam małemu kaszkę- malinową.


Staram się go przyzwyczaić, żeby z butli pił tylko mleczko, resztę pożywienia, tj. zupki, kaszki, jabłuszko z marchewką daję łyżeczką. Jest przy tym całkiem wesoło, bo część jedzonka ląduje wprost na mnie, gdy mały kichnie, śmiejemy się oboje!:-D Jak jest spokojny to zaczynam powoli przyzwyczajać do kubka niekapka, na początku chyba ustnik mu nie za bardzo pasował, bo się denerwował, ale zaczyna robić postępy!:-)Co do karmienia łyżeczką to zgadzam się z Wami, że maluszki muszą się do tego przyzwyczaić, ale nie uważacie, że takie umorusane wyglądają przeuroczo? A co będzie jak zaczną wkładać rączki do miseczek?:-D:-D:-D
 
reklama
jak pojdą rączki w ruch to będzie ubaw :-D ściany będa w centki. Olo dzis tez miał zabawe, wsadził rączkę w ugotowany, zimny makaron w durszlaku i miział go, zgniatał i mieszał :-D Robił to z takim skupieniem, że myślałam, że padne. Na szczeście jeszcze się nie zorietnował, że go się je.

a czy wasze dzieciaczki też wolą bawić się zwykłymi przedmiotami (typu pilot do tv, telefon, butelka z wodą) niż zabawkami??
 
O taaak! Rzeczy codziennego użytku są znacznie ciekawsze niż jakieś tam zabawki dla maluchów!:-D
 
Elisabeth i jak po tej kaszecze malinowej bo tez ja mam i mam jeszcze bananowa,ale narazie podaje do mleka kleik ryzowy...no i idze nam coraz lepiej jedzenie jabuszka i jabuszka z dynia,juz tak nie pluje jak na poczatku:-D
 
a jak wymyśłiłam że jeśli Ala się budzi w nocy to jest nienajedzona i wieczór przed kąpielą daję jej kaszkę mleczno - ryżową z czymś tam ( nie pamiętam jakieś owoce) po kąpieli cycka to ładnie śpi do 4 rano


Każdy maluch jest inny i trzeba na każdego innego "sposoba" znależć...
 
Mam pytanie do mam ktore karmia jarzynkami :-) jak duzo jedza wasze malenstwa na jeden posilek? Bo moja Mariczka je dopiero od 6 dni a juz zjada 3/4 słoiczka na raz a gdybym jej dala to na pewno zjadla by wiecej...lekarka kazała zacząć od 1/3 słoiczka i stopniowo zwiększac no wiec w 6 dni doszłysmy do 3/4 słoiczka bo normalnie awantura była jak się konczyło :-D Strasznie jej smakują warzywka :-) tzn na razie jadla młoda marchewke Hipp, marchewke Gerbera i marchewke z ziemniaczkami Hipp. Pozycja numer 3 to ulubiona danie Mariki :-) a sama marchewka Hipp chyba najmniej przypadla do gustu... Za dwa dni planuje wprowadzić dynię z ziemniaczkami Hipp. Zobaczymy jak bedzie smakowało :-)
 
Ja niestety Ines Ci nie powiem bo dopiero wprowadzam owoce:)))Ale powiem Ci,ze niezla smakoszka z Twojej Mariczki jest:tak:Ladnie ladnie:-)Ciekawe jak Oliwka bedzie sie zajadac lub nie warzywkami o ile w ogole bedzie jej to smakowac...a podawalas juz owoce czy zaczelas od jarzynek??
 
Agnieszka kaszka malinkowa smakowała Kubusiowi tak sobie, za to banankowa SUPER! Robię mu ją na śniadanko, wczoraj na 100 ml wody , dzis na 120, a jutro może juz na 150. A jak nie zje wszystkiego, to bardzo chętnie skończy po nim nasz piesek:-) ! A co do plucia... to chyba od tego jeszcze gorsze jest kichanie z buźką pełną jedzonka! Trzeba zakładać płaszcz przeciwdeszczowy:-D
 
reklama
Elisabeth to faktycznie masz wesolo jak tak Ci Kubus kichnie z buzia pelna jedzenia:tak:Ja tez mam bananowa,ale jeszcze jej nie podawalam...zaczelam wlasnie od neutralnego kleiku ryzowego ja od poczatku robie 150 ml wody i 5 miarek mleka to wtedy wychodzi prawie 180 ml gotowego mleka do picia i to jest przepis z opakowania na 3 miesiace a teraz w sumie powinnam lac juz 180 ml wody,ale Oliwia i tak jeszcze nie wypija wszytkiego nie wiem od czego to zalezy...A czemu dajesz na sniadanko karmisz w ogole piersia i dokarmiasz sztucznym???:tak:
 
Do góry